MyWrestling włącza się do akcji – „Moje życie w Waszych rękach” – Naprzeciw mukowiscydozie

Nie tak dawno wrzucaliśmy na nasz fanpage informację o zbiórce dla 22-letniej Kamili Borkowskiej. Walczy ona z trudnym rywalem, a jest nim mukowiscydoza. Zbiórka trwa prawie od roku pod nazwą „Moje życie w Waszych rękach” – Naprzeciw mukowiscydozie, a oficjalnym hashtagiem akcji jest #KamilaDajeMukęChorobie. 

Przez te wszystkie miesiące odbyło się mnóstwo licytacji, live’ów charytatywnych, między innymi na YouTube’owym kanale Michała Pola i Kanale Sportowym, podczas których zbierano środki na terapię Kamili. Mimo wszystko nadal potrzeba sporej sumy, aby Kamila mogła udać się na leczenie, które pozwoli jej na normalne życie.

Możemy już oficjalnie potwierdzić, że jako MyWrestling włączamy się do akcji i będziemy wspierać dzielną Kamilę w batalii z chorobą. Zbiórkę wsparły osoby ze świata mediów, sportu i polityki, więc teraz czas na nowe środowisko, czyli wrestlingowe. 

Do akcji jak do tej pory dołączyło liczne grono przedstawicieli mediów

Michał Pol, Tomasz Ćwiąkała, Aldona Marciniak, Mateusz Święcicki i Filip Kapica z kanału – 2AngryMen, Jolanta Zasępa, Maciej Jermakow, Hanna Lis, Dominika Cosic, Magdalena Ogórek,
Daria Kabała-Malarz, Żelisław Żyżyński, Artur Wichniarek, Daria Wollenberg,
Łukasz Wiśniowski, Czesław Michniewicz, Michał „Futboholik” Mączka i wiele, wiele innych osób.

Przedstawiamy Wam opis tego, z czym zmaga się Kamila

Płuca Kamili są w bardzo złym stanie, przez co nie może normalnie funkcjonować. Z mukowiscydozą zmaga się od niespełna 6 roku życia. Duszności, niemożności złapania oddechu i nieustanne bóle głowy, to smutne realia choroby. Wiąże się to z częstymi pobytami w szpitalu i ciągłym życiu w strachu. Musi bardzo na siebie uważać, aby nie podłapać żadnej infekcji, która mogłaby zaszkodzić jej płucom. Jedyną szansą jest przeszczep, ale jego koszt za granicą to prawie milion dolarów. Dla Kamili byłby on bardzo ryzykowny ze względu na przewlekłe zakażenie bakteryjne. Długo szukała rozwiązania i w końcu pojawiła się szansa, jaką jest terapia komórkami macierzystymi. Dzięki niej znacznie może poprawić się wydolność jej płuc, co spowoduje, że na razie nie będzie potrzebowała przeszczepu. 

Link do zbiórki na zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/z76wzz

Link do drugiej zbiórki na siepomaga.pl

https://www.siepomaga.pl/kamila-muko

Wywiad z Kamilą, w którym opowiedziała o swoim życiu i walce z chorobą.

Jednym z wielu naszych przedsięwzięć związanych z akcją „Moje życie w Waszych rękach” będzie organizacja live’a charytatywnego. Udział w nim wezmą osoby związane z wrestlingiem. Zebrane fundusze zostaną przekazane na leczenie Kamili. Oprócz tego postaramy się o zorganizowanie licznych licytacji, w których będzie można nabyć gadżety wrestlingowe.