Robert Kaiser: Wywiad dla MyWrestling

Robert Kaiser – to niemiecki wrestler występujący w takich federacjach jak German Wrestling Federation, czy Westside Xtreme Wrestling. Gościnnie pojawia się również na galach polskiej organizacji – Maniac Zone Wrestling.

Poniżej wywiad w polskiej i angielskiej wersji językowej:
Below interview in Polish and English language versions:

 

1. Dziękuję za wywiad Marcel. Jak się masz?

– Mam się dobrze. Właśnie wróciłem z trasy po Belgii, gdzie wygrałem pasy mistrzowskie Tag Team razem z moim partnerem Nickolasem von Rijkem – jesteśmy więc teraz MISTRZAMI ŚWIATA. Tak, że zmieniamy się z łowców na ściganych! Niemniej jednak nasze pasy zajaśnieją i przybędziemy z nimi do Polski. Jak to się mówi… Belgia, a potem cały świat!!! Wyzywam więc każdą drużynę, która chce walczyć z Projekt Gold na Champions War o nasze pasy mistrzowskie Tag Team! Bądź, co bądź… każda drużyna poniesie porażkę.

2. Skąd wziął się pomysł na Twój ring name – Robert Kaiser? Mógłbyś opisać kilka informacji dotyczących Twojej postaci?

– Ciężko jest opisać Roberta Kaisera, gdyż Robert Kaiser to po prostu Robert Kaiser. Kiedy po raz pierwszy zobaczysz Roberta Kaisera, od razu znienawidzisz tego zarozumiałego, aroganckiego gościa, który myśli, że jest najwspanialszym facetem na tej planecie i darem Boga dla światowego wrestlingu… ale hej, kogo ja usiłuję oszukać… Robert Kaiser JEST darem Boga! Nie obchodzi mnie, czy fani na mnie buczą, rzucają miśkami lub śmieciami w moją stronę, tworzą kiepskie dowcipy o mojej rodzinnej miejscowości (jestem z małej wsi niedaleko polskiej granicy) lub moim nazwisku (widząc moje nazwisko, ludzie przypominają sobie “Rolanda Kaisera”, jednego z najbardziej znanych piosenkarzy w Niemczech) wszędzie gdzie jestem. Wiesz, gówno mnie to obchodzi, ponieważ Ci hejterzy nie rozumieją że daję im przyjemność oglądania mnie. I tę radość sprowadzę do Głuchołaz 31 maja. Dlatego zachęcam wszystkich czytelników tej strony, aby wybrali się na tę galę i byli świadkami wspaniałości Roberta Kaisera. Będziesz mógł powiedzieć swoim dzieciom i wnukom, że widziałeś na żywo Roberta Kaisera w akcji! Zabierz ze sobą przyjaciół i rodzinę, jednak nie przyprowadzaj żony lub córek, gdyż zakochają się we mnie natychmiast.

3. Kiedy zostałeś fanem pro-wrestlingu?

– W pewnym momencie, wrestling był ogromny w Niemczech, a telewizje pokazywały WWF i WCW. Mój pierwszy kontakt z WWF był na małym festiwalu na drugiej stronie ulicy, gdzie mieszkają moi rodzice. Jakiś facet pokazywał nagrania z wrestlingiem. Ja i moi znajomi byliśmy naprawdę zachwyceni tym, co tam widzieliśmy. To było King of the Ring 1993, gdzie Bret Hart wygrał ten turniej. Spędziliśmy na tym stoisku cały dzień. Niedługo później, dowiedzieliśmy się, że WWE emitowane jest w telewizji. Znowu byliśmy szczęśliwi. Niestety, stacja TV była zmuszona, przesunąć emisje gal WWF z niedzielnego popołudnia na późne noce, więc nie mogliśmy oglądać o tej godzinie gal w naszym młodym wieku. Kilka miesięcy później, odkryłem WCW na innym kanale i od tamtego dnia oglądałem WCW co tydzień.

