Burchill: Wywiad dla MyWrestling

Jack Burchill to doświadczony brytyjski wrestler, który wraz z Blakiem tworzy drużynę znaną jako Hard Knocks Inc. W przeszłości miał okazję występować w jednym ringu z największymi gwiazdami sceny niezależnej. W swoim dotychczasowym dorobku ma występy między innymi dla takich organizacji jak: Hope Wrestling, German Hurricane Wrestling oraz CWE.

Poniżej wywiad w polskiej i angielskiej wersji językowej:
The following interview in Polish and English language versions:

Mateusz: Dziękuję za wywiad, Jack. Jak się masz?

Burchill: Dzięki mam się dobrze.

Mateusz: Może na początek, dla fanów którzy ”mogli nie mieć z tobą styczności” mógłbyś opisać kilka informacji dotyczących twojej osoby?

Burchill: Jestem brytyjskim profesjonalnym wrestlerem, który w tym biznesie jest od 10 lat. Jestem twardym oraz wściekłym zapaśnikiem, któremu się nikt nie opiera.

Mateusz: Kiedy rozpoczęła się twoja przygoda z pro-wrestlingiem? W 2008 roku zadebiutowałeś na scenie pro wrestlingu. Czy od tego momentu zmieniło się coś w wrestlingu? Czy mogłeś liczyć na wsparcie ze strony rodziny? Przez kogo zostałeś przeszkolony? Czy ktoś miał wpływ na twoją karierę?

Burchill: Zostałem zaproszony do SLAM Academy znajdującej się w Nottingham, która była prowadzona przez Stixx w 2007 roku. On zaprosił mnie na trening, który spodobał mi się już od pierwszej minuty. Firma znacząco się poprawiła zresztą sam widzisz. Możecie zobaczyć więcej hardkorowych elementów w wrestlingu. Moja rodzina dała mi błogosławieństwo, ponieważ wiedzą, ze wrestling jest moim życiem. Tak mogę liczyć na poparcie ze strony mojej rodziny, a moja żona jest niesamowita. Szczerze mówiąc chyba nikt nie miał wpływu na moją osobę, zawsze szanowałem Stixxa i liczyłem się z jego zdaniem oraz wsparciem.

Mateusz: Gdzie zrodził się pomysł na twój pseudonim „Burchill” ?

Burchill: Ok, więc byłem na show w Grimsby, a w publiczności były zaledwie 4 osoby. Miałem walczyć z Paulem Malenem, promotor poprosił mnie o bycie heelem i zapytał o ring name, a ja nie miałem ani jednego. Tak więc nazwał mnie Jack Burchill. I właśnie tak zmierzałem do ringu. Zatrzymałem sobie tę nazwę, jednak w późniejszym czasie porzuciłem Jacka i zostałem przy samym nazwisku Burchill.

Mateusz: Opowiedz mi o Hard Knocks Inc.

Burchill: Więc Hard Knocks Ink to połączenie mocarnego Blake’a i człowieka pracującego Burchilla. Razem tworzymy najlepszy zespół na świecie. Blake jest bardzo zwinny i utalentowany, a ja sam jestem bardzo zmotywowanym wrestlerem. Sprawdź nas na Facebooku i pomóż nam w bookingu! Zjednoczyliśmy się i występujemy w UK oraz Europie.

Znalezione obrazy dla zapytania Hard Knocks Inc LCW

 

Mateusz: Jaka jest różnica między wrestlingiem w Anglii a Niemcami?

Burchill: W Anglii jest ciężko dostać rezerwację/booking bo jest tak wielu facetów uprawiających wrestling, a także występuje małe prawdopodobieństwo, że osoby zajmujące się bookingami zechcą mnie lub Hard Knocks Ink.W Niemczech jeśli masz dobrą reputację i postępujesz zgodnie z własnymi zasadami, to najlepsze niemieckie promocje będą Cię chciały.

Mateusz: Co sądzisz na temat HOPE Wrestling?

Burchill: HOPE i Harvey Dale dali mi okazję do rozpoczęcia prawdziwego życia, gdy nikt inny nie chciał zrobić tego. Będę im za to zawsze wdzięczny. Myślę, że to świetna firma i wciąż się rozwija.

