Jarek Nowak: Wywiad dla MyWrestling

Jarek Nowak to kolejny młody wrestler z Polski, który aktualnie występuje na brytyjskiej scenie wrestlingowej. W swoim dotychczasowym dorobku ma występy dla kilku federacji ze Szkocji zarówno jako sędzia jak i wrestler, a także jest byłym posiadaczem Reckless Intent Hardcore Title.

Mateusz: Dziękuję za wywiad, Jarek. Jak się masz?

Jarek: Miewam się całkiem nieźle.

Mateusz: Czy mógłbyś powiedzieć coś o sobie dla fanów wrestlingu, którzy nie mieli z tobą styczności?

Jarek: Jestem obecnie “Najlepszym Polskim Wrestlerem w Reckless Intent”.Rozpocząłem moją karierę w listopadzie 2016 roku, gdzie zadebiutowałem w Rumble Matchu. Po paru miesiącach ze względu na moje Anxiety spędziłem większość czasu w 2017 jako sędzia. Na szczęście moja sytuacja się polepszyła i wróciłem jako wrestler w listopadzie tego samego roku również w Rumble Matchu, gdzie wygram Pas Reckless Intent Hardcore Title… przez minute, ale się liczy. Obecnie teraz walczę w Tag Team’ie z Jam’em O’Malley o nazwie “Bear and Beers”.

Mateusz: Zauważyłem, że od jakiegoś czasu prowadzisz własny fan page, który nazywa się ”Jarek Nowak”. Dlaczego akurat taka nazwa? Ktoś pomógł Ci przy jej wymyśleniu? A może jest to twoje prawdziwe imię i nazwisko?

Jarek: Imię Jarek jest ku pamieć moje zmarłego dziadka, który niestety niedawno nas opuścił. Zaś nazwisko “Nowak” używam gdyż to jest jedno z bardziej znanych polskich nazwisk, które jest dosyć łatwo wypowiedzieć przez ludzi z innych krajów.

Mateusz: W listopadzie 2016 roku rozpocząłeś swoją przygodę z wrestlingiem. Czy od tego momentu twoim zdaniem zmieniło się coś w wrestlingu?

Jarek: Bycie wrestlerem sprawiło, że bardziej szanuje wrestling niż przedtem, gdyż teraz wiem ile pracy się wkłada w trenowanie i przygotowanie takiego show.

Mateusz: Powiedz co czułeś w momencie swojego debiutu w ringu? Miałeś jakieś obawy?

Jarek: Szczerze to się trochę bałem, że coś schrzanię. Jednak kiedy wyszedłem z kurtyny, poczułem się jak zupełnie inny człowiek. Co prawda byłem w tym ringu mniej niż minutę, ale pod koniec byłem zadowolony z mojego debiutu.

Mateusz: Kiedy zdecydowałeś się na wyjazd do UK?

Jarek: Wyprowadziłem się z rodziną do Szkocji w roku 2008 (kiedy miałem 14 Lat) ze względu na problemy finansowe w Polsce.

Mateusz: Czy ktoś miał wpływ na twoją karierę?

Jarek: Największy wpływ na moja karierę miał Cesaro. Jego styl i jego wrestling jest wspaniały i uważam, że on fenomenalnie reprezentuje wrestling z w krajach europejskich.

Znalezione obrazy dla zapytania Cesaro

Mateusz: Przez kogo zostałeś przeszkolony w profesjonalny wrestlingu?

Jarek: Zostałem przeszkolony przez Michaela Chase’a i Jam’a O’Malleya. Od czasu do czasu również przychodzi do nas Chic Cullen z World of Sports.

Mateusz: Wolisz pracować jako sędzia, czy wrestler?

Jarek: Lubie być i sędzia i wrestlerem, ale szczerze to wole być wrestlerem.

Mateusz: Dlaczego wolisz być wrestlerem? Jaka jest różnica? Większa adrenalina? Czy fakt iż fani skupiają się głównie na zawodnikach?

Jarek: Głównie, dlatego że czuję większą adrenalinę kiedy jestem wrestlerem.

Mateusz: Co możesz powiedzieć o drużynie Bear and Beers? Skąd wzięła się taka nazwa i jak wyglądały Wasze początki?

Jarek: Bear and Beers powstało po Reckless Rumble 2017, kiedy ja i Jam zostaliśmy zaatakowani przez Divinity. Co prawda oboje jesteśmy kompletnymi przeciwieństwami, ale to co nas łączy? To naszym wspólny przeciwnik. Nazwa Bear and Beers powstała na fakt, iż ja lubię misie, a Jam lubi piwa.

Mateusz: Już wkrótce razem ze swoim tag team partnerem wystartujecie w turnieju o mistrzostwo tag teamowe. Jakie są Wasze oczekiwania?