4. Kto cię przeszkolił i gdzie nabyłeś doświadczenia?

– Wiedziałem, że była scena w Niemczech, jednak nie zwracałem uwagi na te eventy. Po upadku WCW, śledziłem RoH i TNA oraz stałem się fanem Christophera Danielsa. Na szczęście German Stampede Wrestling promowali wielką galę w Berlinie (gdzie mieszkałem przez jakiś czas). GSW starało się promować webshow na dwutygodniowej podstawie i próbowało kopiować koncepcję Raw. Zapowiedziani byli Chris Daniels i inne gwiazdy z USA (Steve Corino, Kevin Thorn, Cheerleader Melissa). Ze względu na Chrisa Danielsa, dałem tej gali szansę i zostałem naprawdę uzależnionym! Na gali był także tag team o nazwie Decent Society, do tego czasu najlepszy tag team w Niemczech. Dowiedziałem się, że Decent Society (Ahmed Chaer i Crazy Sexy Mike) działają w szkole wrestlingu w Berlinie. Obaj, więc stali się moimi nauczycielami tuż po tej gali. Mimo, że byłem naprawdę wysportowany w tamtym czasie, byłem blisko wymiotowania i zrezygnowania po pierwszej lekcji. Nie miałem żadnych problemów z robieniem mnóstwa brzuszków lub pompek, ale jednak ciągłe bumpy to coś zupełnie odmiennego patrząc na rzeczy jakie wykonywałem normalnie. Na szczęście dla mnie i dla fanów, nie poddałem się.

5. Co sądzisz na temat German Wrestling Federation School w Berlinie?

– Zawdzięczam im wszystko! German Wrestling Federation School w Berlinie stworzyli wiele topowych gwiazd w Niemczech i są wysoce cenieni. Jest to swego rodzaju rodzina dla każdego z uczniów. Opracowali oni typowy styl wrestlingu i słyną z tego, iż darzą wrestling z szacunkiem. German Wrestling Federation School jest także jedyną szkołą w Niemczech z dwoma lokalizacjami: jedna w Berlinie i jedna w Dreźnie!

6. Kto najbardziej pomógł Ci w German Wrestling Federation (GWF)?

– Mogę wymienić wiele osób i przyjaciół z GWF. Oczywiście, muszę wymienić moich trenerów Crazy Sexy Mike’a i Ahmeda Chaera oraz początkującego trenera Ali Aslana. W Dreźnie mam pełen szacunek do mojego trenera Axela Tischera. Każdy trener coś wnosi. Możesz nauczyć się różnych stylów od wszystkich i oczywiście ci goście dali mi szansę na mój debiut i pierwsze bookingi.

7. Co Cię najbardziej cieszy w dotychczasowej karierze?

– Nie jest to żadna specjalna walka lub przeciwnik. Chcę podkreślić, że to różne style i charaktery oraz różni odbiorcy, których poznaje z tygodnia na tydzień są tym co naprawdę lubię.

8. Wiemy, że występowałeś w Westside Xtreme Wrestling (wXw). W jakich innych federacjach miałeś okazję występować i jakie stawiasz sobie cele?

– Jestem filarem w GWF, gdzie również byłem mistrzem Tag Teamów razem z moim partnerem Ibo Latino. Występuję także w wXw, największej organizacji w Niemczech. Nie ulega wątpliwości, że jest również fanem wXw. Dla wrestlera w Niemczech regularna praca w wXw powinna być jego celem. Żadna inna organizacja nie organizuje gal na terenie całych Niemiec blisko co tydzień oraz żadna inna organizacja nie ściąga tyle gwiazd z USA lub Japonii co wXw. Jestem także regularnie bookowany przez GSW lub mniejsze organizacje takie jak Eurowrestling-Company, TAW etc. Ponadto występuję dla GTWA/Rock and Roll Wrestling Bash, co jest czymś co bardzo różni się od wszystkiego co znamy jako wrestlingowi fani. Dziwne gimmicki, dziwne show, panie wokół i na ringu, Rock and Roll przez całą noc i dużo zabawy. Połączenie wrestlingu, koncertu rockowego i dziwnego, niepokojącego snu. Tak, więc celem jest częste bookowanie oraz zadowolenie fanów i promotorów.