Mateusz: Jaka atmosfera panuje na zapleczu w HOPE Wrestling?

Burchill: Publiczność jest wspaniała (…) Żywiołowa publiczność docenia wysiłek, który chłopcy wkładają, by pokazać jak najlepsze widowisko.

Mateusz: Kto najbardziej pomógł Ci w HOPE Wrestling?

Burchill: Joe Conners, Blake & Paul Malen, wszyscy trzej będą oglądać moje walki i dostarczać mi opinii o tym jak było, zawsze będą uczciwi, co dla mnie jest najlepszym sposobem, który pomoże mi w nauce oraz byciu lepszym.

Mateusz: Czy możesz opisać swój najdłuższy pojedynek?

Burchill: CWE – Niemcy. Wystąpiłem w 20-minutowym pojedynku, po czym wziąłem udział w 40 minutowym Battle Royal. W końcu udało mi się odnieść zwycięstwo w Rumble.

Mateusz: W jakich organizacjach występujesz?

Burchill: Anglia – Allstar, HOPE, UPW, LCW, Megaslam, United Wrestling, PW4U, Full House
Walia – CCW
Włochy – Rising Sun Promotions
Niemcy – NGW, GHW, COW, CWE, DWA, CEW
Szwajcaria – SPW

Mateusz: Czy mógłbyś wymienić i opisać swój ulubiony pojedynek, w którym miałeś okazję wystąpić?

Burchill: GHW -Ja oraz Aaron Insane Vs Tatanka & Mo Jnibi
HOPE Ja vs Doug Williams
HOPE Hard Knocks Ink vs Shane Douglas in a tag match

Mateusz: Co mógłbyś powiedzieć osobom, które chcą rozpocząć karierę w wrestlingu?

Burchill: Przybądźcie do sławnych trenerów, Stixxa w House of Pain, Deana Allmarka – AllStar, Joe Connersa – LCW, Johnnyego Mossa oraz Bubbleguma. Przepraszam, że nie wymieniłem innych dobrych trenerów.

Mateusz: Co jest najtrudniejsze w byciu wrestlerem?

Burchill: Bycie z dala od rodziny. Jest to spore wyrzeczenie jednak na szczęście mam wspaniałą żonę, która mnie wspiera w tym co robię oraz nie powstrzymuje przed ściganiem moich marzeń.

Mateusz: Jakie są twoje największe osiągnięcia w Wrestlingu?

Burchill: Zwycięstwo w Fate of Eight Cup w Niemczech dla federacji NGW. Byłem pierwszym brytyjskim wrestlerem, który wygrał ten turniej.
Byłem pierwszym posiadaczem walizki w federacji HOPE.
Zostałem pierwszym mistrzem tag teamowym z Blakiem w HOPE/LCW.
Walczyłem z moim bohaterem z dzieciństwa, czyli Tatanką.

Mateusz: Co musi zrobić promotor, który jest zainteresowany twoją osobą?

Burchill: Napisać do mnie na Facebooku.

Mateusz: Co sprawia, że wyróżniasz się z pośród wrestlerów?

Burchill: Jestem bardzo dobrze wytrenowanym zawodnikiem, a także posiadam starą mentalność oraz etykę pracy. Mam dobrą reputację i szanuję wszystkich, którzy stają ze mną w ringu nie ważne, czy są dobrymi czy złymi facetami. Mój gimmick wyróżnia mnie od innych i jestem z tego dumny.

Mateusz: Jak wygląda dzień wolny w twoim wykonaniu? Masz jakieś hobby?

Burchill: W ciągu tygodnia pracuję jako nauczyciel PE.

Mateusz: Który wśród europejskich wrestlerów, według Ciebie, zasługuje na miano bycia obserwowanym przez WWE? Oczywiście oprócz Ciebie ??

Burchill: Byłbym zaszczycony, gdyby WWE zainteresowało się moją osobą. Dla mnie na szansę w WWE zasługują:

Gabriel Kidd
Bubblegum
Dave Mastiff
Damien Dunne
Ryan Smile

Mateusz: W Polsce funkcjonują dwie organizacje: Maniac Zone Wrestling oraz Kombat Pro Wrestling. Czy chciałbyś wystąpić kiedyś w Polsce? Słyszałeś coś o wrestlingu w Polsce? Czy miałeś okazję występować z kimś pochodzenia polskiego?

Burchill: Jeśli nadarzy się taka okazja, to chciałbym wystąpić w Polsce! Więc dla promotorów, którzy to czytają. Zarezerwujcie Hard Knocks Ink.

Mateusz: Jakie są twoje najbliższe cele?

Burchill: Oczywiście WWE lub wzięcie udziału w tryoucie. Osobiście chciałbym wystąpić na pokazach w takich federacjach jak: ICW, Progress, Rev Pro, Southside, PCW oraz WCPW.

Mateusz: Czy jest coś co chciałbyś powiedzieć czytelnikom MyWrestling?

Burchill: Obserwujcie i słuchajcie moich podcastów na ITunes.
Twitter @prosportsed
Facebook – Burchill Wrestler

Podcast nazywa się ”Called Wrestling on the Road”. Dziękuję za wsparcie i mam nadzieję, że w przyszłości zobaczymy się na pokazie!

Mateusz: Dziękuję za poświęcenie czasu i udzielenie wywiadu dla MyWrestling. Pozdrawiamy i życzymy powodzenia w karierze oraz życiu osobistym.

Burchill: Dziękuję Mateusz!

ENGLISH VERSION:

Mateusz: Thank you for interview, Jack. How are you?

Burchill: I’m great thanks.

Mateusz: For those who don’t know you how would you describe yourself?

Burchill: I’m a British professional wrestler that’s coming up to 10 years in the business. I’m a hard hitting wrestler who never backs down from anyone.

Mateusz: How did you get your start in professional wrestling? As you debuted in 2008, how do you believe that the wrestling scene has improved? What does your family think of your wrestling career? Please tell us who trained you? Who influenced you to become a wrestler?

Burchill: I started off by being invited to the then SLAM academy in Nottingham which was run by Stixx in 2007, he invited me down to train and I loved it from the first minute. The business has improved loads and you can see that with the more high risk stuff and the hardcore element to wrestling. My family bless them have never had a say as it’s my life and it’s how I live it, my family support me and my wife is amazing and with that kind of support it just pushes me to do better. To be honest I never had anyone major influence, I’ve always looked up to Stixx and have appreciated his continued advice and support.

Mateusz: Where did the idea for your ring name „Burchill”?

Burchill: Ok, so I was at a show in Grimsby and there were four people in the crowd and I was wrestling Paul Malen, the promoter asked me for a heel and name and I didn’t have one, so he called me Jack Burchill as I can to the ring and from then on it just stuck, later I dropped the Jack and stuck with just Burchill.

Mateusz: Tell me about Hard Knocks Inc.

Burchill: So Hard Knocks Ink are the powerhouse Blake and the working man Burchill, together we are collectively the best up and coming tag team on the scene. Blake is very agile for a big and very talented, I myself are more of a ground and pound wrestler. Check us out on Facebook and give us a like and a booking ! We’ve teamed up and wrestled over the UK and Europe.

Mateusz: Whether Is your home country is wrestling?

Burchill: England however I do wrestle a lot.
In Germany so it’s kind of equal.

Mateusz: What is the difference between wrestling in England/Germany?

Burchill: England it’s seems hard to get bookings as there’s so many guys out there plus it’s wether the bookers want someone like me or like hard knocks ink, whereas in Germany if you have a good reputation and conduct yourself in the correct way and can wrestle then the top German promotions will book you based on that ! I’ve just been very fortunate.

Mateusz: What do you think about HOPE Wrestling?

Burchill: HOPE and Harvey Dale gave me the opportunity of a lifetime and took a gamble on me when no one else would. I will be forever grateful for that. I think it’s a great company to work and it’ll continue to grow.

Mateusz: What is the atmosphere in HOPE Wrestling?

Burchill: The crowd are great, if they like they let you know and if they hate you it’s the same, heels and faces no inbetweeners. The HOPE crowd appreciate the effort that the lads go to, to put on the best show they can.

Mateusz: Who helped you the most in HOPE Wrestling?

Burchill: Joe Conners, Blake & Paul Malen, all three will watch my matches and give me feedback and they’ll always be honest, which for me is the best way and it’ll always help me learn and get better.

Mateusz: Can you describe your longest match?

Burchill: CWE – Germany, wrestled a match for 20 minutes then went straight in to a battle royal which lasted 40 minutes. I eventually went on the win the Rumble so naturally after I was shattered.

Mateusz: In what organizations you have worked?

Burchill: England – Allstar, HOPE, UPW, LCW, Megaslam, United Wrestling, PW4U, Full House.
Wales – CCW
Italy – Rising Sun Promotions
Germany – NGW, GHW, COW, CWE, DWA, CEW
Switzerland – SPW

Mateusz: Please tell us what some of your favourite matches have been from your career.

Burchill: GHW – myself and Aaron Insane Vs Tatanka & Mo Jnibi
HOPE myself vs Doug Williams
HOPE Hard Knocks Ink vs Shane Douglas in a tag match

Mateusz: What do you advise people who want to start a career wrestling?

Burchill: Go to a creditable Trainer, so Stixx at House of Pain, Dean Allmark – Allstar, Joe Conners – LCW, Johnny Moss, Bubblegum I’m sorry for missing others out but always get a good trainer.

Mateusz: What is the hardest thing about being a wrestler?

Burchill: Being away from my family, however it’s a sacrifice that I’ve made since I started, luckily I have an amazing wife who supports me and has never stopped me from pursuing my dream.

Mateusz: What are your biggest accomplishments in Wrestling?

Burchill: Winning the Fate of Eight cup in Germany at NGW., I was the first ever British wrestler to compete and win it.
Becoming the first ever most wanted briefcase winner at HOPE.
First ever unified Tag champs with Blake at HOPE/LCW.
Wrestling me childhood hero Tatanka.

Mateusz: If a promoter is interested in booking you for an appearance how can they reach you?

Burchill: Facebook – Burchill Wrestler

Mateusz: For those that have never seen you wrestle what makes you stand out?

Burchill: I’m a very well trained and well traveled wrestler with an old school mentality and work ethic. I have a good reputation and I respect all those who step in the ring good or bad. My gimmick and me look sets me apart from anyone else which I’m proud of.

Mateusz: What is a day off in your performance? Do you have any hobby?

Burchill: I’m a PE teacher during the week.

Mateusz: Who amongst europiean wrestlers in your opinion, the most deservst on inteterest from WWE? Of course, apart from you ??

Burchill: I’d be flattered if WWE were interested but you never know. For me wrestlers who deserve the opportunity with WWE.
Gabriel Kidd
Bubblegum
Dave Mastiff
Damien Dunne
Ryan Smile

Mateusz: In Poland among others fuctions organization MZW- Maniac Zone Wrestling and KPW – Kombat Pro Wrestling. Have you ever would to perform in Poland? Did you hear something about wrestling in Poland? Did you have an occasion to fight with someone who has polish decent?

Burchill: If the opportunity came about I’d love to wrestle in Poland ! So to you promoters reading this, book me or book Hard Knocks Ink.

Mateusz: What are your goals?

Burchill: Obviously WWE or a tryout of some form. Personally I’d like to get on shows such as ICW, Progress, Rev Pro, Southside, PCW and WCPW

Mateusz: Is there anything you want to tell readers MyWrestling?

Burchill: Follow and listen to my podcast on ITunes,
Twitter @prosportsed
Facebook – Burchill Wrestler

The podcast is called Wrestling on the road. Thank you for your continued support and hope to see you at a show in the future !

Mateusz: Thank you for taking the time to interview for MyWrestling. Best regards and good luck in his career and personal life.

Burchill: Thank you Mateusz!

PRZYDATNE LINKI

BURCHILL FACEBOOK

BURCHILL TWITTER

ITunse

Wywiad przeprowadził: Mateusz Polak