WWE NXT UK: Prelude 8 kwietnia 2021: Wyniki

Czas na specjalny odcinek NXT UK pod nazwą Prelude, którego main eventem będzie walka o pas NXT UK. Prelude rozpoczynamy walką o miano pretendenta do pucharu Heritage pomiędzy Noamem Darem, a Tylerem Batem.

Przed rozpoczęciem walki na ekranie pojawia się A-Kid, który poinformował obu panów o tym, że będzie oglądał te starcie i życzy panom powodzenia. Dla przypomnienia zasady Heritage Cup wyglądają następująco:

  • 6 rund po 3 minuty, 20 sekund przerwy pomiędzy rundami
  • Runda może zostać wygrana poprzez przypięcie, poddanie lub wyliczenie
  • Kiedy ktoś zdobędzie punkt poprzez jeden z wyżej wymienionych sposobów runda się kończy
  • Jeśli ktoś zdobędzie 2 punkty mamy koniec walki niezależnie od ilości rund odbytych (2-out-of-3 falls match)
  • Jeśli nastąpi dyskwalifikacja lub knockout walka natychmiastowo się kończy
  • Po zakończeniu czasu 6 rundy zwycięzcą zostaje osoba z większą ilością punktów

MATCH #1
Noam Dar w/Sha Samuels vs Tyler Bate w/Trent Seven – Heritage Cup Rules

Tyler Bate wygrywa pierwszą rundę walki poprzez roll up i prowadzi 1:0. W drugiej rundzie żadnemu z panów nie udało się zdobyć punktu. W trzeciej rundzie również żadnemu z panów nie udało się zdobyć punktu, Noam Dar mocno obił kolano Bate’a, jednak na koniec rundy Tyler obracał się wokół własnej osi z Noamem w Fireman’s Carry przez kilkanaście sekund zostawiając ślad na przeciwniku. Czwartą rundę Tyler rozpoczął tym czym skończył poprzednią rundę, jednak Noam ponownie zaczął skupiać się na kolanie przeciwnika. Czwarta runda kończy się brakiem punktu, jednak obaj zawodnicy są mocno zmęczeni. Piąta runda kończy się po 40 sekundach zwycięstwem Noama Dara poprzez kneebar na prawe kolano Tylera i mamy remis 1:1. W szóstej rundzie Sha Samuels próbował zainterweniować w walce jednak Trent Seven powstrzymał go, Tyler Bate wykonał suicide dive na obu, Noam wrzucił Tylera do ringu chciał wykonać Running Enzuigiri, jednak Tyler skontrował, wykonał Tyler Driver 95′ i przypiął Supernovę. To Tyler Bate zmierzy się z A-Kidem o Heritage Cup, szukając zemsty za porażkę z Hiszpanem w jego pierwszej obronie pucharu.

Zwycięzca: Tyler Bate wynikiem 2:1 po 6 rundach

Jack Starz trenuje w Performance Center pod opieką PIper Niven. Piper mówi, że Jack jest gotowy na walkę. W następnym tygodniu ujrzymy go w akcji.

Jordan Devlin mówi, że po walce z Santosem Escobarem powróci do NXT UK jako undisputed NXT Cruiserweight Champion.

MATCH #2
Meiko Satomura & Emilia McKenzie vs Isla Dawn & Kay Lee Ray

Zwycięzcy: Meiko Satomura & Emilia McKenzie

Emilia przypięła Islę kontrując Fisherman Suplex roll upem. Po walce na rampie pokazuje się Aoife Valkyrie zostawiając pióro ze swojego stroju na rampie.

A-Kid mówi, że jest podekscytowany wygraną Tylera i że czeka na walkę z nim. Chce on pokazać, że to on jest odpowiednią osobą do trzymania pucharu Heritage. A-Kid informuje, że po walce z Tylerem nadal będzie budował swoją historię.

Amir Jordan wkurzony wchodzi do Performance Center w poszukiwaniu Kennyego Williamsa. Sid Scala go zatrzymuje informując go o tym, że go tu nie ma. Ogłasza on również walkę Williams vs Jordan, która odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Kenny mówi, że to on robił całą robotę i to, że Amir jest kimś w tym momencie. Pokaże on swojemu byłemu przyjacielowi kto jest lepszy.

W przyszłym tygodniu gośćmi Supernova Sessions będzie Gallus.

Również w przyszłym tygodniu Nathan Frazer zmierzy się z Saxonem Huxley.

MAIN EVENT
Rampage Brown vs WALTER (c) – NXT UK Championship match

Zwycięzca: Walter

Rampage Brown odkopał dwa powerbomby WALTERA, jednak musiał on uznać wyższość WALTERA po diving splashu.