9. Jak Ci się pracowało w That’s Awesome Wrestling (TAW)? Mógłbyś przybliżyć nam historię twojego pobytu w tej federacji?

– Niestety TAW zorganizowało tylko jeden event do tej pory, jednak było to diabelskie show. Świetna atmosfera, sprzęt pirotechniczny typu małej wersji WWE. Ja występowałem przed walką wieczoru walcząc z hometown hero Axelem Tischerem (który był też moim trenerem). To było oczywiste aby pozwolić Axel’owi Tisherowi walczyć przeciwko złemu gościowi z okolicznego miasta i fani uwielbiają buczeć na mnie i widzieć jak dostaje lanie w całej arenie. Mimo, że przegrałem ten match i nigdy nie miałem szansy na wygraną, a nawet zostałem sponiewierany przy użyciu barierek, naprawdę podobała mi się ta walka.

10. Jak się czułeś, kiedy po raz pierwszy zdobyłeś GWF Tag Team Championship?

– Czułem się świetnie. Wygrałem te pasy dwa lata temu. Moja rodzina była w publiczności i był to dobry czas. Naprawdę jestem wdzięczny za dostanie szansy, ale także smutne było to jak straciłem te pasy w Chairs Matchu!

11. Myślisz, że niemieccy wrestlerzy zasługują na uwagę ze strony World Wrestling Entertainment?

– Jest wielu wrestlerów, którzy mogliby łatwo przeskoczyć do WWE. Wielu ludzi było w Performance Center lub mieli tryout w WWE. Ale, nigdy nie wiadomo kogo WWE szuka. W Niemczech jest dużo wrestlerów, którzy z łatwością mogliby konkurować z gośćmi z WWE w umiejętnościach i promach. Ale, to nie wszystko czego WWE chce. Nie chcą najlepszego wrestlera lub gościa najlepszego przy mikrofonie, ponieważ można ich ściągnąć z amerykańskiej sceny niezależnej, albo nawet już mają takich zawodników w swoim rosterze. Chcą kogoś kto się wyróżnia i zarabia pieniądze dla WWE. Także myślę, że nie każdy wrestler chce pracować w WWE, gdy ma swoją rodzinę, przyjaciół i pracę w Niemczech i tu chce dobrze zarabiać!

12. Czy mógłbyś się wypowiedzieć na temat wrestlingu w Niemczech?

– Wrestling w Niemczech rozwija się bardzo, bardzo dobrze w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy! GWF organizuje swoje gale co miesiąc w Berlinie. W Dreźnie GWF przyciąga nawet 500 fanów lub więcej, a z “Next Step” wprowadzają oni eventy dla nowych fanów. wXw ma blisko 500 gal w całych Niemczech i wciąż rozszerza ilość miast i fanów! Również inne federacje ściągają coraz więcej fanów. To dzięki wspaniałości i profesjonalnej pracy tych organizacji oraz fakt, iż od jakiegoś czasu można oglądać WWE RAW i WWE SmackDown w bezpłatnej telewizji, które dają pozytywny zastrzyk wrestlingowi w Niemczech. Mam nadzieję, że ten trend będzie kontynuowany. Ponadto mam nadzieję, że małe organizacje, które nie biorą wrestlingu na poważnie i nie podchodzą do tego profesjonalnie przestaną organizować swoje gale, ponieważ oni (backyard) krzywdzą sport jakim jest wrestling!

13. Jeśli promotor jest zainteresowany tobą, to co musi zrobić, aby Cię zabookować?

– W przypadku, gdy chcesz mnie zabookować na swój event, możesz skontaktować się ze mną poprzez Facebook: https://www.facebook.com/RobertKaiserWrestling

14. Co możesz nam powiedzieć na temat polskiej organizacji pro wrestlingu – Maniac Zone Wrestling?

– Byłem w MZW wcześniej. Zawsze świetnie się tam bawiliśmy. Ale, ostatnim razem, kiedy tam byłem, zostałem oszukany, przez co przegrałem. Jednak to zostanie zakończone już teraz! Nigdy nie przegram ponownie. To jest obietnica. Poza świetną zabawą tam, byłem w szoku, gdy ujrzałem brzydotę polskich fanów. Ponadto fani są skandaliczni! Jak to możliwe, że buczą na mnie za każdym razem, gdy wchodzę do ringu? Skandal!

15. W jaki sposób nawiązałeś kontakt z MZW?

– MZW zwróciło się do mnie i do kilku innych osób w sprawie występu na ich pierwszej gali. Wyglądało obiecująco. W dzisiejszych czasach nie jest trudne skontaktować się ze mną, dziękuję Facebook!

16. Co sądzisz na temat polskiej sceny wrestlingu?

– TBW już chyba nie istnieje, prawda? Wiem, że niektórzy moi trenerzy i znajomi występowali dla Total Blast w przeszłości. Staram się śledzić, co dzieje się w DDW. Miło jest widzieć, jak wrestling w Polsce staje się coraz to większy i większy oraz to, że MZW stara się mieć swoje gale w różnych miastach. Mam nadzieję, że doczekam się wielkiego dzieła.

17. Czego oczekujesz od gali MZW Champions War?

– Te wydarzenie jest dla mnie! Spójrz na nazwę gali: CHAMPIONS WAR! A, ja jestem urodzonym mistrzem! Więc, dziękuję MZW za tę nazwę gali, która odbędzie się 31 maja. To jest szacunek, na który zasługuję. A, więc wszyscy (oprócz brzydkich osób i grubych lasek) przychodźcie na MZW Champions War, dopingujcie mnie i Projekt Gold!

18. Gdzie widzisz siebie za 5 lat?

– Mam nadzieję, że nadal będę w wrestlingowym ringu i będę zdrowy. Chciałbym występować w różnych krajach regularnie. Mam nadzieję, że Polska zbuduje przyzwoitą scenę wrestlingu i będzie mnie zapraszała. Jednak w wrestlingu nie można wychodzić tak daleko. Możesz doznać kontuzji nagle i twoja kariera zostanie zakończona!?

19. Co poradziłbyś osobom, które chcą rozpocząć karierę wrestlingową?

– Moja rada: Nie bądź pro wrestlerem…. dopóki nie jesteś gotowy poświęcić swojego ciała, swoich pieniędzy i swoich relacji z rodziną i przyjaciółmi. Będziesz miał siniaki i będziesz czuł ból na każdym treningu, bądź na siłowni. Trzeba będzie wydać dużo pieniędzy na dobrą szkółkę wrestlingu, twój ring gear, suplementy i podróże. Gdy twoi znajomi i rodzina są na wielkiej imprezie i świetnie się bawią, pamiętaj: nie możesz tam być, ponieważ jesteś w tym czasie w siłowni, w solarium, lub podróży w ciasnym i dusznym samochodzie do małego miasteczka na drugiej stronie kraju! Jesteś w stanie to zaakceptować? Dobrze! Trenuj swoje ciało, idź do poważnej szkółki wrestlingu i być może będziesz w stanie dostać się na ring w ciągu kilku lat!

20. Co według Ciebie jest najtrudniejsze w byciu pro-wrestlerem?

– Tak jak mówiłem wcześniej, trzeba poświęcić bardzo wiele jako wrestler. Jestem szczęśliwy, że moja żona mnie wspiera w mojej wrestlingowej podróży! Nawet jeśli jest często zła, że nie jestem w domu na weekendy, znajdę dla Niej czas!

