Zwycięzcy Andre The Giant Memorial Battle Royal – Gdzie są teraz?

W trakcie drogi do WrestleManii 30 legenda WWE Hulk Hogan ogłosił, że na największej gali roku odbędzie się Andre The Giant Memorial Battle Royal. Udział w tym przedsięwzięciu bierze 30 gwiazd na co dzień występujących w federacji WWE. Zwycięzca otrzyma trofeum z podobizną Andre The Gianta. W tym roku pandemia koronawirusa wpłynęła na odwołanie ATGMBR Matchu w związku z czym postanowiłem stworzyć krótki artykuł poświęcony wszystkim zwycięzcom tego prestiżowego turnieju. Jaką pozycję mają w WWE? Gdzie się znajdują?

1 miejsce -Cesaro

Zobacz obraz źródłowy

Wrestler ze Szwajcarii jest zwycięzcą pierwszej odsłony turnieju Andre The Giant Memorial Battle Royal. Podczas WrestleManii 30, Cesaro wyeliminował Big Showa, dzięki czemu otrzymał wielki pop od fanów oraz statuetkę. Niestety wygrana nie wpłynęła korzystnie na jego dalszy rozwój. Od tego momentu Cesaro stał się częścią mid cardu tworząc drużynę z Sheamusem, która skutecznie radziła sobie w głównym rosterze WWE. Niestety po jakimś czasie doszło do rozpadu “The Bar” i Cesaro próbuje poprawić swoją pozycję w firmie za sprawą bycia częścią heelowej trzyosobowej drużyny, którą tworzy z Samim Zaynem oraz Shinsuke Nakamurą na SmackDown.

2 miejsce – The Big Show

Zobacz obraz źródłowy

Podczas WrestleManii 31 byliśmy świadkami drugiej odsłony turnieju Andre The Giant Memorial Battle Royal. Ku zaskoczeniu wielu fanów, a w tym mnie, zwycięzcą tej walki okazał się być największy atleta na świecie. Niemalże każdy był przekonany, co do zwycięstwa popularnego w tym czasie, Damiena Mizdowa. Niestety WWE po raz kolejny nie wysłuchało głosu ludu i postawili na Big Showa.
Po długiej przerwie olbrzym powrócił do WWE w styczniu 2020 roku łącząc siły z Kevinem Owensem oraz Samoa Joe w walce z Sethem Rollinsem oraz AOP. Niestety z powodu złamania polityki antydopingowej przez Joe, frakcja się rozpadła, a Big Show został odsunięty na dalszy plan, nie pojawiając się w telewizji od tego momentu.

3 miejsce – King Corbin

Zobacz obraz źródłowy

King Corbin zadebiutował w głównym rosterze podczas WrestleManii 32, gdzie był jednym z uczestników Andre The Giant Memorial Battle Royal. Ku mojemu zaskoczeniu wyeliminował on Kane’a , dzięki czemu został trzecim zwycięzcą prestiżowego turnieju. Krótko po tym rozpoczął on swój program z Dolphem Zigglerem, jednak w 2017 roku przeniósł się na SmackDown, gdzie skutecznie prowadził swoją postać zdobywając walizkę Money in the Bank. Niestety King stracił walizkę za sprawą ingerencji Johna Ceny w jedną z walk. Na WrestleManii 35, Corbin pokonał Kurta Angle kończąc przygodę z ringiem WWE Hall of Famera. Ostatnie miesiące w wykonaniu Corbina, to feud z Romanem Reignsem, a także potyczka z Eliasem. To właśnie ulubieniec publiczności będzie rywalem Corbina na WrestleManii 36.

4 miejsce- Mojo Rawley

Zobacz obraz źródłowy

WrestleMania 33, Mojo eliminuje Jindera Mahala za sprawą ingerencji Roba Gronkowskiego, dzięki czemu stał się czwartym zwycięzcą turnieju Andre The Giant Memorial Battle Royal. Od tego momentu przez pewien czas Mojo współpracował z Zackiem Ryderem tworząc tag team o nazwie “The Hype Bros”. Po pewnym czasie doszło do rozpadu drużyny , po czym obaj przepadli. Niestety Mojo kilka razy był zaangażowany w pościg o WWE 24/7 Championship kilkukrotnie zdobywając ten tytuł mistrzowski, jednak jego kariera nie potoczyła się w taki sposób, jak powinna.
Sytuacja Mojo może się zmienić, dzięki Robowi Gronkowskiemu, który w ostatnim czasie podpisał kontrakt z federacją WWE i być może ta dwójka zostanie połączona i otrzymają jakiś ciekawy program.

5 miejsce – Matt Hardy

Zobacz obraz źródłowy

WrestleMania 33 do WWE powracają Matt i Jeff Hardy zdobywając WWE Tag Team Championship. Następnie Matt był zaangażowany w feud z Brayem Wyattem, co po pewnym czasie przerodziło się we współpracę. Podczas WrestleManii 34, Matt wygrał Andre The Giant Memorial Battle Royal właśnie za sprawą ingerencji Braya. Ta drużyna pokonała The Bar podczas The Greatest Royal Rumble zdobywając tytuły tag teamowe. Niestety w ostatnim czasie sytuacja Matta w WWE się pogorszyła, więc wrestler zdecydował się na wykonanie kolejnego kroku w swojej długoletniej przygodzie z wrestlingiem.
Niespodziewanie podczas jednego z odcinków AEW Dynamite, pojawił się Matt łącząc siły z The Elite w walce z podopiecznymi Chrisa Jericho.

6 miejsce – Braun Strowman

Zobacz obraz źródłowy

The Monster Among Men zadebiutował w głównym rosterze WWE w 2015 roku współpracując z The Wyatt Family. W ciągu kilku ostatnich lat pozycja Brauna w federacji znacząco się poprawiała, dzięki czemu na gali No Mercy w 2017 roku stanął przed szansą na zdobycie WWE Universal Title, jednak musiał uznać wyższość Brocka Lesnara.
Podczas WrestleManii 35, Braun wygrał Andre The Giant Memorial Battle Royal eliminując celebrytę Colina Jostę. Kilka miesięcy temu Braun zdobył swój pierwszy solowy tytuł mistrzowski pokonując Shinsuke Nakamurę stał się WWE Intercontinental Championem. Niestety na Eliminaton Chamber 2020 został pokonany przez Cesaro, Nakamurę oraz SAMIEGO ZAYNA, który ostatecznie zgarnął mistrzostwo.
WrestleMania 36 odbędzie się za kilka dni, jednak wciąż nie wiemy, kim będzie rywala Strowmana.

Reasumując powyższą treść można jednogłośnie stwierdzić, że większość ze zwycięzców prestiżowego turnieju Andre The Giant Memorial Battle Royal przepadła, a ich kariera nie potoczyła się tak, jak powinna.