Hana Kimura Memorial „MATANE” – Raport

Dzisiaj o czwartej rano czasu polskiego odbyła się niezwykła i wzruszająca gala poświęcona życiu Hany Kimury. Podczas show wystąpiły gwiazdy Stardom (Konami, Syuri, NatsuPoi oraz Jungle Kyona) i także wiele innych osób związanych z japońskim wrestlingiem. Doszło również do powrotów Kagetsu i Hazuki, które zawalczyły „jeszcze ten jeden raz” w specjalnym main evencie „MATANE”.

Zapraszam do przeczytania obszernego raportu z gali, która odbywała się tego poranka w słynnym Korakuen Hall w Tokio.

Przed wejściem do areny można było obejrzeć kostiumy Hany i porobić sobie przy nich zdjęcia. Jak widzicie, znalazła się też parasolka, z którą Kairi Sane wychodziła do ringu w zeszłym roku podczas jednego z odcinków Monday Night RAW. Gala jest dostępna na platformie FITE  za 14,99 dolarów, a cały dochód trafia do Kyoko Kimury, matki Hany. Show po angielsku skomentowali Ian Riccaboni z ROH i World Famous CB (Cheeseburger).

Rozpoczęto od przywitania z fanami i muzyki, którą tworzył ulubiony muzyk Hany – DJ Yamamura. Cheeseburger opowiedział kilka historii o swoim czasie spędzonym z Haną. Podziękowali Sumie Sakai za umożliwienie  komentarza w języku angielskim podczas gali. CB wyjaśnił, że „Matane” to nieformalne pożegnanie, na przykład „do zobaczenia później”. Pokazano wystawę strojów i gadżetów Hany z całej jej wrestlerskiej kariery. Riccaboni (być może przypadkowo) ujawnił, że dzisiejszego wieczoru w ringu wystąpi dawna zawodniczka Stardom – Hazuki.

Jungle Kyona wyszła do kwadratowego pierścienia i rozpoczęła swoją przemowę. Powiedziała kilka słów i odniosła się do Tokyo Cyber Squad, a na samym końcu wykrzyczała słynne „Yes, sir”! Ilk Park wykonał piosenkę taneczną ze ścieżką dźwiękową AWANIKO, grupy idolek Hany. Zostało odtworzone wideo pokazujące wejście Hany, kiedy ta walczyła jeszcze w federacji WRESTLE-1. 

TAG TEAM MATCH

HUB & Shisaou & Eisa8 def. Shota & FUMA & Mil Mongoose

Zwycięsko ze starcia wyszła drużyna HUB-a, czyli ulubionego wrestlera Hany Kimury.

ALL-STAR BATTLE ROYAL

Ram Kaicho def. CIMA, Super Delfin, Miyuki Takase, Mika Iwata, DASH Chisako, Shotaro Ashino, Fuminori Abe, Menso-re Oyaji, Seigo Tachibana, Hagane Shinnou, Yuko Miyamoto, Chihiro Hashimoto, Cherry, Yuki Miyazaki, Hanako Nakamori, Moeka Haruhi, Banana Senga, Gabai Jichan, and Lingerie Mutoh

Ram Kaicho odniósł zwycięstwo w Battle Royal, w którym udział brali wrestlerzy i wrestlerki z przeróżnych japońskich organizacji wrestlingu.

Nadszedł czas na główne wydarzenie wieczoru, w którym udział wzięły między innymi przedstawicielki Stardom – NatsuPoi, Syuri, Konami i Death Yama-san.

Ale największą atrakcją dla widzów zebranych w Korakuen Hall były powracające do ringu… Kagetsu i Hazuki.

8-WOMAN TAG TEAM MATCH

ASUKA & Syuri & Natsupoi & Mio Momono def. Kagetsu & Hazuki & Konami & Death Yama-san

Po meczu ASUKA dała triumfalne promo, ale zostało ono przerwane przez Kagetsu. Następnie przemówiła Kyoko Kimura i po chwili znów oczy fanów zwrócone były ku Asuce i legendzie Stardom. Wyglądało na to, że ASUKA rzuciła wyzwanie Kagetsu, a Kyoko musiała zatwierdzić ich walkę. Chwilę później starcie zostało oficjalnie potwierdzone i czekał nas drugi specjalny main event.

SINGLES MATCH

ASUKA def. Kagetsu

ASUKA aka Veny pokonała Kagetsu po fenomenalnej walce, podczas której obie zawodniczki pokazały kunszt swoich umiejętności. Finalnie legenda World Wonder Ring Stardom ku uciesze fanów stoczyła tego wieczoru dwa pojedynki, a młoda Japonka miała okazję pokazać się światu z jak najlepszej strony.

Po walce ASUKA ponowie wystosowała kilka słów w kierunku Kagetsu, która wyczerpana leżała na macie ringu. Wszyscy fani przygotowali owację na stojąco dla Kyoko Kimury! Mama Hany stała na ringu z portretem swojej zmarłej córki. Wszystkie trzy pozowały do zdjęć i wypowiedziały tradycyjne i charakterystyczne dla Tokyo Cyber Squad „Yes, sir”! Reszta show była poświęcona na 15-minutowy filmik wideo na pamiątkę Hany, który podsumowywał jej karierę od początku do samego końca. 

Po filmie nastąpiła bardzo długa cisza. Następnie Kyoko stała na ringu z portretem Hany, podczas gdy spiker wymieniał osiągnięcia jej 22-letniej córki. Następnie Kyoko wykonała dziesięciokrotne uderzenie w gong na cześć Hany. Po chwili zobaczyliśmy kilkanaście filmików wideo z hołdem dla Kimury, które zostały przesłane przez gwiazdy wrestlingu z całego świata. TAJIRI był pierwszym, który wyjaśnił, co oznacza „Matane”.  Swoje video wysłali też m.in: Ikona Puroresu Keiji Mutoh, Mistrz AEW i Impact Wrestling Kenny Omega, a także Io Shirai czy Kairi Sane.

Ostatnim akcentem show było wypowiedzenie przez Kyoko słowa „Matane”, a następnie „Kochamy Hanę, Hana kocha wszystkich”.