21. Jakie masz plany na przyszłość?

– Oczywiście spróbuję powalczyć w więcej krajach i więcej federacjach. Niedawno zrobiłem ku temu pierwszy krok zdobywając pasy mistrzowskie Tag Team w Belgii. Ponadto jestem w wyścigu po pasy mistrzowskie GWF Tag Team w Niemczech. Zostałem raz oszukany, ale następnym razem, gdy znów będę miał taką szansę, wygram pasy za wszelką cenę! I oczywiście mam nadzieję, że będę mógł częściej walczyć w Polsce!

22. Czy jest coś, co chciałbyś powiedzieć naszym czytelnikom?

– Wspierajcie wasze lokalne organizacje. Przychodźcie na gale oraz wspierajcie ten sport, chantując i dobrze się bawiąc. Przestańcie jednak na mnie buczeć… natychmiast! Oferuję wam sztukę wrestlingu. Okażcie mi trochę szacunku na który zasługuję!

23. Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w karierze oraz życiu osobistym.

– Dziękuję za zaproszenie! Dzięki za wsparcie naszego wspaniałego sportu przez waszą fantastyczną stronę internetową! Znam MyWrestling, jednak nie jestem w stanie jej odczytać z powodu trudności językowych. Może zobaczymy się na gali MZW. Do zobaczenia wkrótce!

 

English Version:

1. Thank you for interview, Marcel. How are you?

– I am fine. I just came back from a tour through Belgium, where I won the Tag Team Belts with my partner Nickolas von Rijk – so now we are WELTMEISTER. So that is turning us from the hunters into the hunted! Nevertheless we will shine up our belts and bring them to Poland. How is that saying…Belgium first and then the entire world!!! So I am challenging every team that wants to fight Projekt Gold at Champions War to a match for our Tag Team Belts! Anyway…every team will fail.

2. Where did the idea for your ring name – Robert Kaiser? Could you describe some information about your character?

– It is hard to describe Robert Kaiser because Robert Kaiser is just Robert Kaiser. The first time you will see Robert Kaier, you will hate that cocky, arrogant guy, who thinks he is the greatest guy on the planet and god’s gift to the wrestling world…but hey, who I am trying to fool….Robert Kaiser IS god’s gift! I do not care if fans are booing me, throwing bear or garbage on me and making bad jokes about my hometown (I am from a small own close to polish border) or my name (my name is close to “Roland Kaiser”, one of the most famous singers in Germany) everywhere I am. You know, I am do not give a fuck because those haters do not understand that I am giving them the joy to see me. And that joy I will bring to Glucholazy on 31.05. to MZW. So I encourage every reader of your website to come to that event to witness the greatness that Robert Kaiser is. You can tell your children and grandchildren, that you saw Robert Kaiser live in action! Bring your friends and family but do not bring your wife or daughters infact they will fall in love with Robert Kaiser instantly.

3. When did you first become a fan of professional wrestling?

– At some point wrestling was big in Germany and TV stations showed WWF and WCW. My first contact with WWF was on a small festival right across the street where my parents live. Some guy showed wrestling tapes. So me and my friends were really thrilled about the things we saw there. It was King of the Ring 1993 where Bret Hart won that tournament. We stayed the entire day there on the sales booth. A short time later we discovered WWE on TV Again we were thrilled. Unfortunately the tv station was forced to to take WWF from the slot on sunday afternoon and had to put WWE on a late night slot, we could not watch with our young age. A few month later I discovered WCW on another cahnnel and since that day I watched WCW every week.

4. Who trained you, and what was the experience like?

– I knew that there was a scene in Germany but did not pay much attention to those shows. After the demise of WCW I followed RoH and TNA and became a fan of Christopher Daniels. Fortunately German Stampede Wrestling was promoting a big event in Berlin (where I lived for awhile). GSW tried to promote a webshow on bi-weekly basis and trying to copying the concept of Raw. Therefore they booked Chris Daniels and other US stars (Steve Corino, Kevin Thorn, Chearleader Melissa). Because of Chris Daniels I gave the event and the webshow a chance and was really hooked. On that event there was also the team called Decent Society, to that time, the best tag team in Germany. I also found out that the Decent Society (Ahmed Chaer and Crazy Sexy Mike) are running a wrestling school in Berlin. So both guys became my teachers right after the event. Even I was really fit at that time, I was close to puke and to quit after the first lessons. I had no problems with the loads of situps or pushups but taking bumps over and over and over again is something totally different to the things you normally do. God for me – and the fans – I did not quit.

5. Who have you enjoyed working with the most so far in your career?

– It is not a special match or opponent I wanna point out, it is more the different styles and characters and different audience you get to know week-in, week-out that I really enjoy.

6. We know that performing in the Westside Xtreme Wrestling (wXw). In what other federations you a chance to performa and what do you have goals?

– I am a mainstay in GWF, where I also was tag team champion with my partner Ibo Latino. And I also work on a regular basis with wXw, the biggest promotion here in Germany. No doubt, I am also a fan of wXw. For a pro-wrestler in Germany working regulary for wXw should be the goal. No other promotion is hosting events across Germany on a close to weekly basis and no other promotion is bringing in loads of US stars or stars from Japan like wXw. Also I am booked regularly by GSW or smaller promotions like Eurowrestling-Company, TAW etc. I also wrestle for GTWA/Rock and Roll Wrestling Bash, which is something very different to everything you know as a wrestlingfan: weird gimmicks, weird show, ladies in and around the ring, Rock and Roll the entire night and a lot of fun. A mixture between wrestling, rock concert, and a weird, strange and disturbing dream, if you will. So the goal is to get booked frequently and please fans and promoters.

7. How do you cooperate in the That’s Awesome Wrestling (TAW) ? You could bring the history of your stay in the federation?

– Unfortunately TAW has only promoted 1 event so far but it was a helluva show. A great atmosphere, pyro equipment kind of a light version of WWE. I word the co mainevent versus hometown hero Axel Tischer (who is now my coach by the way). It was obvious to let Axel Tischer fight against the evil guy from the nearby city and the fans love it to boo me and they love to see me get kicked in the entire arena. Even I lost that match and never had a chance to win and got smashed in the barriers, I really enjoyed that match.

8. Who on the German wrestling scene do you think deserves to be offered a WWE developmental contract?

– There are a lot of wrestlers who can easily make the jump to WWE. A lot of guys were in the performance center or had a tryout in WWE. But you never know what WWE is looking for. In Germany there are a lot of wrestlers which could easily compete with the WWE guys in abilities or promo work. But that is not everything WWE wants. They do not want the best wrestler or the guy with the best micwork – because they can easily get it in the USA on the independent scene or even got those kind of wrestler in their roster – the want someone who stands out and make money for WWE. Also I think not every wrestler wants to work for WWE when they have their family and work and friends here in Germany and make a good income here!

9. What do you think of the wrestling German scene?

– Wrestling in Germany is developing very, very good in the last few months! GWF has sold out shows every month in Berlin. In Dresden GWF is drawing 500 and more fans and with “Next Step” they installed events for the newcomers! wXw has close to 500 events all accross Germany and drawing in new cities and fans! Also the other federations draw more and more fans. It’s courtesy of the great and professional work of the promotions and since a few week you can watch WWE Raw and Smackdown on Free TV, that will give wrestling another boost in Germany. I hope that trend will continue, because it is not close to the point it could be. Further I hope, that small promotions that did not take wrestling serious and professional will stop to promote events because those (backyard) promotions hurt the wrestling sport!

10. What do you think about German Wrestling Federation School in Berlin?

– I owe them everthing! German Wrestling Federation School in Berlin create a lot of the top guys in Germany and is highly regarded. It is kind of a family to every trainee. They developed a typically style of wrestling and is famous for the respect and humility for the wrestling sport. Also the German Wrestling Federation School is the only school in Germany with two locations: one in Berlin and one in Dresden!

11. Who helped you the most in German Wrestling Federation (GWF)?

– I can name a lot of guys and friends in GWF. Of course I have to name my coaches Crazy Sexy Mike and Ahmed Chaer and the rookie coach Ali Aslan. In Dresden I have all the respect to my coach Axel Tischer. Every coach brings something special to the table. You can learn different styles from everybody and of course those guys were the guys who gave me the chance to make my debut and arranged my first bookings.

12. What was it like winning the GWF Tag Team Championship for the first time?

– Felt great. I won that belts a two years ago. My family was in attendance too and we had a good time. I really am thankful to got the chance and I also was really sad when I lost the belts in a chairs match!

13. If a promoter is interested in booking you for an appearance how can they reach you?

– In case you want to book me for your event, you can reach me through Facebook: https://www.facebook.com/RobertKaiserWrestling

14. What can you tell us about polish pro-wrestling federation – Maniac Zone Wrestling (MZW)?

– I was in MZW before. Always had a lot of fun there. But the last time I was there I was cheated for the win. But that will stopn right now! Never will lose again. That is a promise. Besides the fun there, I was shocked about the ugliness of the polish fans! Also the fans are outrageous! How can it be, that they boo me every time I step in that ring? Outrageous!

15. What do you think about Polish scene pro-wrestling?

– I think TBW is defunct right now, right? I know that my coaches and some friends wrestled for Total Blast in the past. And I try to follow, what happens in DDW. It is nice to see, that wrestling in Poland is getting bigger and bigger and MZW tries to have events in different cities. Hopefully they keep up that great work.

16. What do you expect from MZW Champions War?

– That event is made for me. Look at the name of the event: CHAMPIONS WAR! And I am a natural-born Champion! So I thank MZW, that they name that event on May 31 after me! That is the respect I deserve. So everybody (except ugly people and fat chicks) come to MZW’s Champions War and cheer for me and Projekt Gold!

17. So how did you make the connection with MZW?

– They contacted me and some other guys to perform on their first show. Looks promising. Nowadays it is not difficult to get in contact with me, thank you Facebook!

18. Where do you see yourself in 5 years from now?

– Hopefully I am still in the wrestling ring and still am healthy. I would love to work in different countries on a regular basis. Hopefully Poland has build a decent scene then and is booking me. But in wrestling you cannot look that far. You could be hurt bad suddenly and your career is over! ?

19. What do you advise people who want to start a career wrestling?

– My advise: Do not become a pro wrestler….until you are willing to sacrife your body, your money and your relationship with friends and family. You will get bruises and pain on every training or in the gym. You will pay a lot of money to be in a good wrestling school and for gear, supplements and for traveling. When your friends and family are on a great party and have fun, be sure: you are not because you will be in the gym, in the tanning saloon or traveling in a tight and stuffy car to a small town on the other side of the country! You are willing to accept this? Good! Then train your body, go to a serious wrestling school and maybe then you are able to get in the ring in a few years!

20. What is the hardest thing about being a pro wrestler?

– Like I said before, you have to sacrifice so much as a wrestler. I am happy that my wife supports me in my journey as a wrestler! Even if she is often angry, that I am not at home on weekends and have time for her!

21. What are your future plans?

– Of course I try to wrestle in more countries and more federations. I recently made the first step by winning the Tag Team Belts in Belgium. Also I am in the race for the GWF Tag Team Titles in Germany. I was cheated for the win once, but the next time I get the chance, I will win the belts by any means necessary! And of course I hope, to wrestle in Poland more often!

22. Is there something that you want to tell our readers?

– Support your local promotion. Go to the events and support that sport by chanting and having a good time. But stop to booing me….immediately! I offer you an art of wrestling and humiliate myself, by stepping in the ring of you fans. Show me some respect I deserve!

23. Thank you for taking the time to interview for MyWrestling . Best regards and good luck in his career and personal life.

– Thanks for having me. Dziękuję bardzo! Thanks for supporting our great sport with your fantastic website! I know MyWrestling for awhile but sadly am unable to read it because of language difficulties. Maybe we see each other on the MZW event! Do zobaczenia wkrótce!

 

Wywiad przeprowadził Mateusz Polak