AEW

AEW Dynamite 28 września 2022: Wyniki

Jesteśmy tydzień po AEW Grand Slam, na którym działo się sporo. Poniżej znajdziecie wyniki z Grand Slam.

AEW Dynamite 21 września 2022: Wyniki

AEW Rampage 23 września 2022: Wyniki

Show rozpoczyna Jericho Appreciation Society, które celebruje zwycięstwo 8 mistrzostwa świata przez Chrisa Jericho. Jericho dzisiaj w main evencie zmierzy się z byłym mistrzem ROH Bandido. Anna Jay nazywa Chrisa Jericho najwspanialszym mistrzem ROH w historii. Jericho mówi, że nikt nie zna ROH, ale dowiedzą się, ponieważ Chris zmieni to jak ROH będzie zapamiętane i od teraz jest to era Ring of Jericho. Chris mówi, że Bandido jest jednym z najlepszych wrestlerów, ale sports entertainerzy zawsze pokonują wrestlerów. Chris chwali Daniela Garcię, za to, że jest świetnym mistrzem i sports entertainerem i daje mu prezent, którym jest fioletowy bucket hat. Garcia rzuca prezent na podłogę i atakuje Luigiego Primo, który przygotował dla JAS pizzę. Garcia mówi, że to koniec i nie jest on obecnie tym kim chciałby być, tolerował on to, ale to już koniec. Garcia chce powiedzieć coś Jericho co chciał powiedzieć przez długi czas, ale Jericho nie daje mu dokończyć. Jericho mówi, żeby Daniel przemyślał to co chce powiedzieć i dodaje, że jeśli Garcia wybierze źle, to Jericho będzie musiał się go pozbyć. Chris pyta Garcię, czy jest sports entertainerem, czy pro wrestlerem. Rozbrzmiewa muzyka Bryana Danielsona, który wchodzi do ringu. Bryan mówi, że ma nieskończony szacunek dla Daniela i Daniel zrobi to co będzie chciał jeśli chodzi o wybór pomiędzy JAS, a BCC. Chris ucisza Bryana. Chris mówi, że Garcia należy do niego i robi to co Chris mu powie. Garcia ucisza Jericho i mówi, że nie należy do Jericho i nie musi robić tego co Chris mu mówi. Garcia pyta fanów, czy byłoby to rozrywkowe, gdyby teamował z Danielsonem. Daniel mówi, że rozrywkowe byłoby, jakby on i Danielson zawalczyli po jednej stronie przeciwko Jericho i Guevarze. Matt Menard mówi, że ma dosyć tego. Ostatni rok on i Angelo trzymali stronę Garcii, kiedy ten nie miał nikogo, a teraz pluje on im w twarz odwracając się od nich dla Bryana. Matt mówi, że chce teraz skopać tyłek Danielsonowi. Bryan mówi, że chętnie to zrobi w tym momencie.

MATCH #1
Bryan Danielson vs „Daddy Magic” Matt Menard w/”Cool Hand” Angelo Parker

Angelo pomagał w walce Menardowi. Pod koniec pojawił się Claudio Castagnoli, który pozbył się Parkera.

Zwycięzca: Bryan Danielson (Lebell Lock)

MJF miał wygłosić promo, ale zanim Max wyszedł, pojawił się w ringu Wheeler Yuta. Yuta mówi, że mamy pewien problem, ponieważ MJF tydzień temu podniósł rękę na Tony’ego Schiavone, który dla AEW zrobił więcej, niż MJF kiedykolwiek zrobi. Wheeler wyzywa MJF’a do walki dzisiaj w rodzinnym mieście Yuty, czyli Filadelfii. Yuta mówi, że MJF lubił się chować za Inner Circle, The Pinnacle, a teraz za The Firm, a przede wszystkim za mikrofonem, ponieważ Max wie, że w ringu nie ma szans z Yutą. Wheeler zaprasza MJF’a, żeby skopać mu tyłek. MJF pojawia się. Max obraża Filadelfię i nazywa Schiavone tchórzem. MJF mówi, że Wheeler nie jest tchórzem, Max i Yuta walczyli na scenie niezależnej razem i mówi, że jest jednym z najlepszych wrestlerów na świecie, ale popełnił wielki błąd próbując zmierzyć się z MJF’em na mikrofonie tydzień temu. MJF mówi, że Wheeler ma tyle samo charyzmy co Joe Frazier obecnie, a Frazier nie żyje. MJF mówi, że Phillies nigdy nie wygrają World Series. Max dodaje, że nie obchodzi go lokalny sport, bo w wieku 26 lat jest multimilionerem, który zarabia więcej niż ktokolwiek w Filadelfii. Yuta przerywa mu i mówi, że jeśli Max nie będzie chciał z nim zawalczyć, to zostawi on go zakrwawionego. Yuta dodaje, że złe rzeczy dzieją się w Filadelfii i mówi, że dzisiaj nie będzie inaczej. Wheeler rusza na MJF’a. Pojawiają się Austin i Colten Gunn i Yuta zatrzymuje się. MJF mówi, że nie zawalczy dzisiaj z Yutą, ale zawalczy z nim za tydzień w D.C. Max mówi, że ludzie z Philly nie zasługują na to, żeby powiedział on swój catchphrase i daje mikrofon Austinowi, żeby powiedział catchphrase, co Austin robi.

