Kulisy zwolnienia Bray’a Wyatta, reakcje zawodników, mocna wypowiedź Mickie James

» W dniu wczorajszym dowiedzieliśmy się o szokującym zwolnieniu Bray’a Wyatta z WWE. Kilka godzin później poznaliśmy szczegóły tego wydarzenia.

Jak się okazuje, osobą, która poinformowała Wyatta o przyczynie jego zwolnienia był John Laurinaitis. Według F4WOnline.com i innych źródeł, ową przyczyną były popularne w ostatnim czasie cięcia budżetowe. Bray Wyatt dołączył zatem do szeregu innych gwiazd, które zostały ostatnio zwolnione z tego samego powodu.

Co więcej, były mistrz WWE miał już przygotowywać się do powrotu w sierpniu. Został nawet zabookowany na kilka nadchodzących gal. Dziś wiemy już, że do żadnego powrotu w najbliższym czasie nie dojdzie. Ostatnią walkę w WWE, Bray Wyatt jako “The Fiend” odbył na WrestleManii 37 przegrywając z Randym Ortonem.

Gwiazdy WWE zazwyczaj mają 90-dniową klauzulę o zakazie występowania w innym miejscu, jednak nie możemy jeszcze tego potwierdzić w przypadku zwolnienia Wyatta. Gdyby jednak, obowiązywała go wspomniana klauzula, zakończyłaby się ona na tydzień przed galą AEW Full Gear PPV.

» Wczorajsza informacja była szokiem nie tylko dla fanów, ale także dla większości pracowników WWE. Bray Wyatt świetnie sobie radził ze sprzedażą gadżetów, a w ostatnich miesiącach koszulki i figurki Fienda były hitem sklepu WWE. Według raportu, decyzja o jego zwolnieniu miała wyjść bezpośrednio od Nicka Khana i dyrektorki do spraw finansowych Kristiny Salen.

Wiele gwiazd wrestlingu wyraziło wsparcie dla Bray’a w mediach społecznościowych:

 

W szczególnych słowach, zwolnienie Wyatta skomentowała również Alexa Bliss:

“Naprawdę brakuje mi słów… Bardzo dziękuję Windham za wszystko, co zrobiłeś dla tej federacji. Największą frajdę sprawiała mi praca z Tobą. Niesamowity talent i najmilsza osoba. Po prostu jestem w szoku.” – napisała na Twitterze.

» Zwolnienie Bray’a Wyatta z WWE w nieco mocniejszych słowach skomentowała także wielokrotna mistrzyni kobiet Mickie James:

“Myślę, że chcieliście powiedzieć: “Dziękuję bardzo za wymyślenie tak niesamowitego gimmicku (raz po razie), z którym nie wiedzieliśmy co zrobić i jak go właściwie zabookować. Więc po prostu daliśmy to komuś innemu, żebyśmy nadal mogli zarabiać wszystkie pieniądze, a tobie pozwolić odejść.”

W następnym tweecie, Mickie sprostowała, że nie było to napisane przeciwko Alexie Bliss, którą bardzo szanuje i ceni.