WWE SmackDown 28.05.2021: Raport

Kolejne SmackDown już za nami. Głównym punktem niewątpliwie było starcie pomiędzy The Usos, a The Street Profits. Kto wyszedł zwycięsko? Zapraszamy do odczytania raportu z niebieskiej tygodniówki.

Gala rozpoczęła się na zapleczu, gdzie The Usos spotkali się z Romanem Reignsem. Jimmy rozmawiał o przyszłej walce i o tym, iż wraz z Jeyem zdobędą mistrzostwa tag team i wraz z Romanem będą dominować na SmackDown. Reigns ucieszył się z tej wizji, lecz gdy Jimmy odszedł, zapytał się Jeya, czy pozwoli, aby jego brat mówił za niego. Uso stwierdził, że niezależnie od wyniku walki i tak będzie przy Romanie.

Do ringu zaczęli zmierzać The Street Profits, aby wygłosić promocję ich walki z braćmi Uso. Byli mistrzowie tag team zadali pytanie retoryczne, czy pozwolą wejść do ich głów Reignsowi. Tym samym wywołali The Usos, którzy po chwili pojawili się w kwadratowym pierścieniu.

Tag Team Match #1

The Usos vs The Street Profits

Zwycięzcy: The Usos

Na zapleczu Dolph Ziggler i Robert Roode udzieli wywiadu, w którym stwierdzili, że mają nową taktykę i dziś odbiorą mistrzostwa tag team SmackDown od The Mysterios.

Tag Team Match #2

Natalya & Tamina vs The Riott Squad

Zwyciężczynie: Natalya & Tamina

W pokoju Adama Pearca, Jimmy dogadał się, iż dostaną za tydzień walkę z zwycięzcą dzisiejszego starcia o pasy tag team. Jednak Jey nie wyglądał na zadowolonego.

Singles Match #3

Bianca Belair vs Carmella

Zwycięzca: Bianca Belair

Na zapleczu wywiadu udzielili Rey i Dominic Mysterio. Rey stwierdził, że mają plan na dzisiejsze starcie. Dominic dodał, że nie ma drużyny, która byłaby w stanie pokonać ich.

Po tej rozmowie przenieśliśmy się do ringu, gdzie zaczął zmierzać Seth Rollins. Próbował wywołać do ringu Cesaro, lecz bezskutecznie. Dodał, że Cesaro nie ma dziś na SmackDown i nie zniszczy jego najlepszego dnia  w roku, czyli urodzin Setha. Następnie pokazał na ekranie krótki filmik przedstawiający, dlaczego dziś nie ma Szwajcara na gali. Dodał, że udało się pozyskać dźwięk z sali szpitalnej. Słychać było jęczącego mężczyznę. Podczas odtwarzania nagrania Seth śmiał się. Stwierdził jednak, że to co stało się tydzień temu nie powinno mieć miejsca, lecz poniosły go emocje, gdyż się zezłościł. Przyznał, że część winy leży także po stronie Cesaro, lecz również po stronie fanów WWE, gdyż to przez nich Cesaro uwierzył w swoje możliwości. Stwierdził, że jeżeli Szwajcar nie postawi więcej nogi w ringu to będzie wina fanów.

Singles Match #4

Apollo Crews vs Kevin Owens

Zwycięzca by DQ: Kevin Owens

Ponownie realizator zawitał do pokoju Reignsa, w którym był Roman i Jey. Uso pochwalił się, że za tydzień będą mieli walkę o tytuły tag team. Roman zapytał się czy jest zadowolony z tego oraz żeby przypomniał sobie ostatnie miesiące. Mistrz Universal stwierdził, że Jey zasługuje na main eventy. Zadał mu pytanie czy chce być na szczycie, czy aby fani go nie rozróżniali z Jimmym.

Singles Match #5

Shinsuke Nakamura vs Chad Gable

Zwycięzca: Shinsuke Nakamura

Na rampie pojawił się Baron Corbin, lecz od tyłu zaatakował go Rick Boogs. W tym momencie Nakamura zabrał koronę i ponownie nałożył ją sobie na głowie.

W pokoju medycznym Kevin Owens spotkał się z Adamem Pearcem. Zarządca SmackDown ogłosił, że za tydzień Kevin zmierzy się z Apollo o tytuł interkontynentalny. Dodał, że obok ringu nie będzie Comandera Azeeza.

Po reklamie realizator przeniósł nas na zaplecze, gdzie Rey trzyma się za żebra. Ziggler i Roode w ringu zastanawiali się kto stoi za tym aktem wandalizmu. Dodali, iż jeśli nie stawią się dziś w ringu to oni zgarniają tytuły. Dominic powiedział Pearcowi, iż będzie walczył sam.

2-on-1 SmackDown Tag Team Championship Handicap Match

Dominic Mysterio (c) vs Dolph Ziggler & Robert Roode

Zwycięzca: Dominic Mysterio

Po walce do ringu przybył Rey i świętował triumf syna. Następnie pojawili się bracia Uso i stanęli twarzą w twarz z mistrzami tag team.