The Miz i jego panowania mistrzowskie – część 2

Dziś artykuł kontynuujący naszą serię o panowaniach mistrzowskich The Miza. W tym dniu opiszę Wam jego panowanie z pasem WWE. Miłego czytania.

Monday Night Raw, 22 listopada, 2010 roku. Obecny mistrz WWE Randy Orton bronił wtedy swojego pasa przeciwko Wade Barrettowi i wyszedł zwycięsko z tej walki. Potem mogliśmy usłyszeć theme song bohatera tego artykułu czyli The Miza.

Korzystając z tego, że Randy jest osłabiony podał swój kontrakt Money in the Bank sędziemu, a ten natychmiast zaczął pojedynek.

Walka nie była długa, a głównie dominował w niej The Miz. Osłabiał kolano Ortona i sam zainkasował kilka akcji.

Na końcu walki Randy szykował się do wykonania RKO, ale to przemieniło się w Skull Crushing Finale.  Miz odliczył Randy’ego do trzech i zdobył pas WWE po raz pierwszy.

Tydzień później na Raw The Miz bronił pasa WWE przeciwko Jerry’emu Lawlerowi w TLC Matchu.

Można było zobaczyć kilka ciekawych akcji ze stołami i drabinami.

Jerry miał już tytuł w zasięgu ręki, ale Miz zrzucił go z drabiny i ściągnął swój tytuł i zaliczył pierwszą udaną obronę tytułu.

Tables, Ladders and Chairs 2010 i druga obrona tytułu przez The Miza.

Jego przeciwnikiem był Randy Orton, który wykorzystał rewanż właśnie na tej gali.

W końcówce walki Alex Riley wylądował prosto na stole po Powerbombie od Randy’ego, a sędzia leżał za ringiem. Miz zaskoczył pretendenta i wykonał mu Skull Crushing Finale, a następnie położył na połamanym stole i wołał sędziego.

Sędzia zobaczył to i zakończył pojedynek, a The Miz zaliczył drugą obronę tytułu.

Tym razem znowu trafiamy na galę Monday Night Raw, a dokładnie jest to trzeci stycznia 2011 roku.

Przeciwnikiem WWE Championa był jego były tag team partner John Morrison, a zmierzyli się oni w Falls Count Anywhere Matchu, z którego zwycięsko wyszedł The Miz

Czas na pierwsze PPV w 2011 roku czyli Royal Rumble i również czas na kolejną obronę tytułu. Odziwo przeciwnikiem The Miza był wtedy ponownie Randy Orton, ale niestety przegrał on to starcie i stanął na końcu kolejki do tytułu.

Miesiąc później wybił czas gali Elimination Chamber, gdzie The Miz bronił pasa WWE już drugi raz w walce z Jerrym Lawlerem. Miz pokonał go ponownie i zachował swój tytuł.

Czas na największą ze scen czyli Wrestlemanie 27! Na tej gali przeciwnikiem The Miza był John Cena. Walka ta znalazła się w main evencie i nie była aż tak dobra. Niespodzianką okazał się atak powracającego do ringu oraz gospodarza gali The Rocka. Dzięki temu Miz obronił WWE Championship, ale również oberwał potężnym Rock Bottomem.

Extreme Rules, bardzo ekstremalna nazwa. Tak samo jak walka o pas WWE, która odbyła się w dosyć ekstremalnej stypulacji, bo był to Steel Cage Match, w którym udział wzięli The Miz, John Cena oraz John Morrison.

W końcówce pojedynku John Cena wykonał AA z narożnika na The Mizie i odliczył go to trzech.
.
Tak zakończyło się 160 dniowe panowanie The Miza z pasem WWE

Moje oceny walk:

Randy Orton vs The Miz *
The Miz vs Jerry Lawler ***
The Miz vs Randy Orton na TLC 2010 ***
John Morrison vs The Miz ****
Randy Orton vs The Miz na Royal Rumble 2011 ***
The Miz vs Jerry Lawler na Elimination Chamber 2011 *** 1/4
John Cena vs The Miz na Wrestlemani 27 ** 2/4
The Miz vs John Morrison vs John Cena *** 3/4

.