5 rzeczy o których możesz nie wiedzieć o Rondzie Rousey.

Ronda Rousey jest jedną z największych gwiazd w dzisiejszym sporcie. Była pierwszą kobietą, która zdobyła mistrzostwo w UFC, a teraz jest mistrzynią WWE Raw Women’s Champion.

Ale Ronda nie miała łatwo w życiu.
O to 5 rzeczy o których możecie nie wiedzieć o Rondzie Rousey :

#5 Ronda zaczęła mówić dopiero po ukończeniu 5 roku życia.

Rousey miała trudne dzieciństwo. Urodziła się z pępowiną owiniętą wokół szyi. W rezultacie została pozbawiona tlenu i nie mówiła podczas dorastania. W wieku 5 lat udało jej się przezwyciężyć trudność i zaczeła mówić po latach terapii logopedycznej.
Fani WWE szybko hejtowali ją z powodu jej niezręcznych promocji, większość z nich właściwie nie zna powodu, dla którego ona tak mówi. Jej powolna i płaska mowa jest spowodowana problemami, które napotykała podczas dorastania, i to jest jej sposób na upewnienie się, że nie popełnia żadnych błędów podczas mówienia.

#4 Uwielbia gry video

Jedną z rzeczy, których większość ludzi nie wie o Rousey, jest jej obsesja na punkcie gier wideo.  Jej miłość do Pokemonow była dobrze znana w przeszłości, a to się na tym nie kończy. Jest także wielka fanka World of Warcraft i uwielbia grać w Mario Kart.
W wywiadzie dla ESPN jej siostra ujawniła nawet, że przez dwa tygodnie po każdej z jej walk w UFC grała tylko w gry wideo, by się zrelaksować.

Ale Rousey to nie jest tylko graczem . Zajmuje się także tworzeniem gier. Ronda służy jako konsultant fabularny w 7 Generation Game, w  firmie, która jest znana z tworzenia gier edukacyjnych dla dzieci.

#3 Zawsze była fanka Wrestlingu

Można spokojnie powiedzieć, że Ronda Rousey jest finansowo ustawiona w życiu. Nie musi pracować aby zapłacić rachunki. Więc jej kariera w zapasach wynika wyłącznie z jej miłości i szacunku dla sportu.
W rzeczywistości Ronda Rousey przez całe życie była fanem wrestlingu. Opowiada nawet historię o tym, jak dostała lalkę Hulka Hogana na jej trzecie urodziny w jej autobiografii. A potem, jak spała z tą lalką w nocy.
Wystąpiła nawet w WrestleManii 31, ale nadal miała podpisany kontrakt z UFC. Jej miłość do zapasów jest jasna dla wszystkich. Być może to dlatego, że WWE był dla niej tak bardzo otwarty.

#2 Była pierwszą kobietą która walczyła w UFC

W rzeczywistości, kiedy reporter poprosił Prezydenta UFC, Dana White, kiedy fani mogli się spodziewać kobiet w Oktagonie, jego odpowiedź była stanowcza “nigdy”.
To Ronda Rousey zmieniła stanowisko firmy w odniesieniu do kobiet. W rzeczywistości była pierwszą kobietą, która podpisała kontrakt z UFC. Została również ogłoszona jako pierwsza w historii kobieta w kategorii Bantamweight UFC.
przed wejściem do Octagon.
Po raz pierwszy broniła swojego pasa w lutym 2013 roku przeciwko Liz Carmouche. Od tego czasu zdobyła legendarny status w Octagonie i jest już członkiem Hall of Fame UFC.

#1 Przyjazniła się z legenda WWE Roddy Piper

Ulubioną gwiazdą WWE Rousey jest Roddy Piper. W rzeczywistości jej przydomek “Rowdy” jest jej hołdem. Ale początkowo nie chciała używać “Rowdy” jako swojego pseudonimu, ponieważ uważała, że ​​będzie to brak szacunku dla legendy. Ale po spotkaniu z Piper w 2012 roku, bezpośrednio otrzymała od niego pozwolenie na użycie “Rowdy”.
Ale ich powiazanie się tutaj nie kończy. Zadedykowala mu walkę z Bethe Correią na UFC 190, po tym jak Piper zmarła tragicznie zaledwie kilka miesięcy temu. Rousey wygrał walkę w zaledwie 34 sekundy i był to odpowiedni hołd dla mężczyzny, który nadał jej swój pseudonim.
Rousey ponownie oddała hołd swojemu bohaterowi, gdy po raz pierwszy pojawiła się w WWE na Royal Rumble na początku tego roku. Skórzana kurtka, którą nosiła tej nocy, należała właściwie do Roddy’ego Pipera i została przekazana Rousey przez jego syna.