MW-Awards 2018: Inne Federacje (WYNIKI!)

W dniu 30 stycznia zakończyliśmy głosowanie w naszym corocznym plebiscycie – MW Awards. Tym razem wzięliśmy pod uwagę trzy kategorie: WWE, NXT oraz Inne Federacje. Wyniki będziemy prezentowali Wam co 2 dni, a zaczynamy od kategorii Inne Federacje wliczając w to takie firmy jak New Japan Pro Wrestling, Ring of Honor, Impact Wrestling, czy zawodników znanych na całym świecie od Kenny’ego Omegi do Pentagona Jr.

GALA ROKU:

All In (32 % głosów) – Wielki event zorganizowany przez Cody’ego Rhodesa i The Young Bucks. W Sears Centre zjawiło się ponad 10 000 fanów co stanowiło olbrzymi wynik jeśli chodzi o scenę niezależną. W karcie walk znaleźli się m.in. Stephen Amell, Nick Aldis, Kenny Omega, Rey Mysterio, Kazuchika Okada oraz Jay Lethal. W naszym plebiscycie gala All In wyprzedziła chociażby Wrestle Kingdom.

WALKA ROKU:

Kenny Omega vs Kazuchika Okada (NJPW Dominion) (66 % głosów) – Niesamowite starcie Omegi i Okady zostało okrzyknięte mianem najlepszej walki w całym 2018 roku. W 2 out of 3 Falls Matchu, Kenny Omega pokonał swojego oponenta i odebrał mu tytuł IWGP Heavyweight Championship. Całość trwała blisko 65 minut, a Dave Meltzer ocenił ten pojedynek na rekordowe siedem gwiazdek.

FEUD ROKU:

Cody – Kenny Omega (59 % głosów) – Zdaniem naszych czytelników to właśnie konflikt tych dwóch panów wywołał najwięcej emocji w roku 2018. Toczyli ze sobą boje zarówno w ringach ROH jak i NJPW. Ostatecznie obaj znaleźli się w jednej stajni – The Elite.

TAG TEAM ROKU:

The Young Bucks (70 % głosów) – Tag Team, który zmiótł konkurencję w postaci LAX, SANADY & EVILA oraz Roppongi 3K. Chyba nie ma się jednak co dziwić. Matt i Nick Jacksonowie dzierżyli w 2018 roku takie tytuły mistrzowskie jak IWGP Tag Team Championship, IWGP Junior Heavyweight Tag Team Championship, NEVER Openweight 6-man Tag Team Championship oraz ROH World Six-Man Tag Team Championship.

TYGODNIÓWKA ROKU:

Impact Wrestling (52 % głosów) – Tygodniówka Impact Wrestling w ubiegłym roku zrobiła prawdziwą furorę. Federacja postarała się o to, aby fani dostawali niesamowite walki i ciekawe storyline’y. Przez 2018 rok w Impact Wrestling przewinęli się Alberto El Patron, Austin Aries, EC3, Johnny Impact, Brian Cage, Lashley, Moose, Scarlett Bordeaux, Pentagon Jr. oraz Fenix.

FEDERACJA ROKU:

New Japan Pro Wrestling (68 % głosów) – W MW Awards, New Japan Pro Wrestling rywalizowało głównie z Impact Wrestling, jednak to federacja z Japonii wyraźnie stanęła na pierwszym miejscu. Od kilkudziesięciu lat, NJPW uznawane jest za federację nr. 2 na świecie i trzeba przyznać, że nawet gdy pozbywają się dużych gwiazd, co roku zastępują je nowymi i promują na twarze rozpoznawalne na całym globie. Na duży plus zasługuje także ściągnięcie i zatrzymanie Chrisa Jericho, który w 2018 roku zdobył nawet w NJPW tytuł Interkontynentalny.

KOBIETA ROKU:

Toni Storm (75 % głosów) – Pani z powyższego zdjęcia zrobiła niemałe zamieszanie w WWE. Na jeden z największych sukcesów zasługuje walka na gali Evolution PPV. Należy jednak pamiętać, że kontrakt z WWE pozwala jej na toczenie walk także w innych federacjach i tak o to w 2018 roku, Toni Storm trzymała na swoich barkach tytuły wXw, PROGRESS oraz Stardom. W plebiscycie MW-Awards zdominowała konkurencję. Realne zagrożenie stanowiła dla niej jedynie Tessa Blanchard, która ostatecznie znalazła się na drugim miejscu.

WRESTLER ROKU:

Kenny Omega (78 % głosów) – Jeśli mówimy o dominacji, to jeszcze większe zwycięstwo w MW-Awards odniosła niedawna gwiazda New Japan Pro Wrestling Kenny Omega. Styczeń rozpoczął od pokonania Chrisa Jericho i choć pod koniec miesiąca stracił swoje mistrzostwo IWGP United States Heavyweight z Jay’em Whitem tak jednak w czerwcu w jego posiadanie wrócił tytuł IWGP Heavyweight Championship gdzie po przepięknej walce pokonał Kazuchike Okadę. Wszystkie te sukcesy doprowadziły do ogromnej popularności Kanadyjczyka i sprawiły, że aktualnie oferty składają mu największe federacje świata. Każdy chce mieć go u siebie!