5★STAR GP 01.08.21 – Raport

1 sierpnia, 2021 roku – za nami drugi dzień rywalizacji w tegorocznym 5 Star Grand Prix, który przysporzył fanom sporo pozytywnych emocji. W main evencie gali zwycięska wczoraj Giulia, zmierzyła się z ikoną Mayu Iwatani. 

5★STAR GP BLUE STARS

Unagi Sayaka def. AZM

W openerze półfinalistka Cinderella Tournament Unagi Sayaka stoczyła wyrównany pojedynek z Azumi. Faworytki w tym zestawieniu nie było, aczkolwiek minimalnie większe szanse dawałem Sayace. AZM mimo swojej pozycji w federacji i popularności, nadal jest młodą zapaśniczką, która jeszcze musi dużo pracować by przebić się wyżej w hierarchii, a więc porażka z Unagi na start nikogo nie zaskakuje.

5★STAR GP RED STARS

Starlight Kid def. Saki Kashima

Po wczorajszym falstarcie z Giulią, Starlight Kid przystąpiła dzisiaj do walki z Kashimą jako zdecydowana faworytka, ale jak to bywa w turniejach, często zdarzają się niespodziewane rozstrzygnięcia. Dla Kid druga porażka oznaczałaby spore kłopoty w dalszej fazie 5 Stara, więc zwycięstwo było tu kluczowe i ta sztuka się jej udała.

5★STAR GP RED STARS

Natsupoi def. Momo Watanabe

W trzecim pojedynku dnia, Natsupoi miała ciężki orzech do zgryzienia, bo jej rywalką była Momo Watanabe, która pierwszego dnia odniosła spory sukces, pokonując ikonę Stardomu Mayu Iwatani. Poi jest mistrzynią High Speed, więc możemy liczyć na to, że będzie kluczową postacią czerwonego bloku, choć wczoraj odniosła niespodziewaną porażkę z Kogumą. Pierwszy dzień miesiąca zaczyna od triumfu nad Watanabe i kolejne walki turniejowe zapowiadają się dla niej obiecująco.

 5★STAR GP BLUE STARS

Tam Nakano def. Konami

Najsłodsza istota w Stardom stanęła do walki z zastępczą liderką Oedo Tai, dla której był to początek zmagań w 5 Starze. Tamu musiała przełknąć gorycz porażki z Unagi Sayaką w pierwszej kolejce, co postawiło ją w trudniej sytuacji z starciu z Konami. Mistrzyni Wonder of Stardom przed startem walki miała na koncie 0 punktów, czyli tyle samo co jej oponentka, aczkolwiek dla Konami był to pierwszy mecz w tej edycji 5 Star GP. Finalnie to Nakano po perturbacjach wywalczyła premierowe oczka i może się już szykować na następne wyzwania.

5★STAR GP BLUE STARS

Utami Hayashishita def. Saya Kamitani

Rzadko się zdarza, że główna mistrzyni federacji przegrywa na otwarcie najważniejszego turnieju w kobiecym wrestlingu. W przypadku Utami takie wydarzenie miało miejsce i to w pojedynku z Maiką, z którą przecież wygrała na gali Stardom Anniversary Show. Jednak dziś było nowe rozdanie i kolejna walka ze swoją najlepszą przyjaciółką, czyli Sayą Kamitani. Gdyby Hayashishita ponownie zawiodła, byłbym mocno zdziwiony bookingiem Rossy’ego Ogawy.

5★STAR GP BLUE STARS 

Syuri def. Maika

Po tej walce Syuri wysuwa się na prowadzenie w bloku niebieskich gwiazd. I wcale mnie to nie dziwi, bo już w mojej zapowiedzi pisałem o tym, że mistrzyni SWA World jest główną faworytką do zgarnięcia pucharu za zwycięstwo 5 Star Grand Prix. Maika wczoraj zaskoczyła świat, a dzisiaj została ściągnięta na ziemię przez koleżankę z DDM. Widać, że Syuri będzie mocnym graczem i bookowanie jej w ten sposób jedynie to potwierdza.

5★STAR GP RED STARS

Mayu Iwatani def. Giulia

Main event godny wielkiego finału 5 Star Grand Prix. Naprzeciw siebie stanęły wrestlerki dwóch generacji, mimo że nie dzieli ich zbyt wiele. Mayu Iwatani to żywa legenda federacji i zawodniczka, która od lat jest twarzą World Wonder Ring Stardom. Giulia to przyszłość i być można wkrótce zwyciężczyni 5 Star GP i nowa mistrzyni World of Stardom. W dzisiejszej walce wieczoru liderka Donna del Mondo okazała się gorsza od Iwatani i po udanym starcie turnieju musiała obejść się smakiem przed zdobyciem kolejnych punktów.