Co zamierza MJF – czy planuje opuścić AEW?

Plotki zza kulis AEW głoszą, że czołowa gwiazda federacji MJF jest niezadowolony z warunków kontraktu.

W marcu właściciel AEW Tony Khan przeprowadził mocną rozmowę z MJF’em. Tematem burzliwej dyskusji był wywiad, którego udzielił MJF dla Ariela Helwani. W wywiadzie MJF, mówił o zainteresowaniu ze strony WWE jego osobą oraz statusie kontraktu z AEW.

Khan był niezadowolony z faktu, że pracownicy udzielają wywiadów bez wcześniejszego poinformowania firmy. Procedury o informowaniu AEW  przez pracowników o potencjalnych wywiadach obowiązywały od 2019 roku i zdawały egzamin.

Aktualnie jak zauważa Fightful Select sprawy pomiędzy MJF’em a AEW nie wydają się zmierzać w dobrym kierunku. Podczas gdy Khan uspokoił emocje od czasu żywiołowej dyskusji, ponoć MJF niekoniecznie jest w dobrym nastroju. Zauważono, że MJF specjalnie podsycał konflikt swoimi przytyczkami, jakoby miał zamiar przenieść się do WWE. I choć ponoć nastąpił pewien przełom na linii Khan – MJF, wiele osób jest zdania, że stosunki obu panów uległy pogorszeniu.

Według niektórych źródeł MJF jest skłonny opuścić AEW po wygaśnięciu kontraktu. Kontrakt zawodnika wygasa w 2024 roku i do tego czasu wiele się może zmienić. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że MJF wspominał o rozmowach w sprawie kontraktu. Nie wiadomo czy chodzi o jego przedłużenie czy renegocjację obecnej umowy.

Kontrakt zawodnika z AEW wygasa z dniem 1 stycznia 2024 roku. Sam MJF stwierdził, że będzie pracował dla pracodawcy, który zapłaci więcej. Pewne źródła donoszą, jakoby WWE było żywo zainteresowane pozyskaniem MJF’a do własnego rosteru. Natomiast AEW zaznacza, że pomiędzy Tony Khanem a MJF’em panują dobre relacje, a marcowy konflikt został zażegnany.

Które źródła mówią prawdę? Czy obaj panowie doszli do porozumienia w kwestii przyszłości czołowego zawodnika w AEW? Jakie są dalsze plany MJF’a?

Pozostaje śledzić tok postępujących wydarzeń.