ROH TV 16.07.16 – Raport

Dziś debiuty i pożegnania. Swoją pierwszą walkę w ringu ROH stoczy dziś Jay White. Z kolei swoją ostatnią walkę w ringu ROH stoczy dziś Roderick Strong.


Walka nr 1: Kamaitachi (w/ Christopher Daniels) vs Jay White

Kamaitachi nie uścisnął przeciwnikowi ręki – zamiast tego rzucił w niego swym płaszczem. Wykorzystał to na zaatakowanie rywala znienacka, ale White szybko się pozbierał. Japończyk wyrzucił rywala z ringu i z krawędzi ringu popisał się Running Dropkickiem. Jay rzucił rywala w barierkę dla widzów, ale próbując kopniaka spudłował i przykopał w barierkę. Gdy sędzia nie widział, Daniels dołożył od siebie Clothesline. Widział to siedzący przy stole komentatorskim Nigel McGuinness i….. nie zrobił nic poza wstaniem z krzesła.
Po przerwie reklamowej Kamaitachi założył Figure Four Leg Lock, ale rywal dotarł do lin. White wymierzył DDT i przystąpił do kontrataku. Po wykonaniu Suplexa White wlazł na narożnik i wykonał Missile Dropkick, co dało mu 2 count. Japończyk popisał się Suplex Slamem, następnie z narożnika Double Knee, ale to nie wystarczyło na pinfall. White odpowiedział przez Dropkick i Uranage, również 2 count. Chwilę później podczas Suplexu Daniels złapał White’a za nogę, przez co to Kamaitachi omal nie odliczył oponenta do trzech. White odpłacił się Danielsowi sprawiając, że Kamaitachi niechcący go trafił. Wykorzystując moment zaskoczenia, White wykonał Kiwi Crusher i uzyskał pinfall !

Zwycięzca: Jay White

Po walce Frankie Kazarian wbiegł na ring, atakując White’a. Dołączył się też do tego Daniels, ale po chwili zjawili się MCMG, przeganiając tag team championów.
Sabin wziął mikrofon i stwierdził że ma już dość tego, że Daniels i Kazarian wtykają nos w nie swoje sprawy. Nie rozumie, czemu Kamaitachi się z nimi trzyma, skoro oni kreują jedynie zły wpływ (bad influence ;) ). Najlepiej załatwić to poprzez 6-osobowy tag team match.
Nigel McGuinness wstał i zapytał publiki czy tego chcą – no to walczymy.


Walka nr 2: The Addiction i Kamaitachi vs Jay White i Motor City Machine Guns

Przez dużą cześć walki Chris Sabin był w defensywie i był rozpracowywany przez rywali, którzy naprzemiennie dokładali akcje od siebie, lub też zdarzały się kombinacje drużynowe, jak pop up Neckbreaker & Powerbomb Danielsa i Kazariana. W końcu Sabin uwolnił się, wymierzając Tornado DDT Danielsowi. White wkroczył do akcji, wymierzając Flying forearm, Missile Dropkick i Powerslam. Sabin i Shelley wspólnie zajęli się Kazarianem, następnie wyczyścili ring by zostawić Danielsa i White’a samych. Christopher wymierzył STO, ale White odpowiedział Arm Dragiem i Dropkickiem. W następnej kolejności wymierzył Kiwi Crusher i odliczył rywala do trzech !

Zwycięzcy: Jay White i Motor City Machine Guns

Krókie video pokazujące jak na live evencie w Columbus Shane Taylor i Keith Lee zaatakowali War Machine.


Walka nr 3: Shane Taylor i Keith Lee vs Victor Andrews i James Anthony

Squash dla Taylora i Lee. Taylor znokautował Anthony’ego jednym ciosem, a Andrews padł jak kłoda po Lariacie. Lee szarżą i swym ogromnym brzuchem wywalił Anthony’ego z ringu, zaś Andrews był okładany w rogu plus od obu rywali jednocześnie dostał z obu stron Splash. Lee wykonał Sit Out Powerbomb, Taylor dołożył Splash i tyle.

Zwycięzcy: Shane Taylor i Keith Lee

Po walce Hanson i Rowe wbiegli na ring, atakując Taylora i Lee. Zakończyło się to Flip Divem Keitha na całą trójkę.

