IMPACT Wrestling Slammiversary 2021: Zapowiedź

Już dzisiejszej nocy w Nashville odbędzie się jedna z najważniejszych gal roku dla federacji IMPACT Wrestling. Skoro mamy lipiec, mowa oczywiście o Slammiversary!

Oprócz zapowiedzianych walk, podobnie jak rok temu, IMPACT planuje kilka niespodzianek. Ostatnio były to powroty Motor City Machine Guns, Erica Younga, EC3, czy debiuty Heatha oraz tag teamu Good Brothers.

W tym roku, dużo mówi się o takich nazwiskach jak Mickie James, Chelsea Green, czy The IIconics. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż w walce o tytuł Knockout’s Championship, rywalka Deonny Purrazzo pozostaje nieodkrytą kartą. Podobnie zresztą jak w przypadku mieszanej walki tag teamów – Brian Myers & Tenille Dashwood vs Matt Cardona &… no właśnie. Tutaj również mamy nieodkrytą kartę.

A przecież wolnych agentów w świecie wrestlingu jest obecnie dużo więcej. Nie zapominajmy także o współpracy IMPACT z AEW oraz NJPW. W promie tegorocznego Slammiversary możemy zauważyć chociażby postać Kazuchika Okady, choć szanse na jego występ są akurat niemalże zerowe. Podobnie jak w przypadku Samoa Joe, który również widnieje we wspomnianym wcześniej promie, ale ostatnio wrócił do NXT, co jednoznacznie przekreśla ewentualny powrót do IMPACT.

Zanim przejdziemy do krótkiego omówienia karty walk, warto zaznaczyć, że od dzisiejszej gali, federacja IMPACT Wrestling ponownie będzie gościć publiczność na żywo! Fani wracają na areny, więc nie może być inaczej w przypadku IMPACT. Ze względu na małą pojemność hali i procedury związane z COVID-19, póki co, będzie to jeszcze ograniczona ilość miejsc. Niemniej, widok fanów wokół ringu z pewnością zadowoli niejednego widza przed ekranami, a przede wszystkim samych wrestlerów, którzy przez ponad rok musieli występować przy zupełnej ciszy.


Tuż przed rozpoczęciem głównej części show, będziemy mogli zobaczyć specjalny Pre-Show nazwany Countdown to Slammiversary. A w nim walka o mistrzostwo – Fire N Flava vs Havok & Rosemary. Kto opuści Nashville z pasami Knockout’s’ Tag Team? Ciężko wytypować, aczkolwiek faworytkami wydają się być Kiera Hogan i Tasha Steelz. To uzdolnione zawodniczki, które świetnie ze sobą współgrają i na pewno zasługują na duży push.

Konflikt na linii Brian Myers – Matt Cardona jest kontynuowany. Tym razem, do panów dołączą panie. Na ostatnim IMPACT!, Myersa nieoczekiwanie wsparła Tenille Dashwood. Taki obrót spraw nie spodobał się Cardonie, a Scott D’Amore wyznaczył walkę na Slammiversary, w której Cardona może sobie wybrać swoją tag team partnerkę. Czyżby miała to być jego narzeczona Chelsea Green, która ostatnio została zwolniona przez WWE? W końcu, przez blisko 3 lata występowała w IMPACT jako Laurel Van Ness i była nawet mistrzynią Knockout’s.

W dywizji Tag Team czeka nas prawdziwa gratka. Drużynowy Four Way Match! Obrońcy tytułu VBD vs Rich Swann & Willie Mack vs The Good Brothers vs… I tutaj pozostaje pytanie. Jak widać na grafice, czwartym tag teamem mieli być TJP & Fallah Bahh, jednak w dniu wczorajszym, IMPACT Wrestling poinformowało o pewnej zmianie. Mianowicie, ogłoszono, że TJP nie weźmie udziału w gali Slammiversary, jednakże nie zmienia się fakt, że w dalszym ciągu, będzie to walka czterech zespołów. Pytanie – czy Fallah Bahh otrzyma nowego tag team partnera, czy też do rywalizacji dołączy zupełnie nowa drużyna? Niewykluczone, że zobaczymy debiut kogoś, kto wcześniej rywalizował w WWE. Fani podają nazwy takich tag teamów jak Breezango, czy The Ascension. Jak będzie w rzeczywistości? Ciężko powiedzieć, aczkolwiek sama walka powinna być świetnym pokazem wrestlingu. Czekamy z niecierpliwością!

W. Morrissey wkroczył do IMPACT Wrestling z przytupem. Dotychczas niszczył każdego napotkanego przeciwnika na swojej drodze, choć tym razem nie powinno pójść już tak lekko. Na Slammiversary zmierzy się bowiem z sercem i duszą IMPACT, Eddiem Edwardsem. Dwukrotny World Champion będzie stanowił najmocniejsze zagrożenie dla Morrissey’a.

Ostatni Ultimate X Match odbył się w 2019 roku. To flagowa stypulacja dla dywizji X, która zawsze gwarantuje niesamowite emocje. Sześciu zawodników będzie próbowało ściągnąć zawieszony nad ringiem pas mistrzowski i dać fanom niezapomniane wrażenia. Zarówno tym zgromadzonym na miejscu, jak i tym przed ekranami. W walce zobaczymy m.in. młodych i zdolnych Ace’a Austina, Chrisa Bey’a, Trey’a Miguela oraz doświadczonego weterana Petey Williamsa. Tytułu bronić będzie Josh Alexander, który według spekulacji wrestlingowych mediów, będzie w najbliższym czasie, mocno pushowany przez federację IMPACT Wrestling.

Na gali Against All Odds, Kenny Omega przy pomocy The Young Bucks wygrał walkę z Moosem. Dzisiaj, czarnoskórego zawodnika czeka inny rywal, legenda TNA, Chris Sabin. Podczas nieobecności Alexa Shelley’ego, Sabin musi radzić sobie w pojedynkę. W ostatnich tygodniach rozpoczął feud z Moosem w ramach zemsty za kontuzjowanie Jamesa Storma. Warto bowiem wspomnieć, że gdy z akcji wypadł Alex Shelley, to właśnie James Storm połączył siły z Chrisem Sabinem. Pozostaje pytanie, czy któryś z nich powróci na Slammiversary, aby pomóc swojemu przyjacielowi? Jeśli nie, Sabin nie powinien poradzić sobie z Moosem, który ostatnio jest w rewelacyjnej formie.

Nieco ponad tydzień temu na IMPACT!, Gail Kim oznajmiła mistrzyni Knockout’s, że na Slammiversary spotka się z tajemniczą przeciwniczką. Niemal na pewno nie będzie to ktoś z rosteru IMPACT Wrestling, zatem spekulacje wskazują na nazwiska takie jak Mickie James, Ruby Riott czy Chelsea Green. Biorąc pod uwagę to, że Green najprawdopodobniej zostanie tag team partnerką Cardony, szanse na jej występ w tym matchu maleją. Niektórzy fani typują również zawodniczki z rosteru AEW, a nawet ich obecną mistrzynię, Britt Baker. Jeśli jednak okazałoby się, że będzie to ktoś z IMPACT Wrestling, w grę wchodzą tylko dwa nazwiska – Taylor Wilde lub Su Yung.

Podczas, gdy w AEW na dobre rozpoczyna się feud Kenny’ego Omegi z Hangmanem Pagem, w IMPACT Wrestling, na drodze mistrza świata trzech federacji stanął Sami Callihan. Co więcej, w jednym z ostatnich odcinków, wykonał na Omedze powerbomb na stół oraz piledrivera, co z pewnością umocniło go w tym zestawieniu. Dotychczas, Kenny Omega stoczył dla federacji IMPACT Wrestling sześć walk, z czego dwie przegrał (były to jednak walki drużynowe). Po tytuł mistrza świata IMPACT sięgnął na gali Rebellion PPV pokonując Richa Swanna. Potem bronił mistrzostwa przeciwko Moose’owi, a dziś w nocy czeka go trzecia obrona i zarazem najgroźniejszy rywal w postaci Samiego Callihana. Pochodzący z Dayton zawodnik był już w przeszłości IMPACT World Championem i z pewnością pragnie sięgnąć po ten tytuł raz jeszcze. Na Slammiversary, Omega i Callihan wejdą do ringu w stypulacji NO DQ Match, co teoretycznie pozwala na wszystko. Możemy być pewni interwencji z zewnątrz. Good Brothers? Young Bucks? A może ktoś pomoże Callihanowi, chcąc, aby główny tytuł mistrzowski IMPACT „wrócił do domu”? Stypulacja bez dyskwalifikacji stawia również Callihana w mocniejszej pozycji, gdyż jest to wrestler, który doskonale odnajduje się w hardcorowym stylu.

Czy już dzisiejszej nocy, Kenny Omega straci mistrzostwo IMPACT, czy też jego title reign będzie nadal kontynuowany? Pytaniem pozostanie wtedy, kto będzie w stanie powstrzymać Omegę, jeśli nie zrobił tego ktoś taki jak Sami Callihan?

SLAMMIVERSARY ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 2:00 W NOCY Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ.