Felieton: 8 znaków sugerujących, że CM Punk pojawi się na AEW Rampage: The First Dance

Nadszedł TEN tydzień. Tydzień w którym CM Punk ma powrócić do wrestlingu po 7-letniej przerwie.

Oczywiście wszyscy będziemy mądrzejsi w sobotę, bo dziś nikt nie wie, czy stanie się to na 100%. Być może, Punk pojawi się na innej gali w niedalekiej przyszłości (np. All Out) lub… nie pojawi się wcale.

Jestem ciekaw, ilu z Was faktycznie wierzy, że CM Punk zadebiutuje w AEW już podczas drugiego odcinka Rampage? A kto myśli, że do tego nie dojdzie? Piszcie w komentarzach! Tymczasem ja przedstawię Wam dotychczasowe wskazówki sugerujące, że debiut nadejdzie już w tym tygodniu.


Po pierwsze, coś od czego wszystko się zaczęło: informacja o negocjacjach CM Punka z pewną federacją nie będącą WWE z bardzo wiarygodnego źródła w postaci Fightful Select. Jest to tak wiarygodne źródło, że ludzie płacą, by móc dowiadywać się o zakulisowych rzeczach jako pierwsi. Gdy, ten news pojawił się w sieci, inne źródła zaczęły go potwierdzać, a niektórzy dziennikarze w Stanach pisali wprost: “CM Punk zadebiutuje w AEW podczas Rampage: The First Dance”.

No właśnie… Rampage: The First Dance, czyli coś co, AEW ogłosiło po tym jak gruchnęła informacja, że rozmawiają z Punkiem. Samo ogłoszenie było dość wyjątkowe, bo zaprezentowane przez Tony’ego Schiavone na stage’u. Można by się zastanawiać, dlaczego Chicago? Przecież we wrześniu, AEW będzie tam trzy razy – pierw z Dynamite, potem z Rampage i 5 września wielki finał w postaci All Out PPV. Dlaczego zatem ogłoszono Chicago już na drugi odcinek Rampage, 20 sierpnia? I w dodatku w jeszcze większej arenie… Normalnie, byłoby to mało logiczne, ale… no właśnie… 😉

Zastanówmy się też nad nazwą “The First Dance”. W normalnych okolicznościach, taka nazwa wybrana na drugi odcinek nowej tygodniówki również wydawałaby się bezsensu. Logika jednak podpowiada, że chodzi o czyjś debiut. I tutaj warto też odnotować, że jeszcze przed ogłoszeniem Rampage w Chicago, w Internecie pojawiła się informacja o tym, że AEW zarejestrowało “The First Dance” jako znak towarowy. Kilka dni później, CM Punk na swoim Insta Story wrzucił fragment utworu The Alan Parsons Project – “Sirius”, który stanowi soundtrack do filmu dokumentalnego “The Last Dance” poświęcony Michaelowi Jordanowi, legendzie Chicago Bulls.

Cofnijmy się jeszcze do ogłoszenia Rampage: The First Dance, które miało miejsce w jednym z odcinków Dynamite. Tuż po tym jak Tony Schiavone przedstawił światu plany AEW na 20 sierpnia, publiczność na arenie zaczęła głośno skandować: “CM PUNK! CM PUNK!”. I co zrobili operatorzy kamer, gdy tylko pojawiły się te chanty? Dali zbliżenie na fanów 😉 Chwilę później, obejrzeliśmy promo Darby’ego Allina, podczas którego mogliśmy usłyszeć z jego ust słowa: “even if you think you are best in the world”, co w odniesieniu do promocji AEW Rampage w Chicago, chyba mogło oznaczać tylko jedno nazwisko.

Pod koniec tamtejszego odcinka Dynamite, słowami postanowił zabawić się także MJF kierując je do leżącego na ringu Chrisa Jericho. Mianowicie, MJF rozpoczął swoją przemowę w sposób następujący: “Chris, as you sit there in more pain than you’ve ever been in your entire life, I need you to listen to me.” Jeśli nic Wam to nie przypomina, to teraz wklejam słowa którymi w 2011 roku swój pipebomb rozpoczął CM Punk: “John Cena, while you lay there hopefully as uncomfortable as you can possibly can be, I want you to listen to me.” Przypadek, czy zamierzona gra słów? 😉

Jedziemy dalej. W pewnym momencie premierowego odcinka AEW Rampage, który odbył się w ubiegły piątek, obiekt kamery skierowany został na Darby’ego Allina i Stinga. Stali oni gdzieś na górnej trybunie, a chwilę później zostało wyemitowane promo The First Dance. Przypomniany został tam wywiad z Allinem i jego kwestia z ‘best in the world’. To tylko potwierdza, że AEW świadomie podsyca fanów przed ewentualną konfrontacją Darby’ego z CM Punkiem.

Zatrzymując się na tych dwóch panach… Jakiś czas temu, Punk opublikował na Insta Story krótką notkę, którą zakończył zdaniem: “Nothing’s over till you’re underground”. Dokładnie takie samo zdanie wytatuowane ma Darby Allin na swojej klatce piersiowej.

Z kolei na jednej z ostatnich gal MMA, które komentował CM Punk, jego kolega współkomentator wypowiedział taką kwestię: “Like in the first round, Hoffman is just returning to his wrestling. You know what I’m saying, Punk? Returning to his wrestling.”, na co CM Punk szybko odparł: “Yeah, he’s looking all elite, right now” 😜

Być może, w ostatnich dniach, podobnych wskazówek było więcej – niewykluczone, że coś mi wypadło z głowy, ale jak sami widzicie, wszystko układa się tak, że debiut CM Punka w AEW faktycznie jest szykowany na 20 sierpnia. Federacja Khana świadomie promuje ten moment i zdaje sobie sprawę z tego, że fani czekają na Punka. Bo jeśli okazałoby się, że Punk jednak nie pojawi się na Rampage to nastroje wśród publiczności z pewnością byłyby bardzo napięte. Znamy przecież tamtejszych fanów, a w szczególności fanów CM Punka. Ewentualny debiut innej osoby – np. Bryana Danielsona raczej nie poprawiłby znacząco sytuacji. Choć też byłoby to czymś wielkim, a Punk zawsze mógłby pojawić się w AEW we wrześniu.