Podsumowanie tygodnia w świecie wrestlingu 08.05.2017 – 14.05.2017

Zapraszamy do czytania podsumowania najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w świecie wrestlingu.

1. Kontuzja Brauna Strowmana!

W tym tygodniu na RAW byliśmy świadkami brawlu między powracającym do TV Romanem Reignsem a Braunem Strowmanem, w wyniki bójki obydwu panów Strowman odniósł kontuzje ręki przez którą prawdopodobnie będzie pauzował 2 miesiące.

2. Cesaro i Sheamus ponownie pretendentami!

Na ostatnim wydaniu RAW odbył się tag team turmoil match w którym udział wzięły wszystkie tag teamy RAW. Zwycięzcami okazali się Sheamus i Cesaro i to oni po raz kolejny zawalczą o pasy Tag team na Extreme Rules.

3. Walka o pas United Kingdom!

Podczas pobytu WWE w Wielkiej Brytanii odbyły się również tapingi programu WWE U.K show, w którym to zawodnicy pochodzący właśnie z tego kraju mierzyli się w turnieju o miano pretendenta do pasu UK. Zwycięzca okazał się Pete Dunn i to on już za tydzień na NXT takeover Chicago zawalczy z Tylerem Batem o pas U.K

 \

4. Simon Gotch w Ring of Honor?

Były WWE Superstar Simon Gotch został zauważony w publiczności ,na jednym z dni gali  ROH/NJPW War of the Worlds. Prawdopodobnie Zawodnik miał pojawić się również na backstage’u całego show. Czy to zwiastuję jego przyszły debiut?

 

 

1. Kevin Von Erich powraca do ringu!

WWE Hall of Famer Kevin Von Erich niedawno udzielił wywiadu dla Ynetnews.com, w którym wypowiedział się na temat powrotu do ringu i stoczenia jeszcze jednego pojedynku wraz ze swoimi synami. Pojedynek ten odbędzie się 9 lipca w Tel Aviv podczas Rage Supershow, a ich rywalami będą Matt Sydal, Marty Jannetty i Tatanka:

”Wyjechałem z Nowego Jorku. Wyjechałem z Tokio z zamiarem odejścia z wrestlingu, ale kocham Izrael. Jestem chrześcijaninem. Kocham Jezusa, moi synowie postępują w ten sam sposób, dlatego zamierzam jeszcze raz powrócić do ringu w tym pięknym kraju”.

 

2. Mia Yim oraz Marti Belle w WWE?

Portal PWInsider.com donosi, że oficjele federacji World Wrestling Entertainment wyrazili zainteresowanie sprowadzeniem byłych TNA Knockouts Mia Yim(Jade) oraz Marti Belle w roli uczestniczek turnieju WWE Women’s, który zostanie wyemitowany w sieci WWE Network. Warto wspomnieć o tym, że w styczniu z TNA pożegnała się Belle natomiast dwa miesiące później Jade. Panie swego czasu stanowiły o sile stajni Dollhouse.

3. Io Shirai nie dla WWE!

Dave Meltzer z portalu The Wrestling Observer Newsletter donosi, że Io Shirai nie podpisze kontraktu z federacją World Wrestling Entertainment, ponieważ zawodniczka dwa miesiące temu przybyła do Performance Center jednak nie spodobała się jej miejscówka przez co zawodniczka w ostatecznym rozrachunku nie dołączy do WWE. Tak więc po odejściu Kairi Hojo z federacji Stardom czołową gwiazdą prawdopodobnie zostanie Io Shirai.

 

4. Odejście z Bullet Club/Znany nowy członek Bullet Club

Podczas piątkowego eventu ROH & NJPW Kenny Omega postanowił opowiedzieć nową historię, w której musi być bohater, ale także złoczyńca. Po kilku miesiącach napięcia między liderem najpopularniejszej frakcji w wrestlingu, a trzykrotnym ROH World Championem doszło do szokującego rozwiązania. Otóż Adam Cole został zwolniony z Bullet Club po tym jak doznał porażki w starciu z Hiroshim Tanahashim o IWGP Heavyweight Championship. Po odejściu Adama z BC, Kenny Omega poinformował o tym, że aktualny ROH TV Champion Marty Scurll stał się nowym członkiem jego frakcji. Czy to oznacza, że Adam Cole wkrótce przybędzie do WWE?

 

5. Turniej NJPW

Chwilkę przed rozpoczęciem piątkowej gali Ring of Honor & New Japan Pro Wrestling ‚War of the Worlds” poznaliśmy wygląd nowego IWGP United States Championship. Dwugodzinny turniej o poniższy tytuł odbędzie się w lipcu tego roku podczas jednego ze specjalnych eventów NJPW w Long Beach.