Aktualna faworytka do wygrania Royal Rumble Matchu

0

Kobiecy Royal Rumble Match to dość krótka tradycja. Pierwszy taki pojedynek odbył się w 2018 roku i zwyciężyła go Asuka, finalnie mierząc się z Charlotte Flair na WrestleManii, gdzie Japonka poległa po raz pierwszy.

Nie był to jednak ani pierwszy, ani ostatni występ kobiet w Royal Rumble Matchu. Kobiety pojawiały się kilkukrotnie w męskich zmaganiach, a chyba najbardziej w pamięć zapadła Nia Jax, która weszła z numerem 30, kontuzjując przy okazji R-Trutha.

Naturalnie zwycięstwo w Royal Rumble Matchu niemal gwarantuje walkę o mistrzostwo na „Największej ze scen”. Co roku pojawiają się więc spekulacje, kto ma największe szanse na zwycięstwo u bukmacherów, ale także patrząc pod kątem storyline’owym.

Okazuje się, że tegoroczną faworytką jest Bayley. Zakładając, że Iyo Sky wejdzie z tytułem na WrestleManię, możemy dostać właśnie pojedynek Sky vs. Bayley o Mistrzostwo Kobiet.
Byłoby to również zapewne definitywne rozdzielenie Bayley oraz Dakoty Kai z Japonkami, co potwierdzałoby plotki o tym, że ten egzotyczny sojusz nie potrwa zbyt długo.

Podobny scenariusz ujrzeliśmy w 2017 roku. Randy Orton będący wówczas członkiem Wyatt Family zwyciężył Royal Rumble Match i finalnie zmierzył się z Bray’em Wyattem na WrestleManii 33. Różnica jedynie taka, że Wyatt zdobył tytuł na Elimination Chamber, czyli miesiąc po tym, jak Orton zgarnął zwycięstwo w 30-osobowym starciu.