Oświadczenie WWE w sprawie śmierci Jima Crocketta Jr.

Federacja World Wrestling Entertainment wydała oświadczenie w sprawie śmierci legendarnego promotora wrestlingowego Jima Crocketta Jr, który zmarł w wieku 76 lat.

Z oświadczenia wynika, że Crockett Jr był odpowiedzialny za kariery takich osobowości, jak: WWE Hall of Famers Ric Flair, Ricky Steamboat, The Road Warriors. Przez wiele lat był odpowiedzialny za projekt Jim Crockett Promotions, który działał na terytorium Stanów Zjednoczonych.

“WWE ubolewa z powodu śmierci 76-letnigo Jima Crocketta Jr. Wpływowy promotor, który pomógł w karierach takim osobom, jak: Ric Flair, Ricky Steamboat, The Road Warriors. Crockett Jr. przewodził Crockett Promotions od 1977 do 1989 roku. W ramach współpracy otrzymał posadę prezesa National Wrestling Alliance (1980 rok). Podczas swojej kadencji Crockett Jr. pomógł w zorganizowaniu Jim Crockett Sr. Memorial Cup w Louisiana Superdome. Pod jego dowództwem NWA zostało sprzedane i zmienione w World Championship Wrestling. WWE składa kondolencje rodzinie oraz przyjaciołom Crocketta Jr”.

Crockett Jr. był współwłaścicielem JCP w latach 1977-1989. Firma, która była powiązana z NWA (założona przez jego ojca) została sprzedana w 1988 roku Tedowi Turnerowi, który przemienił ją w WCW.