Wywiad z Kevinem Williamsem!

W listopadzie 2014 roku, szkocki wrestler który miał okazję występować również dla polskich federacji zgodził się na wywiad dla portalu “Przyjaciel Johna Ceny”. Mowa oczywiście o Kevinie Williamsie. Dziś z okazji pierwszej rocznicy powstania MZW, udostępniamy ten wywiad także na MyWrestling!

1. Witaj Kevin! W którym roku zainteresowałeś się wrestlingiem? Ile miałeś wtedy lat?

– Kiedy zainteresowałem się wrestlingiem byłem bardzo młody. To była połowa lat 90., wydaje mi się, że wtedy zacząłem oglądać wrestling. Tacy goście jak Bret Hart, Ted DiBiase, Lex Luger etc. Bret Hart był wtedy moim faworytem (to zmieniło się jeszcze bardziej, kiedy spotkałem tego człowieka) ; byłem uzależniony.

2. Kiedy zacząłeś treningi na profesjonalnym ringu?

– Kiedyś oglądałem wrestling z całą moją rodziną, było to tak jak już powiedziałem, w połowie lat 90. Potem miałem przerwę na kilka lat i zacząłem oglądać ponownie pod koniec lat 90. (Royal Rumble 1999, aby być dokładnym) razem z moim tatą. To stało się czymś co było po prostu nasze…
Tata zmarł w 2004 roku, a ja zawsze chciałem się przekonać jak to jest trenować wrestling i stać się wrestlerem. Myślę, że to właśnie tata dał mi największą motywację, aby pójść na pierwszy trening i urzeczywistnić to.
Byłem obecny na wrestlingowej gali, która odbywała się w Anglii. Występowało tam też kilku szkockich zawodników. Poprosiłem konferansjera, aby przekazał mi wskazówki jak zacząć przygodę z wrestlingiem, a on dał mi wtedy adres szkoły wrestlingu z siedzibą w Glasgow. I to było to, uzależniłem się już po pierwszej sesji treningowej. Zacząłem trenować w W3L pod okiem Mike’a Musso, który przez 3 lata był szkolony przez Jake’a “The Snake” Robertsa. Po ponad roku treningów stoczyłem swoją pierwszą walkę. To był squash!

3. W jakich federacjach obecnie występujesz?

– Aktualnie robię sobie przerwę, gdyż mam do czynienia z kilkoma problemami zdrowotnymi, a mianowicie z moim kruchym kolanem, z którym zmagam się już od bardzo dawna. Występowałem w takich federacjach jak SWE, W3L, SSW, MZW, DDW i HCW.
Kiedy wrócę mam nadzieję na ponowne występy w W3L i oczywiście MZW!!!

4. Co ludzie ze Szkocji sądzą o wrestlingu? Dużo osób interesuje się tam tą nietypową rozrywką sportową?

– Szkocki wrestling jest na szczycie cały czas, istnieje ponad dziesięć organizacji działających na terenie całego kraju, tłumy i doping sprawiają, że szkocki wrestling jest niesamowity. Każdy kto to czyta, a kto nie słyszał ani nie widział, niech sprawdzi takie federacje ze Szkocji jak W3L (World Wide Wrestling League), Insane Championship Wrestling, Premier British Wrestling, Scottish Wrestling Alliance, Scottish Wrestling Entertainment i Scottish School of Wrestling, a to tylko kilka!!!

5. Występowałeś także w Polsce. W czerwcu 2014 roku pojawiłeś się na gali Maniac Zone Wrestling w Smolcu. Pomogłeś tam pierwszy raz od wielu lat Jędrusiowi Bułecce. Jak wspominasz ten występ?

– Nowo koronowany “Polish Hammer” jest moim przyjacielem od wielu lat, był moim uczniem, kiedy zaczął trenować wrestling. Bowiem znalazł on moją szkołę w Szkocji i pokazał mi jak bardzo mu na tym zależy.
Kiedy skontaktował się ze mną w celu zaproszenia mnie na swoje show byłem bardzo zadowolony, że mogę być tego częścią.
MZW zadbało o mnie i o show, choć było nie za duże i na świeżym powietrzu to zabawa była świetna, a publiczność fantastyczna!

