ROH TV 27.01.18 – Raport

Dziś ważny dzień dla drużyny Coast 2 Coast. Zgodnie w własnym postanowieniem, jeśli Shaheem Ali i LSG dziś nie wygrają, nigdy już nie wystąpią razem jako team. A rywali mają niełatwych: War Machine.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia: Shane Taylor wynajęty przez Skorpio Sky i The Addiction do powstrzymania Bullet Club, podczas gdy ci będą załatwiać sprawy w ringu z Young Bucksami. Shane’owi udało się załatwić Marty’ego Scurlla, ale Hangman Page dotarł do ringu i przegonił SoCal Uncensored.

Walka nr 1: Punishment Martinez vs Dobbs
Cóż rzec, po prostu szybki squash dla wypromowania Martineza, który niedługo wykorzysta title shota na pas ROH World Champion za wygranie turnieju Survival of the Fittest. Martinez szybko załatwił jobbera i po Chokeslamie odliczył go do trzech.

Zwycięzca: Punishment Martinez

Tuż po walce zjawił się w ringu ROH World Champion Dalton Castle oraz The Boys.
Panowie popatrzyli na siebie chwilę, po czym Martinez próbował wyprowadzić cios, lecz Castle złapał go na Throw Suplex. Punishment wydawało się że będzie chciał się odegrać, ale spokojnie się oddalił.

Za kulisami Coast 2 Coast przypomnieli o swoim postanowieniu – jeśli dziś nie wygrają, nie będą już występować jako team.

Caprice Coleman dołączył do stolika komentatorskiego.

Walka nr 2: Coast 2 Coast vs War Machine
Jeszcze gdy War Machine zmierzali do ringu, Coast 2 Coast ruszyli z atakiem, a mianowicie LSG wykonał Flip Dive. Hanson dostał Double Dropkick, lecz chwilę potem przy próbie Irish Whip War Machine dzięki Clotheslinom odegrali się.
Hanson i Rowe zyskali kontrolę nad Alim na dłuższy czas. Ten się oczywiście wkrótce uwolnił poprzez Dropkick na Raymondzie i mimo że ten próbował jeszcze powstrzymywać rywala, Ali zdołał dokonać zmiany. LSG ruszył na obu rywali, wykonując m.in. Springboard Forearm oraz 450 splash, ale Hanson powstrzymał go przed odliczeniem Rowe’a. LSG wywołał spory podziw publiczności, znajdując siły na wykonanie Side Slam Hansonowi. Parę sekund później został jednak znokautowany przez Rowe’a poprzez uderzenie kolankiem. Do akcji zdążył powrócić już Ali, wymierzając Rowe’owi Swing-Out Slam. Jeszcze Handspring Elbow od Hansona i tym samym cała czwórka leży na macie.
Po przerwie reklamowej LSG otrzymał kombinację Clothesline & Suplex, ale nie dał się odliczyć do trzech. Rowe jeszcze wykonał rywalowi Gutwrench Backbreaker i Powerbomb, a Hanson dorzucił Splash z narożnika. Ponownie jednak LSG nie dał się odliczyć do trzech. LSG uwolnił się od rywali i wpuścił do akcji Aliego, który co prawda wyeliminował z ringu Rowe’a, ale Hanson zastopował go kopniakiem. LSG i Ali byli w przeciwnych narożnikach, w związku z czym Hanson chciał jednemu i drugiemu naprzemiennie wykonywać Running Clothesline. Jednakże Coast to Coast skontrowało ten zamiar poprzez serię kopniaków. Rowe uderzeniami z główki kontrował Forearmy rywali. LSG wyleciał z ringu, zaś Ali desperacko próbował atakować Rowe’a. Hanson powrócił do ringu i War Machine wymierzyli oponentowi Aided pop-up Powerslam (Hanson od razu po tym poleciał z Divem w stronę LSG), ale tylko 2 count !!
War Machine szykowali się na Fall Out, lecz LSG strącił Hansona z narożnika. Rowe dostał podwójny Forearm w rogu, a następnie Ali i LSG wykonali razem Coast to Coast; i mimo że obaj próbowali odliczyć Raymonda, tylko 2 count ! LSG dostał Bronco Buster od Hansona, a Ali Spin Kick of Doom. Chwilę później War Machine wymierzyło jeszcze Shaheemowi Fallout…… ale znów 2 count !!
War Machine nie byli w stanie ukryć swego zdziwienia. Fani skandowali “this is awesome”. Ali otrzymał potężne Running Knee od Rowe’a, podczas gdy Hanson zmierzał na górny narożnik w celu wykonania kolejnego Fallout. Jednakże Ali uwolnił się od Rowe’a (LSG w tym czasie przytrzymywał Hansona) i poprzez roll up odliczył go do trzech !

Zwycięzcy: Coast 2 Coast

Nie tylko przegrani, ale i zwycięzcy byli zaskoczeni. Drużyny podały sobie dłonie.

