ROH TV 17.12.16 – Raport

Jesteśmy po Final Battle. Parę słów do przekazania ma nowy mistrz oraz były mistrz….. i ktoś jeszcze. Ponadto rozpoczyna się turniej „ROH Decade of Excellence”. Ośmiu zawodników powalczy o miano pretendenta pasa ROH World Championship na 15th Anniversary PPV.

Na początek highlighty z walki Adam Cole vs Kyle O’Reilly w ROH World Championship Matchu na Final Battle i wielkie zwycięstwo Kyle’a.

Na ring przybył NOWY ROH World Champion – Kyle O’Reilly.
Kyle z wielkim entuzjazmem przywitał się z publiką, która skandowała mu “you deserve it”. Nowy mistrz rzekł, że ten pas jest dowodem na to że ROH to najlepszy wrestling na tej planecie, zaś on sam jest najlepszym wrestlerem na tej planecie. Kyle obiecał, że z honorem i prawością będzie bronił tego tytułu, jak przed nim Nigel McGuinness, Bryan Danielson czy Samoa Joe. Final Battle to moment którego nie zapomni. Po długich 11 latach przyszła chwila, której nikt mu nie odbierze.
A tymczasem na rampie zjawił się były już mistrz ROH, Adam Cole. Stwierdził on, że Kyle nie powinien teraz celebrować, a przepraszać. Adam przez wiele tygodni przygotowywał się na walkę 1 vs 1, ale w ostatniej chwili Kyle sobie zażądał brak dyskwalifikacji ze stołami, łańcuchem i pinezkami. Przez to Kyle jako nowy mistrz to nic więcej jak głupi żart. Kyle może się teraz cieszyć z swojej chwili, ale na koniec tego wszystkiego najlepszy wrestler na świecie będzie ponownie mistrzem, czyli Adam Cole Bay Bay !
I w tym momencie…. zjawił się w ringu Dalton Castle. O ile jest w stanie pogratulować szczerze Kyle’owi zwycięstwa, o tyle nie może się zgodzić na pozbawienie go udziału w tej konwersacji. W tym ringu Dalton Castle to bardzo niebezpieczny osobnik. Ostatni raz kiedy spotkał się z Colem w ringu, Adam był mistrzem i… został przez Daltona odliczony do trzech. Dlatego też uważa, że to on jest następny w kolejce po walkę o pas ROH.
Kolejna osoba, która wkroczyła na ring to Bobby Fish. Rzekł on, iż jak widać Kyle spełnił swą obietnicę, zaś Adamowi jedyne co pozostało to narzekać. Dalton chce wiedzieć kto następny w walce o pas. Natomiast on, Bobby Fish, stoi tutaj jako zwycięzca Survival of the Fittest 2016, co oznacza że przysługuje mu walka o pas w roku 2017.
Adam przerwał dalszą wypowiedź Bobby’ego, mówiąc że jego oraz Daltona słowa są nieważne. Jeśli zaś chodzi o Kyle’a, bardzo szybko pożegna się z pasem, który wróci na swoje miejsce. Czy to się komuś podoba czy nie, Adam Cole wkrótce będzie 3-krotnym ROH World Championem. Kyle odpowiedział, że póki będzie miał powietrze w płucach, będzie bronił tytułu, nie zważając na krew, pot, a nawet i śmierć w pojedynku z każdym kto stanie naprzeciw niego.

Nigel McGuinness zapowiedział na dzisiejszy main event 6-man tag team match: Bullet Club vs O’Reilly, Fish i Castle

Walka nr 1: Christopher Daniels (w/ Frankie Kazarian) vs Mark Briscoe – 1 runda turnieju Decade of Exellence
Od samego początku panowie szli cios za ciosem. Danielsa mocno zabolała głowa po Enzuigiri, co dało Markowi trochę przewagi. Briscoe wymierzał serię punchy w rogu, ale gdy chciał wykonać Suicide Dive, jego uwagę odwrócił Kazarian. Daniels powalił rywala dzięki STO, a już po przerwie reklamowej ujrzeliśmy Belly to back Suplex, co dało 2 count. Christopher posłał oponenta Irish Whipem w róg, po czym dorzucił Neckbreaker. Przy próbie Moonsaultu Mark wystawił kolana, co otworzyło mu drogę na kontratak. Mark atakował w stylu Redneck Kung Fu, zaś po Uranage Daniels wyleciał z ringu i otrzymał jeszcze Dropkick. Po powrocie na ring Mule Kick, ale to wciąż za mało na pinfall.
Daniels w odpowiedzi wykonał Blue Thunder Bomb oraz Moonsault z lin, 2 count. Mark uchylił się przed BME, a ponadto wyciągnął przeciwnika z ringu i rzucił go w barierkę dla widzów. Do tego jeszcze Elbow Drop z krawędzi ringu, a po powrocie na ring Death Valley Driver. Przymiarka na Froggy Bow, jednakże Daniels w odpowiedniej chwili się odsunął i dzięki temu bez problemu mógł wykonać Angel’s Wings, co dało mu pinfall !

Zwycięzca: Christopher Daniels

Christopher Daniels pierwszym półfinalistą. Zmierzy się tam ze zwycięzcą walki Colt Cabana vs Chris Sabin

Przed walką The Rebellion zalecało nie regulować odbiorników, bo faktycznie obrócili Ring of Honor do góry nogami. Ludzie na nich buczą, ale oni tak samo jak fani kochają wrestling i kochają Ring of Honor. Jednak w przeciwieństwie do innych mają odwagę zrobić to, co trzeba.
Kenny zwrócił się do Rusha, że jedyne na czym im zależy to aby ludzie dostrzegli to, co oni widzą. Lio nie widzi ich perspektywy i to jest jedyny powód, że jest ich wrogiem. Gdyby jednak Lio stanął u ich boku, widzieliby te same rzeczy w ten sam sposób. To samo mogą też zrobić widzowie – wznieść swe ręce i dołączyć do rebelii.
Lio Rush przejął mikrofon i powiedział że będzie tym, który skopie im tyłki, gdyż widzi sprawy zupełnie inaczej niż oni. Lio stoi za szacunkiem, prawością i honorem.
Caprice wziął mikrofon i rzekł że teraz rozumie czemu się nie daje Rushowi mikrofon. Sądził że Lio może być inny, ale okazuje się być taki jak wszyscy. Chce się pokazać, a potem przy pierwszej okazji iść gdzie indziej. Ale zanim stąd wyjdzie, Caprice Coleman się nim zajmie.

Walka nr 2: Lio Rush vs Caprice Coleman (w/ Kenny King i Rhett Titus)
Caprice z wielkim entuzjazmem rzucił się do ataku, ale Lio był na tyle zwinny, by móc uniknąć jego ciosów. Po kolejnej nieudanej szarży Lio zaskoczył rywala roll upem i…. odliczył go do trzech.

Zwycięzca: Lio Rush

Natychmiast po walce King i Titus zaatakowali Rusha. Jay White i Donovan Dijak przyszli z pomocą, ale The Rebellion zdążyli zrobić swoje.

Walka nr 3: Bullet Club (Adam Cole i Young Bucks) vs reDRagon i Dalton Castle (w/ The Boys)
Już na starcie zapowiadało się na Cole vs O’Reilly, jednak był to podstęp by Young Bucksi zaatakowali World championa. Fish i Castle zajęli się mistrzami tag team poza ringiem, a wkrótce i O’Reilly się otrząsnął, wyrzucając z ringu Cole’a. Fish poleciał divem na Bucksów, zaś Kyle poprzez Running Knee z krawędzi ringu zaatakował Adama. Kyle przy linach złapał Adama na Armbar, jednakże w pobliżu byli Young Bucksi, którzy Superkickami załatwili rywala. Chwilę później cała trójka Bullet Club poleciała Suicide Divami na oponentów.
Castle i Fish dostali po Powerbombie na krawędź ringu, zaś O’Reilly również, tyle że jednocześnie od całej trójki. Bullet Club na przemian rozpracowywało w ringu ROH World championa, ale za sprawą Daltona Castle Matt Jackson został strącony z narożnika, ale Cole i drugi Jackson wyciągnęli na podłogę partnerów Kyle’a, uniemożliwiając mu zmianę. Kyle został postawiony na krawędzi ringu, otrzymywał Superkicki od Matta, jednakże nie upadał go na podłogę bo Adam i Nick łapali go w powietrzu i ustawiali z powrotem na krawędzi ringu :) Trzymali go również, gdy Matt wykonywał na koniec Swanton Bomb.
Kyle utrzymał się przy próbie podwójnego Back Suplexu od Jacksonów i kontratakiem wyswobodził się od rywali, dokonując upragnionej zmiany. Dalton wkroczył do akcji i dla całej trójki miał German Suplex. Chwilę później ujrzeliśmy potrójny German Suplex wykonany przez całą trójkę jednocześnie. Matt Jackson zablokował próbę Bang-o-Rang, po czym panowie padli po podwójnym Clotheslinie. zmiana po obu stronach, Fish ruszył na Cole’a i wykonał mu Suplex prosto na Nicka. Wespół z Kylem atakował Adama w narożniku i ponadto panowie przypomnieli swą kombinację Backbreaker & Knee. Nick w pojedynkę zajął się smokami, wykonując m.in. X-Factor Kyle’owi i sekundę później Moonsault Daltonowi poza ringiem. A że akurat w pobliżu byli chłopcy Daltona, to dostali Superkick.
Kyle nieoczekiwanie złapał Matta w Triangle Choke, podczas gdy Bobby powstrzymał przed interwencją Adama poprzez Fisherman Buster, a Dalton drugiemu Jacksonowi wykonał Bang-o-Rang. Kyle zmienił submission na Cross Armbreaker i zmusił rywala do poddania się.

Zwycięzcy: reDRagon i Dalton Castle

Przyjemny epizod na start po Final Battle. Kyle w swym promie starał się dać z siebie ile mógł. Widać, że chce by jego title run był lepszy niż Michaela Elgina ;) Mieliśmy też dzisiaj main event przyprawiony humorem, co umili obejrzenie tego odcinka. A jeśli chodzi o Decade of Exellence, wygrać turniej powinien Christopher Daniels, otrzymując title shota na gali 15-stej rocznicy federacji. Ładnie by to wyglądało zważywszy na to że Daniels main eventował pierwsze, inauguracyjne show Ring of Honor w 2002 roku.

Za tydzień w ROH TV przegląd tego, co działo się podczas Reach for the Sky Tour w Wielkiej Brytanii.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL