ROH TV 04.11.15 – Raport

Dziś main event, którego nie można przegapić ! AJ Styles vs Kyle O’Reilly vs Adam Cole ! Ponadto w akcji również Roderick Strong, zaś The Young Bucks w nie tylko jednej walce.

Na początek zakulisowe promo Kyle’a O’Reilly, który jednego ze swoich dzisiejszych rywali szanuje i podziwia – AJ Styles. Drugiego rywala uważał za przyjaciela, lecz okazał się zdrajcą, który upokorzył go przed całym światem. Przejdzie przez AJ Stylesa, aby dotrzeć do Adama Cole’a, jeśli będzie trzeba. Kyle z wyprzedzeniem też pragnie wyrazić współczucie dla rodziny Adama, bo po dzisiejszej walce Adam będzie w łóżku szpitalnym, karmiony przez słomkę. Cole zakończy dzisiejszy pojedynek nieprzytomny i z bliznami, zaś on sam będzie miał wzniesione w górę ramię.

Widać już początki transformacji chłopców Silasa Younga. Nie są już ubrani w stroje, które mieli w czasie współpracy z Daltonem Castle. Mają teraz męskie spodnie i koszulki ;)

Walka nr 1: The Young Bucks vs Silas Young i Beer City Bruiser (w/ The Boys)
Jacksonowie dzięki swej zwinności zdominowali Silasa, a Bruiser po alley oop dropkick wyleciał z ringu. Silas odpłacił się Mattowi Clotheslinem po odbiciu się od narożnika, dzięki czemu to jego team zyskał przewagę. Bruiser popisał się Running butt splash oraz Cannonball. chłopcy zaczęli machać, jakby znów byli u Daltona, tymczasem Matt wydostał się spod ataku rywali i wpuścił do gry braciszka. Nick poprzez Springboard wyrzucił Bruisera z ringu, z kolei Silas dostał Slingshot X Factor…. i dosłownie sekundę później Moonsault z krawędzi ringu dla Bruisera. Young złapał rywala na swe combo Backbreaker & Clothesline, po czym przymierzał się na Headstand Moonsault, jednakże Matt strącił go Superkickiem. Beer znów wyleciał po Dropkicku, będąc trzymanym w Headscissors, tymczasem Silas….. wziął mikrofon. Powiedział, że pierwotnie miała to być walka jego chłopców z tymi dwoma punkami. On i Bruiser wyświadczyli im przysługę, zmiękczając rywali. Teraz oni mają za zadanie skończyć robotę.

Brak zwycięzców

Walka nr 2: The Young Bucks vs The Boys (w/ Silas Young i Beer City Bruiser)
Dla Jacksonów bardziej to była zabawa, niż walka. Silas podhaczając nogę Nicka dał trochę szansy swoim chłopcom, ale na niewiele się to zdało. Young Bucksi robili co chcieli, a gdy była okazja, kopniakiem częstowali również Younga i Bruisera. Trafił się jednak moment, że Nick przypadkowo trafił Enzuigiri swego brata, a wówczas chłopcy wyczuli okazję i rzeczywiście swą ofensywą zaczęli być poważnymi rywalami dla Jacksonów. Podwójny Superkick załatwił jednak sprawę – przy okazji jeszcze Young i Bruiser dostali Planchę od Nicka – i ostatecznie po More Bang For Your Buck dla obu chłopców jednocześnie załatwił sprawę.

Zwycięzcy: The Young Bucks

Silas i Bruiser krytykowali chłopców za ich występ. Beer City Bruiser dostał podwójnego Superkicka od Young Bucksów, z kolei Young zdążył w porę wyjść z ringu.

BJ Whitmer domagał się od Nigela McGuinnessa, aby Steve Corino został zwolniony.

Kevin Kelly rzekł, że Nigelowi McGuinnessowi dostarczono dokumenty zawierające pozew Vedy Scott przeciwko Ring of Honor. Nigel rzekł, że nie może mówić o szczegółach, ale nie zrobili niczego źle i jeśli przyjdzie konieczność stawić się w sądzie, to się zjawią.

Walka nr 3: Will Ferrara vs Roderick Strong
Ferrara chciał zaskoczyć rywala szybkim atakiem, ale mu się nie udało. Udało się za to z Hurricanraną, ale zaraz potem Strong odpłacił się Dropkickiem i Backbreakerem. Ferrara próbował kontratakować, ale znów dostał Dropkick i do tego jeszcze Belly-to-back Suplex. Roddy trzymał pełną kontrolę nad rywalem, ale Ferrara, jak mu nakazuje gimmick, się nie poddaje i zdołał wykonać Swinging Neckbreaker. Dołożył do tego Tornado DDT, co dało 2 count.
Akcja przeniosła się poza ring, gdzie Will złapał rywala na Tornado DDT i nie tracąc czasu, w ringu dorzucił Code Red, ale tylko 2 count ! Roddy kolejne DDT tym razem skontrował i wymierzył Double knee gutbuster oraz Jumping Knee. W następstwie tego Roderick założył Strong Hold i zmusił rywala do poddania się.