Na ring przybył Bully Ray. Miał ze sobą swoje buty, jako symbol zawieszenia butów na kołku.
Stwierdził on, iż Final Battle było jego ostatnim aktem walki w ringu. Mówi się, że przed śmiercią przed oczami przewija się życie. Na tym PPV po przegranej walce tak się właśnie czuł, choć przyznał że się uśmiechnął ponieważ uważa że karierę miał całkiem niezłą. Wie, że robi słuszną rzecz, zawieszając buty na kołku teraz, po ostatniej walce w swoim rodzinnym mieście. Tam się urodził, ale jako pro wrestler urodził się tu, w Filadelfii. W październiku 1995 roku w tym dokładnie budynku narodził się Bubba Ray Dudley. I tutaj powinien pozostawić swoje buty. Dziękuje wszystkim oraz dziękuje Bogu za to, że żyje i ma się dobrze.
Bully Ray zostawił buty w ringu, a fani na stojąco i z brawami skandowali “thank you Bubba”. Wrestlerzy ROH wyszli i otoczyli ring, również przyłączając się do oklasków. Jay Lethal wszedł na ring i wspominał o tym, jak Bully Ray podczas każdej gali wspierał wrestlerów ROH, pomagając im się rozwinąć. Dla takich osób w ROH jest konkretna nazwa, a jest nią ‘legenda’. Lethal w imieniu wszystkich związanych z ROH dziękuje Ray’owi za wszystko to, co dla nich zrobił.
Przytulaśka.

Za dwa tygodnie w ROH TV rozpocznie się turniej, w którym 16 kobiet walczy o nowy tytuł mistrzowski: Women of Honor Champion.

Matt Taven dołączył do stolika komentatorskiego. Obok niego stali Vinny Marseglia i TK O’Ryan.

Walka nr 3: SoCal Uncensored vs Bullet Club (Cody, Marty Scurll i Hangman Page)
Skorpio Sky, mimo wymierzenia Double Stomp w plecy Scurlla, nie był w stanie dorównać rywalowi i w związku z tym dokonał zmiany. Do akcji wkroczył Daniels, który chciał pojedynkować się z Codym. Tak też się stało i obaj panowie byli blisko wykonania swoich finisherów. Kazarian zaatakował od tyłu Cody’ego, następnie wdał się w ostrą wymianę ciosów z Pagem. Panowie wypadli z ringu, ale dalej wymieniali się ciosami. Zrobiło się jedno wielkie zamieszanie, bowiem cała szóstka pojedynkowała się poza ringiem. Cody wykorzystał moment, wykonując Dive nad trzecią liną na rywali. Daniels został wrzucony do ringu i w narożniku reprezentanci Bullet Club po kolei wymierzali mu szarże w rogu….. przy czym za każdym razem Daniels kopniakiem kontrował szarżę Marty’ego 🙂
Po przerwie reklamowej Cody był w tarapatach, lecz uwolnił się od rywali i wpuścił do akcji Page’a. Ten ruszył do ataku na Sky’a, przy okazji też wyrzucił z ringu Danielsa, wymierzył mu Dive i raz za razem ciskał go w barierki dla widzów. Kazarian próbował ratować przyjaciela, ale nadział się na Superkick. Po powrocie do irngu Page wymierzył Sky’owi Powerbomb, ale tylko 2 count. Hangman wymierzył Dropkick Danielsowi, a przy okazji w tej samej chwili też Moonsault Sky’owi. Ofensywę Page’a zastopowali Daniels i Kazarian poprzez kombinację Neckbreaker & Powerbomb. Skorpio dorzucił do tego Double Stomp, ale nie wystarczyło to na pinfall.
Zrobił się w ringu chaos – jeden drugiego eliminował. Scurll złapał Sky’a w pozycji na Electric Chair Drop, a Cody z lin wykonał Springboard Dropkick. Marty zapowiadał Chicken Wings, lecz został zatrzymany przez Danielsa. Marty chciał w swoim stylu roztrzaskać mu palce, jednak Daniels nie dał się. Wyrzucił przeciwnika z ringu i dorzucił Arabian Press Moonsault. Cody z trzeciej liny skoczył na Danielsa, lecz sekundę później dostał od Kaza Hurricanranę, a od Sky’a Cutter. Page z narożnika skoczył Moonsaultem na Sky’a, lecz przy tym zahaczył nogą o barierkę dla widzów, co spotęgowało mu ból.
Skorpio Sky został wrzucony do ringu i Page chciał mu wymierzyć Slingshot Clothesline, ale został złapany przez The Addiction. Kazarian wymierzył mu Longblower, Danielsa Punch, a Sky Jumping Knee. Dzięki tej kombinacji SoCal Uncensored zgarnęło pinfall.

Zwycięzcy: SoCal Uncensored

Tak jak sam opis w raporcie w skazuje, tak też i na ekranie to wyglądało – najwięcej emocji dziś dostarczyła ekipa Coast 2 Coast. Dzisiejszy pojedynek był ostatnim pojedynkiem w ROH War Machine, którzy dzisiaj już oficjalnie są w NXT. Fajnie, że na koniec wykorzystano ich do stworzenia momentu dla Coast 2 Coast. Jedni odchodzą, trzeba kolejnych w to miejsce. W pozostałej części show – Martinez w najprostszym sposobie na promowanie się przed walką z Daltonem, zaś SoCal Uncensored po niezłym jak na TV pojedynku zapewne wkrótce zawoła o title shota na pasy 6-man Tag Team.

Za tydzień ponowne spotkanie MCMG z Best Friends. Ponadto Marty Scurll staje do walki z Shanem Taylorem.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL