MW-Awards 2018: NXT (WYNIKI!)

Nadszedł czas na ogłoszenie wyników MW-Awards w kategorii NXT! Do Was należał wybór w kwestii najlepszego wrestlera, feudu, segmentu, tag teamu, najlepszej zawodniczki, walki oraz gali. Spójrzcie zatem jak prezentują się wyniki!

GALA ROKU:

NXT Takeover: War Games (41 % głosów) – Zdaniem naszych czytelników najlepszą galą NXT w roku 2018 było Takeover: War Games organizowane 17 listopada. To właśnie na tej gali w ringu złoto-czarnego brandu Matt Riddle stoczył swoją pierwszą walkę z Kassiusem Ohno. Trwała ona zaledwie 6 sekund i zakończyła się zwycięstwem Matta. Kulminacją wieczoru było zaś oczywiście starcie War Games w którym Pete Dunne, Ricochet oraz War Riders pokonali The Undisputed Erę.

WALKA ROKU:

Andrade Almas vs Johnny Gargano (Takeover: Philadelphia) (35 % głosów) – Ponad 30-minutowa batalia o mistrzostwo NXT zakończyła się wówczas zwycięstwem Andrade Cien Almasa, który pamiętnego wieczoru obronił swój tytuł. Fani oprócz spektakularnych akcji ze strony jednego i drugiego zapamiętali też zaciekły brawl Zeliny Vegi i Candice LaRae. Dave Meltzer przyznał tej walce 5 gwiazdek.

PROMO ROKU / SEGMENT ROKU:

Nikki Cross mówiąca na ucho Blackowi o tym kto go zaatakował na parkingu (45 % głosów) – Wygrać nie zdołali ani Ricochet robiący efektowne salto nad linami ani EC3 przerywający Williamowi Regalowi. Zwycięstwo w naszym plebiscycie należy bowiem do Nikki Cross, która szepnęła na ucho Aleisterowi Blackowi kto zaatakował go na parkingu. Jak się okazało tą osobą był Johnny Gargano, a cały storyline był z pewnością jednym z najciekawszych w roku 2018.

TAG TEAM ROKU:

Undisputed Era (84 % głosów) – Totalna dewastacja konkurencji. Żaden inny tag team nie był w stanie zagrozić najpopularniejszej frakcji w NXT. Kyle O’Reilly wraz z Roderickiem Strongiem, bo to właśnie oni reprezentują mistrzowski tag team w roku 2018 nie mieli sobie równych!

FEUD ROKU:

Johnny Gargano – Tommaso Ciampa (93 % głosów) – W tej podkategorii również fani nie mieli problemu wskazać czyj konflikt w ubiegłym roku wzbudził w nich największe emocje. Aż 93 % oddanych głosów padło na rywalizację Johnny’ego Gargano z Tommaso Ciampą, czyli dwóch byłych tag team partnerów z #DIY. Trzeba przyznać, że była ona naprawdę zaciekła, a panowie toczyli ze sobą niesamowite pojedynki!

KOBIETA ROKU:

Shayna Baszler (53 % głosów) – Była zawodniczka UFC z hukiem wparowała w NXT szybko zdobywając tytuł mistrzowski kobiet. I choć na gali Takeover: Brooklyn 4 zdołała powstrzymać ją Kairi Sane, na Evolution PPV, Baszler odebrała to co wcześniej należało do niej. Sprawiła, że stała się najgroźniejszą kobietą w NXT i naprawdę ciężko będzie jej ponownie odebrać pas mistrzowski.

WRESTLER ROKU:

Tommaso Ciampa (44 % głosów) – W 2018 roku zawodnik ten przeszedł ogromną metamorfozę i stał się najlepszym heelem w NXT. Jego pamiętny feud z Johnnym Gargano przeszedł do historii, ale warto odnotować, że po drodze, Ciampa zdobył tytuł mistrzowski NXT pokonując Aleistera Blacka na jednym z odcinków NXT. Wówczas była to duża niespodzianka, ale trzeba przyznać, że Tommaso jest naprawdę świetnym mistrzem. Na drugim miejscu w MW-Awards znalazł się Johnny Gargano, zaś na trzecim Ricochet.