Hot News: Justin Joy powraca do wrestlingu!

Wczoraj na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, Justin Joy poinformował, że po blisko dwuletniej przerwie powraca do profesjonalnego wrestlingu.

Pierwsze kroki w branży wrestlingowej stawiał w 2014 roku pracując dla polskiej federacji Maniac Zone Wrestling oraz Next Step Wrestling mającej swoją siedzibę w Dreźnie, Niemczech.

W trakcie kilkuletniej przygody z wrestlingiem posiadał kilka tytułów mistrzowskich takich, jak: MZW Championship – zdobył 10 stycznia 2016 roku na War 2 pokonując Shadowa. Wspomniane mistrzostwo dzierżył przez 125 dni tracąc je w konfrontacji z Shadowem. Tym razem panowie zmierzyli się ze sobą na wydarzeniu Beatdown 14 maja 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE >>> Justin Joy: Wywiad dla MyWrestling

23 grudnia 2017 roku Justin Joy nawiązał współpracę z Craigem Westem, co zaowocowało zdobyciem CPW Tag Team Championship. Do Title change’u doszło podczas gali Xmas Bash 2017, podczas której ówcześni mistrzowie Conners Family zostali pokonani przez naszego rodaka oraz jego tag team partnera. Po 196 dniach Joy i West zostali pokonani przez The Merseyside Murder Squad podczas eventu History 5.

13 października 2018 roku ówcześni mistrzowie MZW Tag Team Catch Connection (Alexander Reich i Ronny Kessler) zostali pokonani przez Watahę, w której skład wchodzili: Justin Joy oraz Apollo Anderson. Według cagematch.net panowie od przeszło 1100 dni posiadają tytuły tag teamowe MZW.

ZOBACZ TAKŻE >>> MyCast #2 – MZW Champion Justin Joy

13 kwietnia 2019 roku Justin Joy wystąpił na gali Next Step Hellway To Heaven, gdzie wziął udział w Five Way Matchu o Next Step National Championship. Były MZW Champion pokonał Brenta Rogersa, Dynamite’a Dave’a, Fabiusa Titusa oraz Garetta Noah zdobywając kolejne mistrzostwo w swojej karierze wrestlingowej. Według portalu cagematch.net Justin Joy nadal posiada Next Step National Title.

W powrocie Justina nie było by nic dziwnego, gdyby nie fakt, że czeka go spory problem polegający na podjęciu wyboru dotyczącego federacji wrestlingowej, w której będzie kontynuował swoją karierę wrestlera. W ostatnim czasie byliśmy świadkami niesamowitego eventu zorganizowanego przez Prime Time Wrestling, który był transmitowany na żywo przez TVP Sport. Wielce prawdopodobny wydaje się powrót do rodzimej federacji Maniac Zone Wrestling, która funkcjonuje od 2014 roku. To właśnie w niej popularny Justin Joy święcił swoje największe sukcesy jako wrestler oraz trener. Mało prawdopodobne wydaje się, aby były MZW Champion zdecydował się na współpracę z Kombat Pro Wrestling, której siedziba znajduje się w Gdyni.

ZOBACZ TAKŻE >>> Justin Joy: Wywiad dla MyWrestling #2

.
Jest jeszcze jedna opcja – za granicą, co w zasadzie nie było by zaskoczeniem, gdyż w trakcie 6-letniej kariery w rozrywce sportowej jaką jest wrestling występował między innymi dla: Kamikaze Pro, Coventry Pro Wrestling, Pro Wrestling Deutschland czy wXw Wrestling Academy.