Czy istnieje spór na linii Tony Khan – Rossy Ogawa?, Bushiroad wpłynęło na decyzję o zakończeniu title reignu Giulii i kilka newsów w temacie przyszłości Stardom

W paczce newsów przeczytacie o Tonym Khanie i jego relacji widmo z Rossym Ogawą, aktualnej sytuacji i przyszłości Stardom, oraz o kontrowersyjnej decyzji Bushiroad, które postanowiło zakończyć panowanie Giulii z tytułem World of Stardom.

Istnieje przekonanie, że Rossy Ogawa powstrzymywał zawodniczki Stardom przed występami dla AEW. Istniały również plany na współpracę pomiędzy obiema federacjami, ale finalnie nie doszła ona do skutku.

AEW chciało zabookować wrestlerkę ze Stardom na galę Forbidden Door w zeszłym roku, ale japońska organizacja organizowała PPV tego samego dnia, więc było to niemożliwe.

W Stardom mieli nadzieję, że Kris Statlander wystąpi na jednej z ich gal, ale nigdy nie otrzymali odpowiedzi od AEW, ale było to w tym czasie, gdy była mistrzyni TBS doznała kontuzji kolana.

Inna osoba bliska sytuacji w Stardom powiedziała:

„Nie masz pojęcia, jak zdenerwowane były zawodniczki i media z powodu tego, że Tony żartował z Rossy’ego Ogawy”.

Pomimo chęci współpracy ze Stardom, Tony Khan nigdy nie rozmawiał z Rossym Ogawą i uważa się, że próbował nawiązać z nimi kontakt na odległość. Do tego doszedł żartobliwy wpis prezesa All Elite Wrestling na portalu X, gdzie napisał: „Bye, Rossy”. Rozpętał on małą burzę w internecie i jest wielce prawdopodobne, że po odejściu założyciela Stardom, Khanowi będzie prościej rozmawiać z przedstawicielami Bushiroad, bo Ogawa nie był skłonny do współpracy i wysłania swoich zawodniczek na gale AEW w Stanach Zjednoczonych.

Plan jest taki, aby Giulia straciła tytuł STRONG Women’s na rzecz Stephanie Vaquer. Początkowo sądzono, że wystąpi podczas gali w Chicago, która odbędzie się w kwietniu, ale ze względu to, że Giulia najprawdopodobniej odejdzie, będą zmuszeni to zmienić.

Bushiroad odrzucił plan Rossy’ego Ogawy, który zakładał przyznanie Suzu Suzuki tytułu World of Stardom. Nalegali, aby przyznać mistrzostwo Maice, co również doprowadziło do tego, że wszystkie jego bookingi w kwestii pasa do czasu odejścia wymagały zmiany.

Giulia zdobyła tytuł World of Stardom w grudniu 2022 roku, a prezes Harada zabookował jej obronę czerwonego pasa przeciwko Yukihi w marcu 2023 roku. Powiedziała im, że nie chce, aby doszło do tej walki, ponieważ obie miały ze sobą problemy osobiste, które sięgają jeszcze czasów Ice Ribbon. Narzekała, że nie może jej ufać i jeśli tytuł World of Stardom ma być najważniejszym mistrzostwem w kobiecym wrestlingu, to czy nie powinna bronić go przed czołową zawodniczką, a nie kimś z innej firmy. Bushiroad poinformowało ją, że jeśli nie chce zmierzyć się z Yukihi, to nie będzie już mistrzynią. Ponieważ narzekała, że nie chce brać udziału w tym starciu, podjęli decyzję, że straci tytuł na rzecz Tam Nakano.

Na gali Supreme Fight odbył się Tag Team Match z udziałem topowych gwiazd, w którym Mayu Iwatani, Utami Hayashishita, AZM i Nanae Takahashi zmierzyły się z Giulią, Syuri, MIRAI i Suzu Suzuki. Według osoby znajdującej się w środku federacji, spodziewają się, że czwórka z nich wyląduje w organizacji Ogawy. Oczekują, że jedna z nich może pracować z nimi jeszcze na kilku galach i zostać wolną agentką, przy czym przyszłość kolejnej jest niejasna, a inne mogą pozostać w Stardom lub mieć prawną przeszkodę w odejściu.

Uważa się, że Mayu Iwatani pozostanie w Stardom ze względu na swój kontrakt, chociaż była wściekła z powodu zwolnienia Rossy’ego Ogawy.

 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl