Wyniki oglądalności NXT i Dynamite, Komentarz prezesa AEW oraz Chrisa Jericho

W tym tygodniu, WWE NXT ponownie okazało się lepsze pod względem oglądalności od AEW Dynamite. Oczywiście po raz kolejny oba programy zaprezentowały specjalne wydania swoich odcinków – w przypadku NXT było to The Great American Bash, natomiast w przypadku AEW, Fyter Fest.

NXT na USA Network obejrzało 759,000 widzów (spadek o 4,2% w porównaniu z zeszłym tygodniem), AEW na TNT obejrzało 715,000 widzów (spadek o 4,4% w porównaniu z zeszłym tygodniem).

Niemniej, nie oznacza to, że powodów do zadowolenia nie mają prezes All Elite Wrestling Tony Khan oraz pierwszy w historii mistrz AEW Chris Jericho. Jak się bowiem okazuje, NXT przewyższyło Fyter Fest tylko w jednej kategorii: 50+. W pozostałych demografiach to galę AEW oglądało więcej osób.

Z biznesowego punktu widzenia najważniejszą kategorią jest demografia 18-49. To na nią patrzą reklamodawcy i sponsorzy.

Jak widać powyżej, w klasyfikacji Top 50 Original Cable Telecasts, AEW zajęło 7 miejsce, z kolei NXT dopiero 24. Tam potwierdza się też to co pisaliśmy chwilę wcześniej – NXT Great American Bash przegrało we wszystkich kategoriach demograficznych z wyjątkiem tej ostatniej, czyli 50+.

O to jak skomentował to Tony Khan:

“Jeśli ktoś myśli, że bycie w top 7 w telewizji kablowej nie jest dużą wygraną, jest w błędzie. Zwycięstwo w demo to zwycięstwo w biznesie, a to jest biznes. Wiem, że przemysł nie mówił o demo 20 lat temu, ale to właśnie dzisiaj napędza nasze przychody.”

Oto wykres wykorzystywany przez branżę do analizy wydajności. Najbardziej wysunięta w lewo kolumna oznaczona kolorami to wersja 18–49. Najbardziej wysunięta na prawo kolumna z oznaczona kolorami to łączna liczba widzów. Ranking jest oceniany na bazie widzów 18-49. Uwielbiamy i cenimy wszystkich widzów, zarówno w demo jak i poza nim, ale tak oceniamy grę.”

“Dlaczego tweetuję o rankingach? Ponieważ jestem podekscytowany tymi liczbami, podobnie jak TNT. Moja rodzina pije A Little Bit of the Bubbly (marka Chrisa) w czwartki, gdy jesteśmy w pierwszej dziesiątce, to trzeci raz w ciągu 4 tygodni i jestem wdzięczny świetnym fanom AEW, dzięki którym to możliwe!”

Wiele komentarzy po tych tweetach sugerowało, że Khan niepotrzebnie o tym pisze i że tak naprawdę próbuje się tylko bronić. Na takie zarzuty również po części odpowiedział:

“Moją ulubioną rzeczą w niektórych często pojawiających się odpowiedziach na moje tweety jest to, że grupa demograficzna 18-49 jest najlepszym przyjacielem dla ludzi w poniedziałki i piątki, a potem w środy ci ludzie zachowują się jakby nigdy o czymś takim nie słyszeli.”

W kolejnych tweetach, Tony Khan po raz kolejny wspominał o bardzo dobrych wynikach oglądalności Fyter Fest dziękując wszystkim fanom oraz zaprosił na przyszłotygodniowe Fight for the Fallen.