WWE RAW 15.04.2019 – Najlepsze i Najgorsze Momenty

Jesteśmy już po pierwszej części “Superstar Shake Up” 2019, a także po kolejnym RAW, które było dobre, ale tylko dobre. Poznaliśmy osoby, które zasilą czerwony roster i powiem wam, że te call up’y były trafione, choć z dwoma się zupełnie nie zgadzam. AJ Styles na RAW! na to czekałem, bo jak wiemy Allen od prawie 3 lat jest twarzą SmackDown i potrzebował on odświeżenia. Dostaliśmy również wzmocnienie dywizji tagowej, bo na RAW przeszli War….. czekaj Viking Experiance oraz The Usos. Nadal nie mogę się przekonać do tej “głupiej” nazwy mistrzów tag teamu NXT.

Nadal kontynuowano feud pomiędzy Becky i Lacey, która zmierzyła się z Natalyą i pokonując ją zyskała title shoota na RAW Women’s Championship. Mieliśmy call up’y takich gwiazd jak Andrade czy The Miz, którzy mieli mocne wejście na “Monday Night RAW”. W walce wieczoru doszło do 6 Man Tag Team Matchu, w którym Rollins, Regins i przechodzący na czerwoną tygodniówkę AJ Styles zmierzyli się z Corbinem i jego kolezkami, czyli Drew McIntyrem i Lashley’em. Show miało swoje najlepsze, jak i najgorsze momenty, które zaraz sobie omówimy. Przechodzę już do konkretów i zapraszam was do lektury. Miłego czytania!


#1 Najlepsze

Sami skrada show w “A Moment Of Bliss”

Na pierwszy ogień w dzisiejszym zestawieniu idzie Sami Zayn, który w tym tygodniu był gościem w talk show Lexi “A Moment Of Bliss”. Segment wypadł nieźle, a to oczywiście za sprawą Kanadyjczyka, który swoim heelowskim speechem mnie urzekł. Sami robi świetną robotę jako heel i mam nadzieję, że coś z tego będzie w przyszłości. Znów obraził publikę, tylko że tym razem montrealską. Najpierw poleciały teksty o tym, iż kocha to miasto i uwielbia tu przebywać, by później polecieć grubo i stwierdzić, że nie mieszka w tym mieście i przeprowadził się do Orlando. Przyjemnie słucha się Samiego i jego proma od czasu powrotu stoją na wysokim poziomie! jestem ciekawe, co dalej z byłym NXT Championem?


#1 Najgorsze

A-Lister na RAW!

The Miz na RAW? tak to prawda. Mike przechodzi na czerwoną tygodniówkę, po tym jak został pokonany przez Shane’a na WrestleManii i jak widać WWE kontynuować tego feudu nie będzie. Shane pojawił się wraz z Stephanie, by otworzyć RAW no i przy okazji pośmiał się z pana Mizanina. Niespodziewanie na arenie zjawił się Miz, który zaatakował McMahona i rozpoczął się brawl, który wygrał A-Lister. Moim zdaniem ten call up nie był potrzebny i nie wiem, dlaczego przeniesiono Mike’a do czerwonych skoro miał jeszcze niedokończone sprawy z synem Vince’a na SmackDown. Jestem zdania, że Miz powinien zostać u niebieskich, bo trochę na tym stracą, a sam Miz na RAW nie będzie miał za wiele do roboty.


#2 Najlepsze

“El Idolo” zawitał na RAW

Jedni mówią, że meksykanin przepadnie na RAW, drudzy zaś twierdzą, że był to dobry ruch ze strony federacji, by przenieść go do czerwonych. Według mnie może to być dla niego “new start” i odświeżenie, bo na Smacku coś nie pykło. Tu jest szansa, że Andrade stanie się czołową postacią w mid cardzie i być może wkrótce pas IC trafi w jego ręce. Pokonał on mistrz interkontynentalnego Finna Balora w debiucie przy pomocy Zeliny, która pod nieuwagę sędziego zaatakowała Irlandczyka. Świetnie rozpoczęta przygoda na RAW i mam nadzieję, iż “El Idolo” odnajdzie się tu lepiej niż na SmackDown. Uważam, że Andrade to przyszła gwiazda mid cardu RAW i główna latynoska postać w rosterze WWE.