Zwycięzca: Roderick Strong

Jay Lethal dołączył do stolika komentatorskiego, by obserwować AJ Stylesa, z którym będzie walczył na Final Battle (jakoś nie przyszło mu do głowy obserwować wcześniej Stronga w kontekście TV Title Matchu :P ).

Zjawili się Young Bucksi jako towarzysze Stylesa, Bobby Fish i Michael Elgin jako towarzysz Kyle’a oraz The Kingdom jako towarzysze Cole’a.
Nigel McGuinness wziął mikrofon i powiedział, że chciałby, aby w tym triple threat matchu wygrał najlepszy, ale przy takim tłoku wokół ringu, to się na pewno nie stanie. Dlatego też nakazuje im wszystkim powrócić za kulisy.

Walka nr 4: Adam Cole vs AJ Styles vs Kyle O’Reilly
Styles nie przeszkadzał Kyle’owi atakować Cole’a. Za dużo mu jednak nie pozwolił, bo sam nie miał ochoty stać bezczynnie. Kyle złapał Stylesa na Armbreaker, a gdy Cole chciał to przerwać…….Kyle zmienił z trzymania w Armbreakerze Stylesa na trzymanie w Armbreakerze Cole’a. Potem zaś Adam złapał Stylesa gotowy na Fisherman’s Suplex… ale Kyle złapał w tym czasie Adama na German Suplex, więc w gruncie rzeczy obaj rywale polecieli.
AJ wyrzucił z ringu O’Reilly’ego i złapał go na Moonsault połączony z Inverted DDT. Nie minęła jednak sekunda, a już Cole skoczył na Stylesa z Suicide Dive. Cole skupił się na atakowaniu dawnego tag team partnera. Kyle zdołał się otrząsnąc i stawiał rywalowi coraz większy opór, ale jest jeszcze w tym wszystkim AJ Styles, który Kyle’owi, trzymającego Adama w Guillotine, wymierzył Phenomenal Forearm. Adam zaskoczył Stylesa poprzez Shining Wizard, ale tylko 2 count. Stylesowi udało się założyć na Cole’u Calf Cutter, ale w tym samym czasie Kyle założył AJ’owi Cross Armbreaker. Cole był wolny, więc założył Stylesowi Figure Four. Kyle puścił Stylesa, woląc założył Cross Armbreaker ex-przyjacielowi. Styles zmusił Kyle’a do puszczenia oponenta poprzez Phenomenal Knee Drop.
Po przerwie reklamowej Styles i Cole wymieniali się kopniak za kopniak, z kolei O’Reilly katapultował za siebie Stylesa…. i ten dostał się wprost na Superkick od Adama. Superkick dostał też O’Reilly, ale on w stylu Nigela odbił się od lin i odpowiedział Clotheslinem. Dorzucił do tego Brainbuster, ale AJ przerwał pin. Styles i O’Reilly atakowali się nawzajem i choć ten drugi założył Triangle Choke, AJ zdołał podnieść rywala, szykując sobie okazję na Styles clash, jednakże Cole powalił go Superkickiem w tył głowy. Styles wyleciał z ringu, a O’Reilly z pozycji Suplexu dostał Neckbreaker i został odliczony do trzech !

Zwycięzca: Adam Cole

Po walce wspomniani towarzysze przybiegli na ring i mamy jedną wielką bitwę. Skończyła się ona tym, że Styles i Matt Jackson złapali Tavena i cole’a, zaś Nick Jackson wykonał podwójny IndyTaker.
Jay Lethal wszedł na ring i z bliska spoglądał na swojego rywala na Final Battle, AJ Stylesa.

Zadowolony jestem z tego, co ROH nam dziś zaserwowało. Uważam, że nikt dzisiaj nie wyszedł źle: nawet The Boys, czy Will Ferrara. Dobra współpraca całej trójki zawodników w main evencie dała kilka fajnych kombinacji i w efekcie main event na dobrym poziomie. Słuszna również opcja z Adamem odliczającym do trzech Kyle’a, co Adamek może wykorzystać do promocji przed starciem 1 vs 1 z owym nieprzyjacielem.

Za tydzień The Briscoes zmierzą się z All Night Express, chcąc zrewanżować się za All Star Extravaganza VII. Ponadto ACH zmierzy się z Cedriciem Alexandrem.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL