WWE.COM

WWE RAW 20 lutego 2023 – RAPORT

Raw odbyło się w Ottawie w Ontario w Kanadzie.

Do ringu w akompaniamencie wrzawy tłumu wychodzi Sami Zayn. Sami mówi, że czuje w tej chwili wiele emocji, jednak jest jedna, która przoduje wszystkim. Jest to wdzięczność. Mówił także, że owacje i wsparcie jakie otrzymał ze strony fanów w ostatnich kilku dniach jest dla niego czymś bardzo ważnym. Publiczność zaczęła skandować „You deserve it” czyli „zasługujesz na to”. Sami mówił, że czuł się winny, że nie doprowadził historii do końca. Czuł, że zawiódł swoich fanów. Jednak po chwili orzekł, że to nie koniec historii, a jedynie początek ostatniego rozdziału. W tym rozdziale nie ma chodzić o niego tylko o inną osobę, z którą chciałby porozmawiać. Tym samym wezwał do ringu Kevina Owensa.

Kevin stał w ringu dość niepewnie. Panowie przez pewien czas milczeli, by w końcu odezwał się Sami. Powiedział on, że miał Owensowi tyle do powiedzenia, a teraz kiedy przed nim stoi nie wie co ma powiedzieć. Chciał Owensa przeprosić i podziękować mu jednocześnie. Powiedział, że ostatnimi czasy wszystko się pokomplikowało, padło wiele niepotrzebnych słów, i że są w miejscu, z którego może nie być już odwrotu. Owens przez miesiące miał tylko jeden cel. Obalić Bloodline. Sami wie, że kiedy Kevin się na coś uprze, nic innego go nie obchodzi. Teraz jest to misja również i Zayna. Nie odpuści dopóki z Bloodline nie zostanie nic. Sami przyznał, że w pojedynkę nie jest w stanie tego dokonać, tak samo z resztą Owens. Powiedział, że jedynym rozwiązaniem by pokonać Romana i jego bandę jest sojusz, na co publiczność zareagowała bardzo entuzjastycznie.
Owens odparł, że nie oczekuje ani przeprosin ani wdzięczności. W sobotę wcale nie chodziło o Zayna tylko o jego rodzinę. Siedzieli oni w pierwszym rzędzie i musieli patrzeć jak Roman masakruje Samiego. Owens chciał im tego oszczędzić. Powiedział także, że przez wiele miesięcy walczył z Bloodline w pojedynkę i mu to nie przeszkadza. Nadal będzie to robił. Ponadto podtrzymał swe słowa sprzed Survivor Series. Skończył z Samim i to się nie zmieni, a jeśli ten potrzebuje pomocy, niech poprosi swojego kumpla Jaya Uso.

Sami Zayn macha publiczności, gdy zostaje zaatakowany od tyłu przez Barona Corbina. Po ataku sędziowie i medycy zajęli się Samim, który został ciśnięty w wielkie ledowe ekrany, a Corbin udał się do ringu.

Będąc już w kwadratowym pierścieniu zapytał Samiego jakie to uczucie. Tydzień wcześniej przerwał mu segment. Corbin mówił także, że Sami nie zasługuje by być nawet w jednym ringu z Romanem, a co dopiero go pokonać. Wyśmiewał także Kanadyjczyka, że Roman sprał go na oczach jego rodziny i przyjaciół. To żałosne. Zayn w tym czasie opuścił arenę z pomocą sędziów WWE. Corbin mówił, że historia Samiego się skończyła. Upokorzył on siebie, swoje rodzinne miasto i całą Kanadę. Wtem do ringu wbiega Zayn i zaczyna okładać Corbina. Sędzia jest już na miejscu, a Zayn zgadza się na pojedynek.

Singles Match
Sami Zayn def. Baron Corbin

Byron Saxton na zapleczu przeprowadza wywiad z Rheą Ripley i Dominiciem Mysterio. Dwójka została zapytana o pojedynek z Edgem i Beth Phoenix. Rhea przyznała, że po tej potyczce Beth przekonała się, że należy się z nią liczyć. Przyznała także, że nadal mają niedokończone sprawy, jednak sama jest skupiona na Wrestlemanii. Byron chciał zadać kolejne pytanie lecz przerwał mu Dominic. Stwierdził, że Beth i Edge nie zasługują na to by o nich mówić i ostrzegł Saxtona, że jeśli będzie zadawał głupie pytania to dowie się gdzie lądują ludzie, którzy takie pytania zadają. Byron pokornie zmienił temat i zapytał o Charlotte. Flair miała powiedzieć, że trzy lata temu dała Ripley lekcje i że tym razem także pokaże jej gdzie jej miejsce. Ripley powiedziała, że Charlotte może sobie spokojnie żyć w 2020 roku. Robi tak ponieważ nie chce zauważyć tego co wszyscy inni już zauważyli. Chodzi o fakt, że Rhea jest obecnie najlepszą kobietą w WWE, a jedyną lekcją jaką wyciągnęła sprzed 3 lat była ta, by nie popełniać tego samego błędu 2 razy. Jeżeli Flair chce pokazać Ripley jej miejsce to w porządku. Jej miejsce jest na szczycie kobiecej dywizji niebieskiej tygodniówki jako SmackDown Womens Champion. Ripley została zapytana także o jej spotkanie twarzą w twarz z Flair na następnym SmackDown. Rhea powiedziała, że musi zaczekać i sam zobaczyć co się wydarzy. Dominic wtrącił się i powiedział, że jego ojciec będzie miał dzisiaj walkę i że lepiej się temu przyjrzeć, na co Rhea się zgodziła i zakończyła wywiad.

Cathy Kelley zapytała Austina jak się czuje przed walką z Edgem tuż po wygranej na Elimination Chamber. Theory powiedział, że on jest mistrzem, pokonał 5 rywali i wszystko co mówi spełnia się. Jedyne co mu przeszkadza to nagłówki. Wszystkie powinny być o nim, a zamiast tego wszystkie krzyczą „John Cena powraca na Raw za 2 tygodnie”. Gdzie jakikolwiek szacunek? Theory ma zamiar pokonać Hall of Famera, Edga w jego badziwnym kraju. Nigdy nie straci tytułu.

Singles Match
Mustafa Ali def. Dolph Ziggler

Cathy spotyka całujących się The Miza i Maryse. Ta druga ma złotą kopertę. The Miz mówi, że pokaże co jest w środku za tydzień. Chwilę rozmawiali o grach, po czym Miz stwierdził, że jest zadowolony ze swojego byłego protegowanego Logana Paula.

Promo Codiego Rhodesa, po którym widzimy go w ringu.

Na telebimie pojawia się Paul Heyman z pasami mistrzowskimi. Rhodes zapytał Heymana gdzie jest, ten odpowiedział, że na zapleczu. Rhodes zaprosił go więc do ringu na co Heyman odrzekł, że nie może i że winna jest Kanadyjska opieka zdrowotna. Paul prosi by Cody go przez chwilę wysłuchał. Bawił się w gdybanie, pisząc scenariusz, w którym to Cody pokonuje Romana. Zdobywa tytuł i co dalej? Czy Rhodes zna w ogóle pojęcie takie jak „niewolnik kontraktu”? Roman sobie z tym radzi bo ma doradcę w osobie Paula Heymana, a co z Codym? On przecież nikogo takiego nie ma. Potem Heyman zaczął wyliczac ile trwają wyjazdy, konferencje, obrony tytułów, wyjazdy itp. Zapytał Cody’ego czy jest na to gotowy w imię tych tytułów. Czy jest gotowy poświęcić swoją rodzinę? Mówi także, że Roman nie zaopiekuje się jego rodziną jak zapewne się obawia Rhodes. Sam jest szczęsliwie żonaty, jednak Heyman nie. Zagroził, że marzenia Rhodesa staną się po Wrestlemanii jego koszmarem, po czym rzucił mikrofonem. Rhodes był wściekły lecz pomimo tego chwalił Romana, że jest on wspaniałym mistrzem. To jednak nie przeszkodzi temu, by Cody go pokonał i dokończył swoje dzieło.

Singles Match
Asuka def. Nikki Cross

W ringu znajdują się Bianca Belair i Asuka. Ta druga wygląda jakby miała wypluć coś na Belair podczas gdy ta wskazywała logo Wrestlemanii. Bianca się wystraszyła.

Na zapleczu Carmella zapytana o plany na Wrestlkemanie powiedziała, że ujawni je w ciągu 48 h. Powiedziała także, że ma coś specjalnego dla Asuki ponieważ „Mella is money” i odeszła.

Seth Rollins został zapytany o Paula Logana. Ten odpowiedział, że Logan zepsuł jego plany na Wrestlemanię już dwukrotnie przy czym wykorzystał jego akcję. Powiedział, że Logan może nie być zaznajomiony z ciemną stroną Rollinsa, lecz każdy kto się z nim mierzył zna ją już bardzo dobrze. Zamierza dorwać i zniszczyć Logana, ale że nie ma go dzisiaj na Raw, osoba, która dopinguje Paula musi mu wystarczyć. Mowa oczywiście o The Mizie.

MVP na zapleczu nazywa Lesnara tchórzem, który celowo się zdyskwalifikował. Omos chce wyzwać Lesnara na pojedynek na Wrestlemanii. Jeżeli Lesnar ma wystarczająco odwagi, pojawi się za tydzień na Raw i przyjmie wyzwanie.

Singles Match
Seth Rollins def. The Miz

Carmella w rozmowie z Adamem Piercem dowiedziała się, że w przyszłym tygodniu zawalczy z Asuką. Podziękowała mu i odeszła. Telefon Adama zadzwonił. To Chealse Green, która pomyliła miasta i wylądowała w Illinois. Adam powiedział, że w porządku i że za tydzień w tej okolicy odbędzie się show i że będą w kontakcie.

Ding Dong Hello z Iyo Sky i Dakotą Kai

Bayley wykłuca się z fanami. Mówi także, że nie powinni płakać, że jej nie było w Elimination Chamber Matchu bo jest tu. Zaprosiła Dakotę i Iyo by razem z nimi świętować dzień rodziny i dać szanse widowni, by usłyszeli jej piękne głosy.
Towarzystwo zamieniło sie w kółko wzajemnej adoracji, gdy ich wychwalanie siebie nawzajem przerwała muzyka Becky Lynch. Becky mówi, że zamierza udać się z tytułami na największą ze scen, na co dziewczyny ją wyzmiewają, że nie ma partnerki bo nikt jej nie lubi. Becky odpowiada, że ma kogoś na myśli i wtedy do ringu wychodzi Lita.
Bayley miała pretensje, że nikt nie używa drzwi, na co obie zarówno Lita jak i Becky ich użyły. Bayley wypominała także, że jeszcze niedawno Lita była skonfliktowana z Becky, na co ta odrzekła, że już się pogodziły. Lita dodała, że chce zdobyć tytuł po raz piąty, a skoro nie może zdobyć głównego tytułu to zadowoli się Tag Team. Wywodzi sie kłótnia o to czy dostaną szanse na tytuły. Po chwili Bayley ku niezadowoleniu Iyo i Dakoty się zgadza, a Becky i Lita wyszarpują dziewczynom pasy, unoszą je do góry po czym rzucają w nie nimi.

Saxton zapytał Candince o stan zdrowia Gargano. Ta zaczyna mówić, że Johnny został pobity, lecz natychmiast chce uciec przed Nikki Cross, która chodzi za nią od miesięcy. Cross coś mamrocze pod nosem i odchodzi, a Candince dodaje, że z Johnnym wszystko dobrze i odchodzi.

Singles Match
Bronson Reed def. Chad Gable/w.Otis

Elias jest w ringu i ma nadzieję, że Boogs robi notatki. Mówi, że to czas największych legend w WWE, a nie ma nikogo większego od Eliasa. Pytanie tylko… Kto ma odwagę zmierzyć się z najwiekszym z największych na największej scenie roku? Na te słowa do ringu wchodzi Lashley, który atakuje Eliasa. Wyrzuca go z ringu i mówi, że każdy ma wielkie plany dopóki nie trafi na jego Hurt Lock. W zeszłym tygodniu nie wywinął się Lesnar. Nie był on wyjątkiem, gdyż z Hurt Locku nie da się wyjść. Mówi, że nie będzie on dłużej obrażany i nie szanowany w tym biznesie po czym rzuca mikrofon i wychodzi z ringu.

Singles Match
Austin Theory def. Edge

Wydarzenia z udziałem gwiazd IMPACT, AEW czy PTW możecie obejrzeć teraz na platformie DAZN klikając w link znajdujący się obok https://prf.hn/click/camref:1101ltZ2n, za jedyne 39,99 złotych miesięcznie. Gale są tam transmitowane w najlepszej jakości, a jeśli chcesz możesz obejrzeć powtórki z show, w każdym dowolnym momencie. Ofertę DAZN prezentujemy w związku z naszą współpracą z tą firmą.


Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl