Zwyciężczyni tegorocznego 5 Star Grand Prix już znana, Ważne ogłoszenie Giulii, Była mistrzyni World of Stardom powraca!

» Dzisiaj rano dobiegł końca turniej 5 Star Grand Prix 2020. Rywalizacja w blokach toczyła się ponad miesiąc i obfitowała w mnóstwo bardzo dobrych pojedynków – emocji i zwrotów akcji również nie zabrakło. W tym roku do samego końca toczyła się batalia o miejsca w wielkim finale. Trafiły do niego wrestlerki, które liderowały w swoich blokach na dzień przed finałowym show.

» Himeka zmierzyła się z Konami w starciu, w którym na szali znalazło się miejsce w wielkim finale 5 Star Grand Prix. Obie panie dały z siebie wszystko, tocząc bardzo dobrą walkę. Konami stanęła przed szansą na awans do swojego drugiego finału 5 Stara w karierze. Himeka była niepokonana aż do walki z Mayu, z którą poległa 6 dnia  rywalizacji w blokach. Ostatecznie dowiozła swoje prowadzenie do końca i pokonała Konami, wygrywając Red Stars Block – awansowała do finału z jedenastoma punktami na swoim koncie.

» Rozstrzygnięcie rywalizacji w Blue Stars Blocku również poznaliśmy w jego fazie końcowej. Liderką była Utami Hayashishita, a na jej drodze mogły jedynie stanąć Maika, Syuri i Momo Watanabe. Brano pod uwagę taki scenariusz, w którym Syuri pokonuje Utami, a Maika wygrywa swój ostatni pojedynek, tym samym zapewniając sobie awans do finału. Stało się jednak inaczej i po wyczerpującej walce, Utami Hayashishita zremisowała z Syuri – remis dał jej upragniony finał 5 Star GP.

» Will Ospreay powrócił nie tak dawno do Japonii. Nic dziwnego więc, że jego dziewczyna, Bea Priestley także zaliczyła powrót do STARDOM. Zaingerowała w walkę Sayi Idy z Natsuko Torą, przyczyniając się do zakończenia walki poprzez dyskwalifikację. Stajnia Oedo Tai ma się dobrze – została wzmocniona przez byłą mistrzynię World of Stardom. Do ponownego ataku doszło w trakcie walki Momo Watanabe z Jungle Kyoną – Oedo Tai na czele z Priestley zaatakowały obie zawodniczki – przyczyniając się do rezultatu „no contest” w ich walce. Ogłoszono, że na gali w Yokohamie dojdzie do pojedynku Bea Priestley z Momo Watanabe.

» Giulia w swojej ostatniej turniejowej walce pokonała DEATH Yame-san. Tegoroczny turniej nie wyszedł jej zbyt dobrze, bo ostatecznie nie wygrała bloku – w dodatku przegrała aż trzy pojedynki. Liderka Donna del Mondo ogłosiła, że podczas gali w Yokohamie, która odbędzie się 3 października – zostanie zaprezentowana nowa członkini tej frakcji.

» W wielkim finale 5 Star Grand Prix doszło do starcia Himeki z Utami Hayashishitą. Obie panie swój awans musiały wywalczyć w ostatnim dniu rywalizacji. W przypadku Himeki potrzebne było zwycięstwa z Konami – Utami zaś wystarczył remis z Syuri, by wejść do finału. Starcie finałowe było wyrównane, pełne emocji i wykorzystano w pełni potencjał obu dziewczyn, mimo że walka zbyt długo nie trwała. Należy dodać, że obie są bardzo młode i dopiero wchodzą na szczyt organizacji i wyrabiają sobie nazwisko w świecie joshi puroresu i zaznaczają swoją pozycję na mapie światowego wrestlingu. Rossy Ogawa postawił na Utami i 22-latka odniosła zwycięstwo w 5 Star GP po raz pierwszy w swojej karierze. W finale walczyła po raz drugi – w 2018 roku przegrała z Mayu Iwatani. Będzie miała teraz okazję na zrewanżowanie się swojej dawnej rywalce, ponieważ niebawem powalczy o tytuł World of Stardom – o ile Mayu pokona Syuri w Yokohamie i zachowa tytuł.