Paul Heyman opowiada o Brocku Lesnarze, który prawie zmarł z powodu poważnej choroby

W ostatnim czasie sporo osób związanych z wrestlingiem miało okazję wystąpić w podcastach poświęconych osobie obecnego WWE Championa Brocka Lesnara. ESPN przeprowadziło ciekawą rozmowę z adwokatem Brocka, Paulem Heymanem, który uchylił nieco szczegółów dotyczący pobytu swojego klienta w UFC. Heyman wyjawił, że pomógł Lesnarowi napisać książkę podczas, gdy ten zmagał się z Zapalenie uchyłków ( to choroba ściśle związana ze stylem życia i dietą. Na zewnątrz ściany jelita grubego tworzą się małe, workowate uwypuklenia, w których mogą zalegać resztki niestrawionego pokarmu, co podnosi ryzyko wystąpienia stanów zapalnych). Dyrektor wykonawczy RAW również stwierdził, że gdyby nie problemy zdrowotny, przez które jego klient prawie zmarł, byłby on jeszcze bardziej dominującą postacią w UFC oraz WWE:

Walka z zapaleniem uchyłków była bardzo trudnym okresem w życiu Brocka Lesnara. Nie był z tego zadowolony. Był poważnie zaniepokojony stanem swojego zdrowia. Prawie umarł z powodu tej choroby. Był zaniepokojony tym, że został pozbawiony/okradziony tak wielkiej kariery, jaką miał zrobić.

Po walce na gali UFC 105, Dana White wyjawił, że Brock Lesnar nie czuje się dobrze i nie wyzdrowieje w najbliższym czasie. Wtedy także ujawniono, że obecny mistrz WWE zmaga się z poważnym przypadkiem zapalenia uchyłków. Według chirurga operującego Brocka, stan ten miał miejsce od ponad roku, powodując ogromny ból w ciele wrestlera.

3 lipca 2010 roku do oktagonu powrócił Brock Lesnar, który zmierzył się z Shanem Carwinem. Swojego przeciwnika pokonał i stał się niekwestionowanym UFC Heavyweight Championem. Następnym etapem w życiu Lesnara była porażka i utrata mistrzostwa w konfrontacji z Cainem Velasquezem przez TKO w pierwszej rundzie. Po kilku latach pobytu w UFC “Bestia” był zdecydowany na powrót do wrestlingu, dzięki czemu stał się główną atrakcją firmy WWE. Po WrestleManii 28 na pierwszym Monday Night RAW, Brock zaatakował Johna Cenę i od tego momentu jest on najbardziej dominującym sportowcem w świecie wrestlingu. W swojej długoletniej przygodzie z ringiem miał okazję pokonać takich wrestlerów, jak: AJ Styles, Daniel Bryan, Roman Reigns, John Cena, czy The Undertakerem.

Jednak dziś na WrestleManii 36 rywalem Brocka będzie zwycięzca tegorocznego Royal Rumble Matchu, czyli Drew McIntyre.