Darby Allin zawalczy za tydzień z Jay’em Lethal’em. Darby mówi, że będzie bez Stinga, więc zachęca Lethala, żeby ten pojawił się bez Sonjaya i Satnama i Jay mówi, że zawalczy sam.

MATCH #2
Jon Moxley vs Juice Robinson – AEW World Championship Eliminator Match

MJF ogląda walkę ze skyboxa.

Zwycięzca: Jon Moxley (Cross Armbreaker)

Po walce rozbrzmiewa muzyka Hangmana Page’a, który wchodzi do ringu i wymienia spojrzenia z Jon’em. Hangman zawalczy z Jon’em 18 października, na Tuesday Night Dynamite. MJF odzywa się ze skyboxa. Max mówi, że nie walczą oni przeciwko sobie, tylko walczą o to kto przegra, bo MJF w Cincinnati może wykorzystać swoją szansę na walkę o mistrzostwo AEW i zostać mistrzem AEW. Wheeler Yuta pojawia się za MJF’em i atakuje go.

Saraya pojawia się i ma parę słów do powiedzenia. Saraya mówi, że zmieni dywizję kobiet i zrobi rewolucję. Dodaje ona, że AEW od teraz jest jej domem. Saraya zaprasza do ringu zawodniczki z dywizji kobiet. Pojawiają się Toni Storm, Athena, Madison Rayne, Willow Nightingale i Skye Blue. Saraya mówi, że potencjał Toni nareszcie jest dobrze wykorzystwany. Jest ona walczącą mistrzynią i najlepszą mistrzynią jaką AEW miało. Przerywa jej Britt Baker, z którą wychodzą Rebel, Jamie Hayter i Penelope Ford. Britt mówi, że Saraya jest tylko catchphrasem. Britt dodaje, że jest twarzą dywizji kobiet i trzymała ona całą dywizję na swoim karku, który jest wytrzymały w przeciwieństwie do Sarayi. Britt mówi, że połowa ludzi nie wie jak powiedzieć imienia Sarayi. Saraya mówi, że imię Britt rymuje się z gówn*m. Britt mówi, że szanuje Toni Storm, ale Toni trzyma się z problematycznymi ludźmi i Toni wiedziała, że tydzień temu jej pas był w zagrożeniu i dlatego ona i Athena złamały nos Britt. Britt dodaje, że Toni ma ciężką przeprawę dzisiaj z Sereną Deeb. Fani chantują imię Jamie Hayter, a Baker mówi, że Toni ma farta, że nie walczy z Hayter dzisiaj, ale po Serenie to właśnie Jamie będzie miała okazję na pokonanie Toni. Britt ostrzega Toni, że jeśli popełni jeden błąd przeciwko Serenie, to może stracić pas AEW Women’s. Saraya mówi, że nareszcie ma szefa, który słucha tego co ona mówi i mówi, że walka Toni Storm vs Serena Deeb będzie Lumberjack matchem o Interim AEW Women’s World Championship.

MATCH #3
Toni Storm (c) vs Serena Deeb – Lumberjack Match o Interim AEW Women’s World Championship

Saraya jest przy stole komentatorskim.

Zwycięzca: Toni Storm (Avalanche Piledriver)

The Acclaimed i Billy Gunn będą celebrowali za tydzień National Scissoring Day. The Acclaimed będą bronili w piątek na Rampage pasów tag team. Keith Lee pojawił się i gratuluje im zwycięstwa. Keith mówi, że Swerve jest wściekły przez to, że przegrali, ale Keith go rozumie, bo Billy kosztował ich tytuły tag team.

Private Party kłocą się z Butcherem i Bladem. Andrade próbuje ich uspokoić i przypomina Private Party, że jest ich szefem. Jose The Assistant mówi Private Party, żeby się ogarnęli, bo się ich pozbędą. AFO wychodzi, a pojawia się Matt Hardy. Matt mówi, że Andrade jest gorszy niż Big Money Matt Hardy był kiedykolwiek. Matt proponuje Private Party, żeby ogarnęli wyjście z ich dealu, Hardy na nich zaczeka i tym razem zrobią wszystko dobrze.

MATCH #4
Ricky Starks vs Eli Isom

Zwycięzca: Ricky Starks (Roshambo)

Na Rampage John Silver zmierzy się z Rushem. Ponadto The Acclaimed będą bronić pasów tag team przeciwko Butcherowi i Blade’owi oraz Private Party w 3-Way Tag Team Matchu. Jamie Hayter zmierzy się z Willow Nightingale, Hook pojawi się na Rampage oraz Lee Moriarty zawalczy z Fuego Del Sol.

Na najbliższym Dynamite z okazji 3 letniej rocznicy Dynamite zobaczymy: MJF vs Wheeler Yuta, Luchasaurus vs ?, Darby Allin vs Jay Lethal, Bryan Danielson & Daniel Garcia vs Chris Jericho & Sammy Guevara.

MAIN EVENT
Chris Jericho (c) vs Bandido – ROH World Championship Match

Zwycięzca: Chris Jericho (Liontamer)

Po walce Chris powiedział, że era Ring of Jericho się rozpoczęła, zmieni on czym ROH jest, zniszczy on legendę ROH, zniszczy on byłych mistrzów ROH. Wyzywa on do walki Bryana Danielsona na 12 października w Toronto. Chris mówi, ze zniszczy każdego mistrza ROH, komentatora ROH, sędziego ROH i ring announcera ROH. Jericho atakuje announcera ROH Bobby’ego Cruise’a.