6. Planujesz swój powrót do Polski na kolejne gale MZW?

– Za każdym razem, gdy MZW będzie chciało mnie ponownie na swoich galach, moje walizki będą spakowane. Jestem pewien, że będzie to już wkrótce!

7. Miałeś okazję także trenować polskich adeptów w Szkole Wrestlingu MZW. Jak oceniasz umiejętności polskich zawodników?

– Jestem dumny z tego, że mogę przekazywać innym moje umiejętności trenerskie, kocham trenować kogoś kto nigdy nie myślał, że może zostać wrestlerem, a ja pokazuję mu jak to zrobić. Oglądanie kogoś postępu i rozwoju jest prawie tak samo dobre jak uprawiać wrestling samodzielnie. Młodzi goście z MZW dali z siebie 110% podczas treningu ze mną, a ja dodatkowo miałem okazję walczyć z Justinem Joy’em na gali. Ten dzieciak ma to coś i z pewnością zajdzie daleko. Wszyscy darzyli się do siebie sporym szacunkiem, ja także. Tacy goście jak Shadow i Kowboj Luke również mają wielką przyszłość przed sobą!

8. Jaki jest twój największy sukces w karierze?

– Przede wszystkim stać w ringu jest już sukcesem. To nie jest łatwa rzecz do osiągnięcia i za każdym razem stanie w ringu oznacza dla mnie bardzo wiele. Jestem również bardzo szczęśliwy, że razem z Lucien Maynard Smythe (Luke Xiaver) byliśmy dwukrotnymi mistrzami Tag Team.

9. Oglądasz WWE lub TNA?

– Jestem na bieżąco z WWE, nawet bardziej niż kiedyś. Teraz jest tam wielu wspaniałych zawodników i to interesujące zobaczyć jak oni wykorzystują swój talent.

10. Twój wymarzony przeciwnik…?

– Moim wymarzonym przeciwnikiem jest Chris Jericho. On był i jest moim idolem przez wiele lat.

11. Co sądzisz o Backyard Wrestling?

– Backyard Wrestling to drażliwy temat dla wielu facetów, którzy poświęcają czas i mają szacunek do uczenia się jak to zrobić prawidłowo. Nie mogę powiedzieć, że nigdy nie bawiłem się w parku z przyjaciółmi, kiedy byłem młodszy, ale jeśli naprawdę chcesz zostać wrestlerem, znajdź szkołę i ucz się poprawnie.

12. Czym zajmujesz się poza wrestlingiem?

– Poza wrestlingiem pracuję jako opiekun osób starszych z niepełnosprawnością. Kocham moją pracę, ponieważ mogę pomóc ludziom żyć w ich codziennym życiu.

13. Skąd wzięła się u Ciebie pasja do gier? 😉

– Gry były ze mną przez całe życie, prawdopodobnie jeszcze PRZED wrestlingiem! To moja druga pasja.
Obecnie zaczynam prowadzić mój kanał z grami, gdzie ludzie mogą oglądać jak gram. Szukaj na YouTube wpisując: Kevin Williams Lets plays 😉

14. Ok, w takim razie powodzenia w dalszej karierze i jak najszybszego powrotu do ringu! Masz coś do powiedzenia na koniec, specjalnie dla polskich fanów?

– Chciałbym powiedzieć polskim fanom, aby WSPIERALI wrestling w ich kraju. Nie ma znaczenia, kogo i jaką organizację oglądasz, twoje wsparcie znaczy wiele, a jeśli kochasz wrestling i chcesz zobaczyć jak rozwija się w swoim kraju, to proszę, zrób wszystko, aby w tym pomóc. Przynajmniej kupując bilet na galę.
Oh yeah and Game on guys! Do zobaczenia wkrótce!!!

Wywiad przeprowadził Patryk Dereszyński

Fan Page Kevina Williamsa na Facebooku
Fan Page W3L na Facebooku
Fan Page SWE na Facebooku
Fan Page MZW na Facebooku