Fynn Freyhart: “X-Pac” dzisiejszych czasów ?

W dzisiejszych czasach wrestling rozwija się już nie tylko w ośrodkach początku tej rozrywki sportowej jaką były Stany Zjednoczone, Meksyk, Japonia czy chociażby Wielka Brytania w Europie. W większości państw dobrze rozwiniętych zaczynają pojawiać się coraz lepsze organizacje oraz szkółki gdzie każdy może spełniać swoje marzenia. Dzisiejszy temat jednak przeciągamy na mapie aż do Europy Środkowej gdzie rozwój tej dyscypliny w znacznym stopniu poszedł w górę patrząc na ostatnie lata. Przykładem są Niemcy,  które mają takie organizacje jak Next Step Wrestling, z którą dobrze współpracuje Maniac Zone Wrestling, German Wrestling Federation i jedną z najlepszych w Europie Westside Xtreme Wrestling, w której każdy zawodnik w Europie jak najbardziej mógłby wystąpić i zapełnić swoją kartę walk w swojej historii. Nie bez powodu jednak przechodziłem na temat tego kraju.. Dziś chciałbym przytoczyć szczególną osobę, którą jest Fynn Freyhart! Dla obserwatorów Polskiej sceny może być on już znany ale do tego przejdziemy za chwile.

  • Zanim zaczniemy wchodzić w większe szczegóły przydałoby się zaprezentować tego oto zawodnika. Fynn Freyhart pochodzi z Niemiec i mimo swojego wieku (32 lata) rozpoczął treningi  w stronę profesjonalnego wrestlingu. Dzięki dobremu rozwojowi szkółek w Niemczech Fynn w 2015 roku odbył swoje pierwsze seminarium wrestlingowe z Ahmedem Chaerem i Crazy Sexy Mike’m. Z czasem przeszedł do większego miasta jakim był Hamburg, a dokładniej do Nordisch Fight Club, który jest jednym z najstarszych szkółek w Niemczech prowadzona przez Karstena Kretschmara.  Niemcy jako kraj mają wiele opcji treningu naszego kochanego wrestlingu, dzięki czemu wielu zawodników pochodzących z tamtych stron bardzo często zmieniały swoje miejsca.  Z takim postępem dołączył do Mad Wrestling Association, które za tych czasów bardzo dobrze współpracowało z wyżej wymienionym GWF, który dużo znaczy na arenie międzynarodowej.  Tam miał okazje trenować z najlepszymi wrestlerami w Niemczech jak m.in: Tarkan Aslan, Lucky Kid, Ivan Kiev, Orlando Silver i Andre Trucker.

  • Przechodząc do bardziej rzeczywistych czasów, sam Fynn trenuje w szkółce wXw jaką jest wXw Wrestling Academy odznaczające dość duże piętno na rozwoju Niemieckich zawodników. Mimo, że przez ten długi czas jeszcze nie udało mu się zadebiutować w tejże federacji, sam nabrał wiele doświadczenia, które mógł wykorzystać występując na scenach niezależnych w Niemczech oraz powoli w krajach granicznych. Ci którzy szczególnie nie są wtajemniczeni mogą spytać się dlaczego mówię o nim, jeśli jest wiele więcej osób o większych umiejętnościach w naszym sąsiednim na zachodzie państwie. A więc..

  • Sam zawodnik miał okazje wystąpić 12 sierpnia na gali KPW Godzina Zero organizowaną właśnie w Gdyni! Nie była to byle jaka walka, ponieważ stawką był pas KPW Old Town, którego uczeń Kawalera – Greg mógł bronić go po raz pierwszy. Sam Fynn bardzo spodobał się publice i pokazał się bardzo dobrze w ringu mimo przegranej. Po walce Niemiec na mikrofonie pokazał, że bardzo dobrze zna język Polski, ponieważ w jego ciele płynie również Polska krew. Na naszej stronie można było również zobaczyć z samym zawodnikiem wywiad, do którego serdecznie zapraszam!

  • W ostatnim czasie sam Fynn miał okazje zdobyć mistrzostwa tag teamowe w Baltic Championship Wrestling, rozwijając powoli swoją karierę w stronę coraz większych organizacji.  Zawodnik tworzy tag team Rock n Roll Radicalz wraz z Timem Karstensem grając dość specyficzny Rockowy gimmick, który mi bardzo się przypodobał. Zadowalające jest, że dobrze czuje się w solowych walkach jak i wieloosobowych tag teamach.  Sam wrestler również pojawił się ostatnio w Next Step Wrestling oraz MWA Staredown co pokazuje, że coraz bardziej zaczynają na niego stawiać w Niemczech. Dodatkowo jak wcześniej wspominałem posiada on polskie korzenie dodając dodatkowego zadowolenia z takiego wrestlera dla nas. Na koniec jednak trzeba odpowiedzieć na ważne pytanie – dlaczego “X-Pac” dzisiejszych czasów? Była to moja pierwsza myśl kiedy zobaczyłem tego człowieka i postanowiłem zaobserwować jego social media. Sam styl ubioru jego jak i tag team partnera oraz ich zachowań przypomina słynnego byłego wrestlera WWF jak i członka DX czy NWO.  Gdyby porównać obu panów mają również bardzo podobną sylwetkę, a również wyglądem dość podobnym nie grzeszą. Wiadomo, że styl walki mogą mieć kompletnie inny, lecz w dzisiejszych czasach coraz bardziej patrzymy na gimmick, który jest dużą częścią prezentacji każdego wrestlera.

Mam nadzieje, że dzięki temu dość niedługiemu tekstowi mogłem w skrócie pokazać kolejnego wrestlera dobrze owocującego na przyszłość z polskimi korzeniami.  Sam Freyhart jest przykładem jak aktualnie wygląda wrestling w Niemczech i na jak dobrym poziomie on stoi. Wiele państw może sobie na tą chwile pozazdrościć takiemu rozwojowi przyszłych wojowników jak i organizacji gal. Przechodząc do sedna życzę samemu Fynn’owi wielu sukcesów na swoim jeszcze długim etapie jakim jest kariera wrestlera!  Kto wie, może jeszcze kiedyś dotrze ponownie na nasze ziemie.