#2 Najgorsze

The Usoooooos trafiają na “Monday Night RAW”

Kolejny według mnie nieudany call up. Twarze dywizji tag teamowej SmackDown, czyli Usosi trafiają do rosteru RAW, który jest przepchany bardzo dobrymi tagami. Mamy Viking Exeperiance, Rico i Blacka, Revival oraz AOP, no ale ci na razie się poza TV. Jest kurcze przesyt i obawiam się, że takie transfery nie pomagają innym ekipom z RAW. Na SD też będzie trochę ubogo, bo znów mistrzami są Hardysi i kto dalej? New Day, The Bar czy może Sanity, które już chyba nie istnieje? pretendenci będą się powtarzać. Liczę, że na SD trafi ktoś konkretny np. The Revival i wzmocnią oni tagi na SmackDown. Bracia zapewne dobrze poradzą sobie na RAW i w przyszłości zdobędą RAW Tag Team Championship.


#3 Najlepsze

Lacey Evans zyskuje miano pretendentki do tytułu RAW Women’s Championship!

W tamtym tygodniu narzekałem na prowadzenie postaci Lacey, a na minionym RAW wzięto się w końcu na porządnie za promocje Evans. Po wygranej przez Becky walce z Ruby zjawiła się Nattie, która powiedziała kilka miłych słów w stronę Irlandki, by po chwili zjawiła się panna Evans. Strzeliła ona niezłe promo i chwile potem przystąpiła do meczu z Natalyą, który wygrała bez problemowo. Warto dodać, że Lacey zaliczyła małego botcha wykonując “Moonsaulta” z narożnika, gdy uderzyła kolanami w brzuch Natalki. Dobrze ją pokazano i myślę, że do czasu jej walki z Becky będzie ona dobrze podbudowana.


#3 Najgorsze

War……. Viking Experiance debiutują na RAW

Dlaczego taka nazwa? dlaczego tak szybki call up War Raiders, tak napisze ich nazwę z NXT, bo ta nowa jest kiczowata i zupełnie mi nie pasuje. Dostajemy kolejny wielosobowy tag team match, w którym walczą prawie wszystkie tagi z RAW w tym oczywiście Rico i Black, którzy co prawie co tydzień stają naprzeciwko Revival. Walkę tą wygrywają Revival i nowe nabytki RAW, czyli Erick i Ivar eh to też słabo brzmi, no ale będzie się trzeba przyzwyczaić. Jestem ciekawe jak to będzie wyglądało w NXT? czy takze tam będą mieć zmienione ring name’y? a może będą występować jako War Raiders? kto wie może być i tak. Według mnie panowie powinni zostać jeszcze w NXT, no i sumie zostaną, ale będą też na czerwonej tygodniówce, co jakoś mi przeszkadza. Tagi z NXT przepadają w main rosterze albo czekają na swoje 5 minut prawie dwa lata, jak Revival i jestem ciekawy jaki los czeka wikingów? mam nadzieję, że dobry los.


#4 Najlepsze

“Fenomenalny” zmienia brand po prawie 3 latach

Twarz SmackDown od prawie 3 lat, gościu który kojarzony jest z niebieską tygodniówką i jest nazwany legendą tego brandu! AJ Styles trafia na RAW i nie ukrywam, że czekałem na ten call up od dawna, a dlaczego? bo będzie to dla Stylesa nowa przygoda i odświeżenie postaci oraz nowe wyzwania, które czekają go na czerwonej tygodniówce. Walka z Reyem Mysterio, czy może kolejne starcie z Romanem lub długo wyczekiwany “Dream Match” z Sethem Rollinsem, o którym mówi się od lat. Jak na razie najlepszy transfer podczas tegorocznego “Shake Up’u” i jestem bardzo zadowolony z tego faktu, że mój ulubiony wrestler zawitał do czerwonych.


#4 Najgorsze

Panie z Australii poległy na czerwonym polu

Mistrzynie tag teamowe kobiet The Iiconics zdobyły tytuły na WrestleManii, gdzie pokonały 3 inne tagi w Fatal 4 Way’u. Liczyłem, iż ich run oraz te pasy będą coś znaczyły, ale jak widać nie wygląda to obecnie za dobrze. Te pasy są bo są i nie nie wskazuje na to, że coś się w tej sprawie zmieni w najbliższym czasie. Na RAW zostały one pokonane przez Bayley i uwaga….. Naomi, która w końcu zmieniła brand. Bayley znalazła sobie zastępczynie Sashki, która gdzieś zabłądziła i pokonały razem Ikonki. Po co? pytam się po co zlepek tagowy wygrywa w mistrzyniami w bezsensownej walce na RAW? może dlatego, iż creative teamowi się nudziło i wymyślili takie zestawienie, bo innego powodu nie widzę.