Drew Gulak opowiada o pracy w turnieju CWC, Tryoucie WWE, Gimmicku polityka, Timothym Thatcherem oraz rezerwacji nazwy Catch Point

Drew Gulak wystąpił w najnowszym odcinku podcastu „After The Bell”, którego gospodarzem jest Corey Graves. Przyjaciel Daniela Bryana wypowiedział się na takie tematy, jak:

Tryout WWE oraz udział w Cruiserweight Classic:

Wróciłem do Anglii i otrzymałem wiadomość tekstową od Tommy’ego Dreamera. Brzmiała ona następująco – Hej, przekazałem twój numer Williamowi Regalowi, jest zainteresowany twoją osobą. Po wysłaniu wiadomości zapytał mnie, czy byłbym zainteresowany udziałem w tryoucie WWE. W 2015 roku pojawiłem się na obozie szkoleniowym WWE. Pracowałem wtedy w niepełnym wymiarze czasowym współpracując również z niezależnymi federacji, mieszkając w śródmieściu Filadelfii. Podczas tryoutu pracowałem z Tommaso Ciampą, Johnnym Gargano, Shanem Thornem, Ember Moon, czyli osobami z którymi znam się od dawna.

Myślę, że to był pierwszy tryout, który Matt Bloom przeprowadził sam po objęciu obowiązków szkoleniowych w Performance Center. Po raz pierwszy spotkałem się z nim. Oney Lorcan również był uczestnikiem tego szkolenia. Oney, to mój bliski przyjaciel, z którym rywalizowałem przez całe życie na scenie niezależnej. Fajnie było móc pracować z przyjaciółmi i doświadczyć tego wszystkiego razem. Kilka tygodni później otrzymałem e-mail z informacją, że nie mają dla mnie niczego, żadnej oferty. Wiem, że bliscy mi ludzie przeżywali, to o wiele gorzej niż ja. W ciągu roku rozwijała się moja współpraca z EVOLVE, czyli federacją współpracującą z WWE. W tym czasie pojawiła się informacja o turnieju Cruiserweight Classic. Nigdy nie byłem osobą, która uważała, że należy mi się występ tam. Moje zdjęcie było na pierwszym planie plakatu CWC, co mnie zaskoczyło. Tego rodzaju rzeczy są surrealistyczne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ >>>> Eric Bischoff o czasach rywalizacji TNA z WWE w 2010 roku

Rezerwacji nazwy Catch Point, w której skład wchodził między innymi Matt Riddle:

Catch Point to nazwa grupy wrestlerów oraz stylów prezentowanych przez nich. Jeśli masz okazję, skorzystaj z niej. To naprawdę pasuje do tego wszystkiego, co zrobiłem dotychczas. Kiedy szukasz długoterminowej inwestycji, to musisz wchodzić w integrację z publicznością. Grupę w EVOLVE tworzyłem z Mattem, Fredem Yehim oraz Tracy Williamsem. Z upływem czasu dołączył do nas TJP, Chris Dickinson oraz JAKA. Chcieliśmy, aby nazwa została zastrzeżona i nikt jej nie wykorzystywał w przyszłości i tak się stało.

Timothy Thatcher debiutuje w NXT TV:

Tim jest niesamowitą oraz wyjątkową osobą. Niedawno przeprowadził się do swojego nowego mieszkania, a ja powiedziałem, że nie mogę się doczekać, kiedy zadebiutuje w telewizji. Wiem, że byłby szczęśliwy, gdyby mógł siedzieć w pokoju z talią kart, ćwiczyć i wpatrywać się w ścianę. Niedawno otrzymał smartfona klasy podstawowej. Nic się nie zmienia, wciąż ma te same nawyki. Nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł zobaczyć, jak namiesza w rosterze NXT z innymi wrestlerami. Mam nadzieję, że wywrze wpływ na pozostałych gwiazdach NXT. Myślę, że on i Oney Lorcan pokazą, czym jest siła niezależnego wrestlingu.

Po turnieju CWC nie otrzymał oferty od WWE:

Dowiedziałem się, że od czasu do czasu będę wykorzystywany na RAW. Wiedziałem, że to do niczego nie prowadzi, ale zamierzałem wykorzystać swoje szanse. Po udziale w Cruiserweight Classic kontynuowałem swoją przygodę ze sceną niezależną pracując w Combat Zone Wrestling, Chikara oraz EVOLVE. Od czasu do czasu pojawiałem się w PWG pracując nad programem. Po nagrywaniu otrzymałem wiadomość tekstową dotyczącą występu na RAW. Zgodziłem się, myślałem że wystąpię z kimś mniejszych rozmiarów.

Pomysł polegał na tym, aby koncentrować się wyłącznie na wrestlingu. Jedną z wizji WWE COO Triple H było zmienienie ringu na taki, jaki był podczas turnieju Cruiserweight Classic. Liny miały być fioletowe, podobnie jak i wszystkie światła oświetlające arenę. To było coś innego i właśnie w taki sposób wyglądał jeden z moich występów na RAW. Fani byli zaskoczeni.

Pomysł na stworzenie gimmicku polityka w WWE 205 Live:

Na początku chciałem być wrestlerem, ale wiedziałem, że będę musiał się zmienić całkowicie. W 205 Live narastała potrzeba oglądania nowych postaci, więc postanowiłem wypróbować kilka nowych rzeczy. Przez sześć miesięcy rozmawiałem z urzędnikami na temat postaci, którą prezentowałem w Combat Zone Wrestling, gdzie byłem politycznym orędownikiem ludzi mającym własne zainteresowania. Sześć miesięcy później odbyłem rozmowę z Mustafą Alim tworząc całkiem ciekawe segmenty, w których starałem się przekazywać coś pozostałym wrestlerom. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że kiedykolwiek będę korzystał z mikrofonu. Dobrze się bawiłem.