ROH TV 09.04.16 – Raport

Dziś dziać się będzie sporo. Roppongi Vice wykorzystują title shota na pasy tag teamowe. Kenny Omega w akcji, zaś w walce wieczoru Silas Young i Dalton Castle w Fight Without Honor Matchu !

Walka nr 1: War Machine © vs Roppongi Vice – ROH World Tag Team Championship Match
Jeszcze przed walką Roppongi Vice zaatakowali rywali, strącając ich na podłogę i dołożyli do tego po Divie. Za długo jednak tą przewagą się nie nacieszyli. Cała czwórka toczyła wyrównany bój. Barretta chcąc ochronić się przed Slamem od Rowe’a…. złapał go za brodę. Nie uchroniłsię jednak przed atakiem z kolanka.
Po przerwie reklamowej Trent w odpowiedniej chwili się uchylił i Rowe poprzez Double Knee niechcący trafił swego tag team partnera. Romero wkroczył do akcji i atakował rywala kopniakami plus dołożył do tego swą wersję Clothesline’ów w rogu. Rowe odpowiedział na to Superman Punchem i wpuścił Hansona do akcji. Obrońcy pasów chcieli razem wykonać Chokeslama, ale Barretta powstrzymał ich zamiary, wykonując Missile Dropkick. Rowe po Tornado DDT wypadł z ringu, zaś Hanson dostał od obu rywali po kolanku. Hanson posadzony na linach dostał Double Stomp od Romero, po czym Roppongi Vice myśleli już o wykonaniu Strong Zero, ale do ringu powrócił Raymond. Z pozycji na Powerbomb Barretta i Romero zostali rzuceni na siebie. War Machine chcieli iść za ciosem, ale Trent skontrował atak Rowe’a, zaś Hanson z narożnika został strącony przez Romero za pomocą Hurricanrany. Barretta zdecydował się na Flip Dive na Rowe’a, jednak ten złapał przeciwnika i wymierzył mu Powerbomb na krawędź ringu. Rocky nadział się na Spin Kick of Doom od Hansona, a to ułatwiło tylko wykonanie Fallout, co oczywiście dało pinfall.

Zwycięzcy: War Machine

Na ring przyszedł Donovan Dijak (ubrany w koszulkę Jay’a Lethala ^^ ) w towarzystwie Prince Nany.
Prince Nana pierwszy zabrał głos, gdyż ostatnio pytano go często o koperty które dawał niektórym osobom. Tak samo pytano go też, kto będzie następnym mistrzem ROH. Odpowiedź jest prosta – następnym mistrzem będzie nikt inny, jak tylko Donovan Dijak.
Dijak wziął mikrofon i powiedział, że przez okrągły rok miał jeden prawdziwy cel w Ring of Honor – bronić Jay’a Lethala oraz całe House of Truth.
Dijak zdjął koszulkę Lethala i odrzucił ją. Donovan rzekł, że Prince Nana pomógł mu przejrzeć na oczy. Rok temu wygrał turniej Top Prospect i przysługiwała mu walka o pas ROH TV, będący wtedy w posiadaniu Lethala, ale Truth Martini spojrzał mu w oczy i powiedział, że jeśli zawalczy z Lethalem to…….
W tym momencie na ring szybkim krokiem wparowali Jay Lethal oraz Taeler Hendrix. Od razu, bez zbędnego czekania, doszło do brawlu Lethala i Dijaka. Na ring wbiegło kilku pracowników, próbujących przerwać bójkę.

Walka nr 2: Kenny Omega (w/ The Young Bucks) vs ACH
Mimo początkowych problemów, ACH znalazł sposób by zyskać drobną przewagę nad rywalem. Po Dropkicku wywalił go na podłogę, zaś gdy znalazł się na krawędzi ringu, Kenny szybko wślizgnął się do ringu i chciał zaskoczyć rywala punchem, tyle że ACH Moonsaultem odskoczył na podłogę, unikając tym samym ataku. Jednakże w pobliżu znajdowali się Young Bucksi i jeden z nich wymierzył ACHowi Superkick; sędziemu potem pokazywali, że ACH poślizgnął się na leżącej na podłodze skórce od banana:) Kenny wziął swą miotłę i sprzątnął skórkę.
Po reklamach było już poważnie i przede wszystkim wyrównanie. ACH Flip Kickiem strącił Omegę z narożnika na podłogę i pomimo prób ingerencji Young Bucksów, był w stanie przechylić to na swoją korzyść, w efekcie czego na jego Air Jordan załapała się cała trójka. Po powrocie na ring Omedze nie udało się wykonać Superplex i sam otrzymał Double Stomp w plecy. Z próbą Brainbustera się już jednak nie udało ACHowi i dostał on Dragon Suplex. Chwilę później ACH miał z kolei więcej szczęścia – skontrował One-Winged Angel na Brainbuster, ale tylko 2 count. ACH zdecydował się na Midnight Star, ale Omega odsunął się w porę. ACH co prawda utrzymał równowagę, ale dostał od rywala potężny atak z kolanka. Udało mu się za to zablokować Superkick rywala i samemu wymierzyć Stunner, który jednak nie wystarczył na pinfall !
Midnight Star, ale Kenny się odsunął i ACH zaliczył matę. Kenny wymierzył Running Knee przy linach, a w następstwie tego One-Winged Angel i uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Kenny Omega


Walka nr 3: Silas Young vs Dalton Castle – Fight Without Honor Match

Dalton odesłał swoich chłopców na zaplecze i z poważną miną rzucił się do walki z Silasem. Z początku to właśnie Dalton dominował, lecz potem Silas strącił go na podłogę i popisał się Springboard Flipem. Panowie toczyli bój poza ringiem, gdzie Dalton chcąc wymierzyć chopa, trafił ręką w stalowy narożnik. Silas rozstawił dwa krzesła i chciał prosto na nie wykonać Suplex, jednak nie udało się.
Po przerwie reklamowej rozstawiony został stół, a w ringu leżała drabina. Panowie wciąż byli poza ringiem i Castle chciał wykonać swą Hurricanranę, lecz Silas zablokował to i Powerbombem nadział oponenta prosto na krzesła. Young dorzucił jeszcze Springboard Elbow w ringu, ale tylko 2 count. Silas założył STF, a Dalton próbował się ratować….. łapiąc drabinę. Silas w każdym razie puścił rywala, ale nie przerwał ataku. Prawdziwy mężczyzna zdecydował się na Headstand Moonsault na drabinę, jednak Dalton się odsunął i Young nogami trafił w szczeble.
Nastąpiła wymiana ciosów, Silasowi udało się wykonać Cutter, lecz starczyła na 2 count. Chwilę później Silas wykonał Misery, ale nawet i to nie wystarczyło na zakończenie pojedynku. Silas złapał za pokrywę od kosza, ale także i za mikrofon. W czasie ataku Silas mówił, że chciałby aby chłopcy teraz widzieli, jak żałosny jest Dalton Castle.
W tym momencie chłopcy zjawili się w pobliżu ringu, na co Silas rzekł że przyszli akurat w porę, by zobaczyć jak za chwilę Dalton zostanie wykończony. Chłopcy jednak wbiegli na ring i zaatakowali Silasa. Choć on sobie z nimi poradził, Dalton zdążył się podnieść. Po dwóch Running Knee w rogu Dalton nie trafił z trzecim i wypadł z ringu. Young wykonał Suicide Dive…. na chłopców. Daltonowi tym razem udało się wykonać swą Hurricanranę oraz Suicide Dive. Po powrocie na ring Dalton wymierzył Deadlift Suplex, ale nie wystarczyło to na pinfall. Silas łapał się lin, by uniknąć Bang-A-Rang, więc rzucił Silasa do tyłu….. poza ring prosto na stół !! Fani skandowali „you just killed him”. Dalton wrzucił Silasa do ringu…… i uzyskał tylko 2 count !! Silas po chwili odpłacił się przez Low Blow, ale również tylko 2 count ! Dalton wymierzył Bang-A-Rang prosto na krzesło wrzucone na ring przez jednego z chłopców i tym razem uzyskał pinfall !

Zwycięzca: Dalton Castle

O dziwo, main event dał mi najmniej emocji. Poza końcówką, niezbyt porywający był to Fight Without Honor Match. Moje odczucie jest takie, że ten gimmick match nie został w pełni wykorzystany. Przy pozostałych dwóch walkach było już naprawdę dobrze i daje to nam ogólnie bardzo dobry epizod TV. Polecam ;)

Za tydzień highlighty z ROH & NJPW Honor Rising: Japan.


Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL