★ Edge ★ Ciekawostki ★

Zapraszamy do lektury!

 


1. Jest pierwszym w historii zdobywcą walizki Money In The Bank.

Dokonał tego w 2005 roku na Wrestlemanii XXI. Pokonał wówczas Kane’a, Jericho, Benoita, Christiana oraz Sheltona Benjamina.


2. Rodzina.

Przez całe życie wychowywany był wyłącznie przez Judy Copeland (mama). Podejmowała się wielu prac, aby zapewnić godny byt Adamowi. Nie pozostawał bierny i brał się za różne prace dorywcze. Problemy finansowe wynikały z braku ojca, którego nie dane mu było poznać.

Obecnie jest związany z Elizabeth Kociański, którą doskonale znamy z występów w WWE jako Beth Phoenix. Z ich miłości narodziła się Lyric.


3. Jest kibicem New Jersey Devils.


4. Wrestlingowy “hat-trick”.

Wygrał MITB, King of the Ring (2001) oraz Royal Rumble match (2010).


5. Emerytura.

15 kwietnia na SmackDown! zrzekł się tytułu z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Stenoza kręgosłupa uniemożliwiła mu powrót do ringu. Wracając naraził by się na trwałe kalectwo lub śmierć. Do końca życia będzie odczuwał skutki swoich akcji ringowych w postaci bólu i drętwień.


6. Edge jako aktor?

Wystąpił w dwóch filmach wspieranych przez WWE Studios : Interrogation (2016,wraz z Laną) oraz Bending the Rules (w polskiej wersji “Prawie bezprawie” z 2012 r.). Ma za sobą występy w serialu Haven, które nie było wspierane przez WWE. Uważam to za spory sukces 🙂


To wszystko.Propozycje na kolejną porcję ciekawostek można składać w komentarzach! 🙂


Źródło:
https://www.therichest.com/sports/wrestling/the-10-startling-things-you-probably-didnt-know-about-wwes-edge/ google grafika http://www.filmweb.pl/person/C.J.+Perry-1712971