Hot News: Dabba-Kato zadebiutował na WWE RAW!

Podczas ostatniego odcinka Monday Night RAW doszło do długo oczekiwanego debiutu polskiego zawodnika, Babatunde Aiyegbusi.

Forma debiutu zaskoczyła chyba wszystkich. Przede wszystkim, większość fanów oczekiwała iż najpierw popularny “Babs” pojawi się w NXT i tam rozpocznie swoją karierę. WWE zdecydowało jednak, że w ramach nowej koncepcji “RAW Underground”, postawi na Babatunde od razu w czołowym programie. Przy okazji zmieniono mu ring name i od teraz jest to Dabba-Kato.

Czym dokładnie jest RAW Underground? Jest to nowy format wprowadzony przez Shane’a McMahona. Walki odbywają się “w podziemiu” na ringu bez lin. Mają one klimat shootowy (sprawiają wrażenie nieudawanych), choć oczywiście w dalszym ciągu wszystko jest wyreżyserowane. Jak na razie Dabba-Kato wygrał w dominującym stylu dwa takie pojedynki i najprawdopodobniej zobaczymy go w kolejnych starciach na przestrzeni następnych tygodni.

Aiyegbusi podpisał kontrakt z WWE w 2016 roku i przygotowywał się do debiutu w Performance Center. Stoczył ponad 100 walk, głównie na live eventach NXT. Występował również na EVOLVE oraz wziął udział w Greatest Royal Rumble Matchu w Arabii Saudyjskiej, gdzie wyeliminował go Braun Strowman. Jest to także gwiazda filmu “Turniej Główny” na Netflixie.