NJPW The New Beginning In Osaka 2018 – Zapowiedź

 Już jutro w japońskiej Osace odbędzie się ostatnia gala z cyklu New Beginning. Podczas gali bronione będą najważniejsze mistrzostwa w federacji. W jednej z głównych walk Will Ospreay stanie w obronie tytułu IWGP Junior Heavyweight Championship jego rywalem będzie Hiromu Takahashi. Walką wieczoru jutrzejszej gali będzie pojedynek o tytuł IWGP Heavyweight. Kazuchika Okada będzie bronił swojego pasa w walce z członkiem Los Ingobernables de Japon SANADĄ. Gala zapowiada się bardzo dobrze jak to na NJPW przystało. Tak więc nie przedłużając zapraszam do zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie poszczególnych pojednynków.

1. Yuji Nagata Vs Katsuya Kitamura “Best Of Seven Series” 6’th Match

6 walka z siedmiu przewidzianych. Kitamura przegrał ostatnie 5, a jego szóstym rywalem jest niezwykle doświadczony Yuji Nagata. Od pewnego czasu Katsuya robi na mnie ogromne wrażenie i przyjemnie ogląda mi się jego poczynania w ringu NJPW. Coś mi się zdaje, że owe starcie będzie kolejnym przegranym przez Kitamurę. Walka sama w sobie będzie zapewne bardzo dobra i liczę na przyjemny dla mego oka opener.

Mój Typ : Yuji Nagata

2. Roppongi 3K (Sho & Yoh) Vs Suzuki Gun (El Desperado & Yoshinobu Kanemaru) 

Sho i Yoh raczej już ostatecznie zakończyli swoją rywalizacje z braćmi Jackson i jak widzimy znaleźli sobie nowych rywali. Kanemaru i Desperado to według mnie przejściowi rywale choć tu mogą odnieść zwycięstwo. Liczę na dynamiczne starcie, które potrwa z 10 dobrych minut. Jeśli członkowie Suzuki Gun to wygrają to możemy się spodziewać walki obu ekip o tytuły już przy najbliższej okazji. Zapewne to starcie ma właśnie na celu podbudować Kanemaru i Desperado do ewentualnej potyczki z mistrzami, w której to na szali znalazłby się tytuły IWGP Junior.

Mój Typ : Suzuki Gun (El Desperado & Yoshinobu Kanemaru)

3. Suzuki Gun (Minoru Suzuki & TAKA Michinoku & Taichi & Takashi Iizuka) Vs Ryusuke Taguchi & Michael Elgin & Togi Makabe & KUSHIDA

Walka ma na celu podbudowę walki Minoru z Togim, która niebawem się odbędzie. Większość zapewne będzie skupiać się właśnie na Suzukim i Makabe. W walce mamy bardzo znajome i młode twarze m.in KUSHIDĘ czy Michaela Elgina dzięki czemu walka możne nabrać szybszego tempa.  Zapowiada się w miarę możliwy tag team match i liczę, że panowie nie zawiodą. Jako zwycięzców obstawiam drużynę Makabe, ponieważ podczas ostatniej gali New Beginning to członkowie Suzuki Gun byli górą.

Mój Typ : Ryusuke Taguchi & Togi Makabe & KUSHIDA & Michael Elgin

4. Toa Henare & Juice Robinson& David Finlay Vs Toru Yano & Tomohiro Ishii & Jay White

Ostatnie już starcie tag teamowe podczas jutrzejszej gali. Tak szczerze mówiąc może być to ciekawa walka choć obecność Yano mnie nie cieszy ? chciałbym aby w tej walce jeszcze mocniej podbudowali Jaya White’a chłopak ma talent i jak na razie jest jedną z ciekawszych postaci w japońskiej federacji. Skład walki sam w sobie przekonuje mnie, że wyjdzie z tego coś ciekawego. Jestem w 100% hmm może 98% pewny, że CHAOS odniesie tu zwycięstwo.

Mój Typ : Toru Yano & Tomohiro Ishii & Jay White

5. Gedo Vs BUSHI

CHAOS Vs LIJ tak można zatytułować ten oto pojedynek. Myślę, że panowie na spokojnie stworzą szybkie kilkuminutowe starcie. Zwycięzcą tej walki według mnie powinien zostać BUSHI. Ostatnimi czasy byliśmy świadkami samych tag matchy z bookerem NJPW ciekawi mnie to jak wypadnie Gedo w tym solowym starciu.

Mój Typ : BUSHI

6. YOSHI-HASHI Vs Tetsuya Naito

Bardzo dobrze nam znane zestawienie. Obecnie lider Los Ingobernables de Japon nie ma nic do roboty tak więc prowadzi chwilowy feud z Hashim. Cóż fajnie będzie ponownie zobaczyć ich walkę, ponieważ będzie ona bardzo dobra. Zarówno Hashi jak i Naito w ringu potrafią wiele i patrząc jeszcze na ich walkę z ostatniego Climaxa możemy się nastawiać, napalać i nakręcać tą walką he he. Tak wracając do tematu Naito to dodam, że jego walka z Chrisem Jericho najprawdopodobniej odbędzie się na czerwcowym Dominion. Nie widzę innego zwycięzcy jak Naito to zdecydowanie nie miało by jakiegokolwiek sensu bynajmniej ja tak myślę.

Mój Typ : Tetsuya Naito

7. Hirooki Goto Vs EVIL NEVER Openweight Championship Match

Powiem tak, Hirooki co dopiero zdobył tytuł NEVER więc tak szybko zapewne go nie straci. EVIL jest mistrzem tag team więc tym bardziej jego zwycięstwo jest mało prawdopodobne choć w wrestlingu wszystko jest możliwe, a NJPW nie raz nas zaskakiwało. Walka powinna wypaść solidnie i jestem tego zdania, że panowie wykręcą jedną z lepszych walk podczas jutrzejszego show. Bardzo chciałbym ujrzeć EVILA jako solowego mistrza, ale będzie mi dane na to jeszcze trochę poczekać. Goto to wygra nie ma innej możliwości!

Mój Typ : Hirooki Goto

8. Will Ospreay Vs Hiromu Takahashi IWGP Junior Heavyweight Championship Match

TAK! Najbardziej ze wszystkich walk czekam właśnie na tą. Will zdobył mistrzostwo Junior nie tak dawno na WK12 tak więc jest tutaj zdecydowanym faworytem. Ja osobiście nastawiam się na niesamowitą walkę i mówię to otwarcie, ta walka będzie genialna. Panowie mają wspólną historię walk, które były bardzo dobre i moim zdaniem jutrzejsza potyczka może nawet przebić ich dotychczasowe walki. Ja nadal jestem pod ogromnym wrażeniem tego co działo się na Wrestle Kingdom 12 w Fatal 4 Way’u Juniorów i wierzę, że jutro panowie napiszą kolejną wspaniałą historię. Co mogę jeszcze tu dodać ? Na pewno to, że warto obejrzeć ten pojedynek nie będziecie tego żałować. Jako, że jestem wielkim fanem Hiromu to on jest moim osobistym faworytem i liczę na jego zwycięstwo.

Mój Typ : Hiromu Takahashi

9. Kazuchika Okada Vs SANADA IWGP Heavyweight Championship Match

Na tą walkę zwrócone są oczy wszystkich fanów New Japan Pro Wrestling. Ostatnio pojawiło się sporo spekulacji na temat tego, że SANADA możne być tą osobą, która odbierze tytuł Okadzie i tym samym zakończy jego niebywały reign. Ja nie wierzę w to, ze “Sana” wygra to starcie. Na WK12 sam lider LIJ Tetsuya Naito nie pokonał Okady mimo, że była to dogodna sytuacja na zmianę mistrza. Czas SANADY jeszcze nadejdzie ma on duży potencjał, aby w przyszłości zostać nawet main eventerem w NJPW. Myślę, że możemy spodziewać się długiej walki. Zapewne “Kazu” zostanie znów pokazany jako “TERMINATOR” którego w żaden sposób nie da się zatrzymać. Na pewno niebywałym wydarzeniem  byłoby zwycięstwo członka Los Ingobernables de Japon, ale ja jednak z tego względu, że jestem realistą i patrzę na to realnie jestem pewien w niemalże 100% , że Okada opuści Osake nadal jako mistrz IWGP Heavyweight.

Mój Typ : Kazuchika Okada 

 

Informacje dotyczące gali : 

  • Gala odbędzie się 10 lutego o godzinie 9:00 czasu polskiego 
  • Gale oglądać można na platformie njpw.world (płatne) lub na stronie taima.tv
  • Powtórkę gali znaleźć można na stronie watchwrestling.uno