Na ring przyszedł BJ Whitmer w towarzystwie Kevina Sullivana.
BJ rzekł, że od czasu Best in the World był bombardowany pytaniami i teraz przyszła pora na odpowiedzi. W jaki sposób nawiązał współpracę z księciem ciemności Kevinem Sullivanem ? Stało się to po kontuzji szyi, w wyniku której rozważał swą przyszłość. Nie prowadziło go to donikąd, ale wtem natrafił na Sullivana. Wyjaśnił mu on, że są dwaj spadkobiercy spuścizny zła. Kiedyś był to King Curtis Iaukea i zostało to przekazane jemu, Kevinowi. Teraz zostało to przekazane Whitmerowi i Corino. Kiedy Steve mówił że wyrzeka się zła, to było jak policzek w twarz. Jego celem, jego misją, jego wręcz przymusem było aby go zniszczył. Wprowadził zło na nowy poziom. Wprowadził zło tam, gdzie Steve nigdy by nie dał rady.
Kevin powiedział, że Steve może wracać do swojej rodziny, ale dopóki nie zaakceptuje tego że jest złym człowiekiem, chaos będzie panował nad Ring of Honor. Oby pewnego dnia Steve obudził się i zrozumiał, w jakim żyje świecie.
Whitmer dodał, że ten rozdział został już napisany i zakończony, ale książka nie jest jeszcze skończona. Nazywa się BJ Whitmer i jest złym człowiekiem.

Walka nr 4: Roderick Strong vs Dalton Castle (w/ The Boys)
Panowie toczyli wyrównany bój, ale i z ostrożnością, by nie odsłonić się za bardzo; jednak Roddy dał się zaskoczyć Suplexem. Strong pokazał, że w technice jest w ścisłej czołówce i zdobył przewagę, dzięki czemu mógł nadziać rywala Suplexem na liny. Roderick atakował chopami w rogu, a także wykonał Butterfly Suplex, ale to za mało na pinfall.
Po reklamach Dalton wyleciał z ringu, a jego chłopcy dostali kolejno Baseball Slide oraz Running Forearm. Naturalnie rozzłościło to Daltona i mocnym atakiem ruszył do Stronga. Nie trafił jednak ze swą Hurricanraną i Olympic Slamem został posłany na narożnik. Po powrocie na ring Dalton zaskoczył przeciwnika uderzeniem z łokcia, co umożliwiło mu wykonanie Saito suplex. Strong zablokował próbę German Suplexu, jak również trzymając się lin udaremnił próbę Bang-O-Rang. Sam za to wykonał high waist lift slam, ale tylko 2 count. Seria chopów w rogu, ale Dalton uciekł przed Superplexem i powalił rywala na matę. Strong wyszedł z ringu by złapać oddech, lecz Dalton wykonał Suicide Dive.
Daltonowi udało się wykonać swą Hurricanranę z wykorzystaniem krawędzi ringu i ponownie dołożył Suicide Dive. Po powrocie na ring Dalton wykonał Deadlift German Suplex. Roddy próbował kontratakować, ale Castle szybko sobie z tym poradził i dorzucił jeszcze Delayed Exploder Suplex oraz Deadlift Saito Suplex z górnego narożnika. Daltonowi chyba się spodobały te Suplexy, bo wykonał jeszcze Snap t-bone Suplex oraz – mimo że roddy próbował to zablokować – ponownie Deadlift German Suplex. Tyyyyyle Suplexów, ale tylko 2 count.
Dalton nadział się na Jumping Knee i obaj panowie leżeli na macie. Dalton znalazł się w narożniku i Roddy ruszył ze serią ataków. Strong wymierzył Superplex, następnie Death by Roderick oraz Sick Kick…. ale tylko 2 count !! Dalton złapał Stronga przy próbie Jumping Knee i wykonał Bang-O-Rang, dzięki któremu uzyskał pinfall !

Zwycięzca: Dalton Castle

Ładnie poprowadzony main event, dający cenne zwycięstwo Daltonowi nad nie byle jakim rywalem. Słuszna decyzja, bo dla Daltona daje to jakąś szansę na promocję swej postaci, podczas gdy Roddy i tak już opuszcza ROH a swoje już osiągnął. Powiedziałbym że nawet i ponad; zastanawiałbym się nad koniecznością drugiego runu z pasem ROH TV, ale niech już ma w swoim CV.
Dwa zwycięstwa w debiucie – ładny początek dla Jay’a White’a, który niewykluczone że będzie w miarę ustabilizowaną postacią w Ring of Honor. W ringu dziś nie rzucił na kolana, ale gdy się spojrzy też na jego walkę z Lio Rushem na live evencie Aftershock, myślę że jeszcze się to rozwinie. A to by się przydało w tym chudym rosterze ROH.


Za tydzień tylko i aż jedna walka. Duże wyzwanie dla mistrza, duże wyzwanie dla pretendenta. Jay Lethal vs Kyle O’Reilly o pas ROH World Champion. Cała godzina ROH TV dla nich !

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL