AEW Full Gear 2021 – Zapowiedź

Jestem świeżo po obejrzeniu najnowszego odcinka Dynamite, który jeszcze bardziej nastroił mnie przed sobotnim Full Gear, które zapowiada się iście wspaniale. Mówiąc w popularnym żargonie “jaram się” tą galą i z niecierpliwością czekam na praktycznie każde starcie. Polecam zarezerwować noc z soboty na niedzielę i oddać się rozrywce na najwyższym poziomie, którą z pewnością zaserwuje nam AEW.

Tag Team Match

Nyla Rose & Jamie Hayter vs. Hikaru Shida & Thunder Rosa

W pre show dostaniemy bardzo ciekawy pojedynek, z jeszcze ciekawszym składem. W ringu zobaczymy dwie byłe mistrzynie kobiet AEW i zawodniczki, dla których dopiero nadchodzi czas świetności w federacji Tony’ego Khana i spółki. Nyla Rose w duecie z Jamie Hayter to połączenie, które może wydawać się skazane na pożarcie dwóm face’owym wrestlerkom w postaci Shidy i Rosy. Należy dodać, że Hayter zawsze można liczyć na wsparcie Rebel, więc nie wykluczam tutaj ingerencji i pomocy swojej koleżance. Stawiam jednak na najbardziej przewidywalny scenariusz, czyli zwycięstwo Japonki i Meksykanki.

Mój typ: Hikaru Shida & Thunder Rosa

Minneapolis Street Fight Match

Inner Circle vs. Ethan Page & Scorpio Sky & American Top Team

Przechodzimy do karty głównej i wieloosobowej walki drużynowej, w której to znane i lubiane przez wszystkich Inner Circle powalczy z tymi, którzy ostatnio sprawiają im kłopoty. Page i Scorpio robią w drużynie świetną robotę, a w połączeniu z Top Team widzimy grupę heelów, którzy dążą do jednego, do zniszczenia Inner Circle. Nie mam wątpliwości, że ujrzymy tutaj istny chaos, dużo walki poza ringiem i możliwe też kontrowersje w finiszu, bo jest to Street Fight, a takie pojedynki rządzą się swoimi prawami. Ekipa Jericho w przeszłości brała już udział w tego typu meczach, i to z pozytywnym skutkiem, a więc sądzę, że to oni w sobotę wyjdą z areny jako zwycięzcy.

Mój typ: Inner Circle 

Singles Match

MJF vs. Darby Allin

Dwóch wrestlerów, którzy od początku istnienia federacji uchodzą za młode i utalentowane talenty, do których należy przyszłość. Na ostatniej dużej gali All Elite Wrestling, Darby Allin toczył batalię z powracającym CM Punkiem, teraz jego rywal będzie nieco mniej wymagający, ale bardziej problematyczny (między innymi Wardlow przy ringu, który zawsze stwarza zagrożenie). Max nie ma ostatnio szczęścia do zwycięstw na galach PPV i właśnie taki pojedynek, jak ten z Allinem, powinien zakończyć się dla niego wiktorią. Uważam, że możemy spodziewać się dobrego starcia, w którym zobaczymy sporo akcji i ciekawej historii, a także zamieszania wokół ringu, bo na pewno Sting i Wardlow swoje grosze do tej walki dorzucą. 

Mój typ: MJF

AEW World Title Eliminator Tournament Final

Miro vs. Bryan Danielson

Od czasu swojego debiutu w AEW, Bryan Danielson nie zaznał jeszcze porażki w ringu organizacji z Jacksonville. Nie miał także okazji walczyć na gali PPV, więc sobotni finał turnieju będzie dla niego pierwszym razem. W zupełnie innej sytuacji jest Miro, który niedawno utracił mistrzostwo TNT na rzecz Sammy’ego Guevary, a teraz doszedł do finału zmagań o miano pretendenta do tytułu AEW. Ciężko wytypować tutaj zwycięzcę, bo tak naprawdę każdy może wyjść z finałowej batalii jako triumfator. Danielson walczył już raz o złoto z Kennym Omegą i jak pamiętamy, ten pojedynek zakończył się remisem. Nie widzę więc przeciwskazań do tego, aby Bryan ponownie nie zyskał szansy na zdobycie tytułu. Mój pick to oczywiście Danielson, ale jestem świadomy tego, że Miro może tu dostać wielkie zwycięstwo, choć nie wydaje mi się, żeby do tego finalnie doszło.

Mój typ: Bryan Danielson

Tag Team Match

Cody Rhodes & PAC vs. Malakai Black & Andrade El Idolo

Możemy sobie poskandować NXT, NXT, NXT! Bo trzech zawodników biorących udział w tym Tag Team Matchu, to ludzie, którzy zapisali się pięknie w historii złotego brandu. Byli mistrzowie i gwiazdy, które stanowiły o sile dawnego NXT. Jeszcze nie tak dawno, Andrade i Black toczyli boje o główne złoto trzeciego brandu WWE, a teraz złączą siły, by przeciwstawić się Cody’emu i PAC-owi. Zestawienie, które powinno dostarczyć nam sporych emocji i wylądować gdzieś w środku karty, aby w dobry sposób podkręcić nas na główne dania tego wieczoru. Według mnie zwycięzcami muszą zostać Andrade i Malakai, bo ich początki w federacji nie należały do najciekawszych, a taka wygrana dobrze by ich podbudowała. Cody nie potrzebuje kolejnego zwycięstwa nad Blackiem, podobnie jest w kwestii Brytyjczyka, który już rywalizował z El Idolo.

Mój typ: Malakai Black & Andrade El Idolo

AEW Women’s World Championship Match

Dr. Britt Baker, D.M.D. vs. Tay Conti

Jestem pod wielkim wrażeniem progresu, jaki przeszła w ostatnich miesiącach Tay Conti. Pamiętam tę dziewczynę jeszcze z czasów NXT, gdzie nie mogła się przebić i ostatecznie trafiła do miejsca, gdzie odżyła i stała się kimś więcej, niż w złotym brandzie federacji ze Stamford. Uwielbiam jej duet z Anną Jay, która również jest świetną i utalentowaną zawodniczką. Na Full Gear stanie przed szansą na zdobycie tytułu kobiet AEW, który od dłuższego czasu jest w posiadaniu Britt Baker. Title reign dentystki nie wydaje się zmierzać ku końcowi i jestem bardzo pewny tego, że w sobotę zachowa ona złoto przy sobie. Conti będzie miała okazję się wykazać i przeżyć najważniejszy wieczór w swojej karierze, natomiast Baker po raz enty wejdzie na wyżyny i obroni mistrzostwo po kapitalnym starciu.

Mój typ: Dr. Britt Baker, D.M.D.

AEW World Tag Team Championship Match

Lucha Brothers vs. FTR

Lucha Brothers brali już w tym roku udział w epickiej batalii tag teamowej z Young Bucksami, kiedy to w Steel Cage Matchu zdobyli tytuły drużynowe AEW. Teraz zapowiada się nam kolejny świetny wrestlingowy twór, który będziemy oglądać na stojąco. Potencjał w tym starciu jest bardzo duży i jeśli dostaną odpowiednią ilość czasu, to jestem zdania, że będą w stanie przebić wcześniej wspomniany pojedynek. Dax i Cash (pozdro Matty Cash) posiadają tytuły tag teamowe federacji AAA, i bardzo ciekawie byłoby, gdyby na Full Gear stali się podwójnymi czempionami, choć w taki scenariusz ciężko wierzyć, bo Penta i Fenix trzymają pasy dosyć krótko, więc ich panowanie pewnie jeszcze trochę potrwa.

Mój typ: Lucha Brothers

Falls Count Anywhere Six-Man Tag Team Match

The Young Bucks & Adam Cole vs. Jungle Boy & Luchasaurus & Christian Cage

Dobrze jest widzieć Young Bucksów i Adama Cole’a w jednym teamie. Były lider Undisputed Ery wrócił do starych, dobrych przyjaciół i jak na razie skupia się na rywalizacji drużynowej. W sobotę, jak za dawnych lat, stanie u boku braci Jackson, by stoczyć pojedynek z doświadczonym Christianem Cagem, którego wspierać będą Luchasaurus i rewelacyjny syn Luke’a Perry’ego, Jungle Boy. Przed nami Falls Count Anywhere Match, przypięcia będą liczone wszędzie, co za tym idzie, możemy być pewni walki w każdym możliwym miejscu. Nie spodziewam się żadnego innego rezultatu, niż wygrana braci Jackson i Cole’a. Pierwszy mecz Adama na PPV, więc to musi być zwycięski debiut na jednej z największych gal All Elite Wrestling w roku kalendarzowym.

Mój typ: The Young Bucks & Adam Cole

Singles Match

CM Punk vs. Eddie Kingston

Czekam na ten spektakl z wielką niecierpliwością. Spektakl, który został zapowiedziany w najlepszy możliwy sposób na ostatnim Rampage. Piękny i niezwykle autentyczny segment zachwycił środowisko wrestlingowe na całym świecie, oraz zebrał świetne recenzje. Po tak ekscytującej zapowiedzi, możemy zacierać ręce na to, co czeka nas na sobotniej gali. Punk i Kingston zrobili sobie podwaliny pod coś wyjątkowego, stworzyli segment bogaty w emocje i mocne słowa, które odbiły się szerokim echem. Na Full Gear zmierzą się ze sobą ludzie, którzy kochają wrestling i poświęcili temu rzemiosłu większość swojego życia. CM Punk czy Eddie Kingston? Serce mówi Kingston, rozum podpowiada ten, który nazywa się najlepszym na świecie.

Mój typ: CM Punk

AEW World Championship Match

Kenny Omega vs. Hangman Page

Długa historia, wiele zdarzeń, zdobyte tytuły i wygrane pojedynki. Kenny Omega i Adam Page mają ze sobą wiele wspólnego, dużo razem wygrali i razem wiele przeszli. Przez długi czas byli tag teamem, który zdobył pasy tag teamowe jako druga drużyna w historii AEW, a  jeszcze wcześniej obaj byli członkami Bullet Club i przede wszystkim The Elite. Na naszych oczach budował się długoterminowy storyline, który swój finał będzie miał w tę sobotę na Full Gear. Rok wcześniej, The Cleaner i Hangman stoczyli bój w finale turnieju o miano pretendenta do tytułu AEW, teraz powrócą w to samo miejsce, ale tym razem na szali znajdzie się główne mistrzostwo federacji. Wtedy Omega był faworytem i przewidywania się spełniły, bo Kenny wygrał finałowe starcie, co potem doprowadziło go do detronizacji Moxa i zdobycia AEW World Championship. Teraz w podobnej sytuacji jest lubiany przez większość kowboj, który przeszedł długą drogę, by dojść do tego miejsca, w którym znajduje się obecnie. Pamiętamy, jak Adam walczył z Jericho o główne złoto AEW na All Out 2019, doskonale wiemy, co wydarzyło się w zeszłym roku na Full Gear i chyba jesteśmy pewni co do jednego, że w sobotę Hangman Page wzniesie do góry AEW World Title. Tak musi się stać. To jego przeznaczenie, które stanie się niebawem faktem.

Mój typ: Hangman Page