MW-Awards 2018: WWE (WYNIKI!)

W przedstawianiu wyników MW-Awards na koniec zostawiliśmy największą federację na świecie, a mowa oczywiście o WWE. Tutaj podkategorii było zdecydowanie najwięcej, zatem zobaczcie jak prezentują się poszczególne rezultaty!

GALA ROKU:

WrestleMania 34 (32 % głosów) – Największa gala roku w WWE zazwyczaj nie ma sobie równych. Tak było do ubiegłego roku, gdy do kalendarza gal PPV wkroczyło… Evolution, czyli event poświęcony wyłącznie kobietom. Jak się okazało, kobieca gala stanowiła bardzo mocną konkurencję dla WrestleManii i niemal zwyciężyła w naszym plebiscycie. Różnicę stanowiły dwa procenty.

WYDARZENIE ROKU:

Zawieszenie kariery przez Romana Reignsa (63 % głosów) – Niestety, ale takiego wydarzenia roku nikt się nie spodziewał. Roman Reigns na jednym z październikowych RAW musiał zawiesić swoją karierę, ponieważ białaczka z którą kiedyś się zmagał, wróciła. Zapadła zatem decyzja, aby wyleczyć ją w całości i wrócić kiedy będzie na to najwłaściwszy moment. Wielu fanom wręcz poleciały wtedy łzy z oczu. Reigns musiał zrzec się także swojego tytułu Universal, który nie tak dawno wygrał w walce z Brockiem Lesnarem.

POWRÓT ROKU:

Rey Mysterio (50 % głosów) – Pierw na Royal Rumble, potem na tysięcznym odcinku SmackDown. Wtedy już na stałe Rey Mysterio wrócił do rosteru WWE i do teraz aktywnie zmaga się w ringu federacji Vince’a McMahona. Choć lata lecą nieubłaganie, żywa legenda wrestlingu jaką bez wątpienia jest Rey Mysterio udowadnia na każdym kroku, że wciąż jest w wysokiej formie.

FEUD ROKU:

Becky Lynch – Charlotte Flair (50 % głosów) – Jak się okazuje, żaden feud w WWE w roku 2018 nie wzbudził tyle zainteresowania co konflikt chuliganki z Irlandii i “królowej”. Niegdyś najlepsze przyjaciółki, potem zacięte rywalki. Feud ten oferował nie tylko dobre segmenty, ale również niesamowite walki z ich udziałem. Trzeba przyznać, że dzięki temu postać Becky Lynch urosła i dziś jest ona jedną z największych gwiazd WWE.

PROMO ROKU / SEGMENT ROKU:

Daniel Bryan ogłasza powrót do ringu (42 % głosów) – Niewiele brakowało, by Becky Lynch znów była na czele, niemniej to jednak segment z udziałem powracającego Daniela Bryana okazał się najlepszym. Po tym jak nikt tudzież mało kto wierzył, że Bryan znów będzie mógł rywalizować w ringu WWE, w marcu media społecznościowe opanował news o tym, że Bryan otrzymał pozwolenie od lekarzy na powrót. Fani doczekali się segmentu na SmackDown, w którym Daniel oficjalnie to ogłasza, a w całość wtrącili się też Kevin Owens i Sami Zayn. Pierwszą walkę po powrocie, Bryan stoczył na WrestleManii.

ZASKOCZENIE ROKU:

Braun Strowman zdobywa pasy Tag Team na WrestleManii z 10-letnim dzieckiem (24 % głosów) – A, owym dzieckiem okazał się być Nicholas, syn jednego z pracowników WWE. Nikt wówczas nie spodziewał się jednak, że całość właśnie tak będzie wyglądała. Strowman miał sobie wybrać partnera do walki o pasy mistrzowskie Tag Team w starciu z The Bar, jednak jego wybór zaskoczył naprawdę wszystkich. Słuszne zwycięstwo w naszym plebiscycie.

WALKA ROKU:

Charlotte Flair vs Becky Lynch (Evolution) (28 % głosów) – Niesamowity, pierwszy w historii Last Woman Standing Match, który zapadł fanom w pamięci. Starcie odbyło się na gali Evolution, również historycznej, bo pierwszej w pełni kobiecej. Walka ta otrzymała od Dave’a Meltzera 4.75 gwiazdek. Warto nadmienić, że na drugim miejscu w MW-Awards także znalazła się walka kobiet – Asuka vs Charlotte vs Becky z zeszłorocznego TLC PPV.

TAG TEAM ROKU:

The Bar (39 % głosów) – We are The Bar! Trzy procenty wystarczyły, by wyprzedzić The Usos, czyli jakby nie było, bardzo mocny tag team i faworyt do zwycięstwa. Sheamus i Cesaro również jednak trzymają się razem już od dłuższego czasu i w 2018 roku odcisnęli piętno na mapie WWE zdobywając pasy mistrzowskie RAW Tag Team oraz SmackDown Tag Team.

KOBIETA ROKU:

Becky Lynch (63 % głosów) – Nie mogło być inaczej. Becky Lynch mocno zdominowała końcówkę 2018 roku i jak widać przełożyło się to także na całe MW-Awards. Na gali Hell in a Cell, rudowłosa zawodniczka odebrała tytuł Charlotte Flair i zaczęła stawiać mocne kroki na SmackDown stając się tam kluczową postacią.

WRESTLER ROKU:

Seth Rollins (34 % głosów) – Do samego końca rywalizował z AJ Stylesem o te miano. Ostatecznie to Architekt zwyciężył w naszym plebiscycie i według Was to właśnie on był najlepszym zawodnikiem w roku 2018. Dwukrotnie sięgnął wówczas po mistrzostwo Interkontynentalne i był wyróżniającą się postacią na RAW biorąc udział w największych feudach. Pod nieobecność mistrza Universal Brocka Lesnara sprawił, że tytuł Interkontynentalny był najbardziej prestiżowym na RAW.