Jarek: Mamy nadzieję, że nam się uda zostać pierwszymi mistrzami Tag Teamowymi w Reckless Intent. Szczególnie dlatego, że mamy nasz szczęśliwy talizman – Oompa Loompe, które kochają koty o imieniu Wee Jimmy.

Mateusz: Oompa Loompe? Mógłbyś w kilku słowach dokładniej opisać co to jest?

Jarek: To te male ludki, które pracują dla Willy Wonki.

Mateusz: Jaka jest różnica między wrestlingiem w Polsce, a Wielkiej Brytanii?

Jarek: Wielka różnica jest taka, że brytyjski wrestling ma swój własny styl i ze jest bardziej znany w tym kraju – głównie za pomocą WWE UK Tournament.

Znalezione obrazy dla zapytania WWE UK Tournament

Mateusz: W UK występuje jeszcze kilku Polaków chociażby Justin Joy, Krobar oraz Mike The Slav, a w przeszłości Mika The Polish Punisher i Damien Rothschild. Czy miałeś okazję, któregoś z nich poznać?

Jarek: Słyszałem o nich, jednak jeszcze nie miałem okazji ich spotkać. Chociaż Krobar wystąpi w turnieju o pasy Tag Team, wiec prawdopodobnie go wtedy spotkam.

Znalezione obrazy dla zapytania Krobar wrestler

Mateusz: W jakich organizacjach występujesz?

Jarek: Jako wrestler występuje na razie w Reckless Intent, ale jako sędzia wystapiłem w Reckless Intent is w Discovery Wrestling.

Mateusz: Czy zdobycie Reckless Intent Hardcore Title dodało Ci więcej pewności siebie i występy są dla Ciebie o wiele prostsze niż wcześniej?

Jarek: Zdecydowanie to mi dodało pewności siebie. Teraz czuje się bardziej jak u siebie kiedy wracam na ring.

Znalezione obrazy dla zapytania Reckless Intent Hardcore Title

Mateusz: W Polsce funkcjonują dwie federacje Maniac Zone Wrestling oraz Kombat Pro Wrestling. Czy chciałbyś kiedyś wystąpić w Polsce?

Jarek: Na pewno. Szczególnie w Kombat Pro Wrestling, gdyż ta federacja znajduje się w Trójmieście – w miejscu gdzie się wychowałem.

Mateusz: Co mógłbyś powiedzieć osobom, które chcą rozpocząć karierę w wrestlingu?

Jarek: Podążajcie za swoimi marzeniami i się nie poddawajcie. Będzie ciężko, ale efekty końcowe będą fenomenalne.

Mateusz: Co jest najtrudniejsze w byciu wrestlerem?

Jarek: Najtrudniej jest otrzymać formę i cardio, by móc w stanie wytrzymać w ringu przez długi czas i zęby nie być zmęczonym po pierwszych 3 minutach.

Mateusz: Co musisz zrobić, aby zaciekawić swoją osobą promotora?

Jarek: Nie wiem czy jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż ja sam nie jestem w 100% przekonany co zrobić. Wiem ,że ma to coś wspólnego z tym jak jesteś zbudowany, jak dobrym wrestlerem jesteś i jaką osobowość ma twoja postać.

Mateusz: Co sprawia, że wyróżniasz się z pośród wrestlerów?

Jarek: Pomijając oczywista odpowiedź (bycie z Polski) wyróżniam się tym, że używam Comedy Style Wrestling, który nie jest zbytnio używany. Również tym, że moja postać jest zdecydowanie inna, niż te które są zwykle pokazywane. No i to, że ubieram golfa codziennie.

Mateusz: Jak wygląda dzień wolny w twoim wykonaniu? Masz jakieś hobby?

Jarek: Jestem dosyć zajęta osoba. Kiedy nie trenuje wrestlingu, to albo trenuje na siłowni, albo studiuje w Uniwersytecie, kierunek “Web Design & Development”. A kiedy mam wolny czas, to spędzam go na graniu w gry wideo 😛

Mateusz: Jakie są twoje najbliższe cele?

Jarek: Mój najbliższy cel, to wystąpienie jako wrestler w innych bardziej znanych organizacjach takich jak Discovery Wrestling, czy tez Insane Championship Wrestling.

Mateusz: Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć czytelnikom MyWrestling?

Jarek: Chciałbym im podziękować za wspieranie wrestlingu w Polsce. Być w może w przyszłości wrestling w Polsce dorówna poziomowi w Wielkiej Brytanii 🙂

Mateusz: Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w karierze oraz życiu osobistym.

Jarek: Dziękuję i wzajemnie. Nie mogę się doczekać, kiedy ten wywiad wyjdzie.

PRZYDATNY LINK: https://www.facebook.com/JarekNowak1994/

Wywiad przeprowadził: Mateusz Polak