WWE NXT 9/12/20 – Raport

Po pokazaniu urywków z ubiegłego TakeOver War Games galę rozpoczyna NXT Champion Finn Balor mówiąc że War Games dobiegło końca a wraz z nim sportowe sojusze. Kapitanowie, stajnie czy chełpienie się zwycięstwem go nie interesują ponieważ jest środa i mistrz powrócił. Jedni go kochają, inni nienawidzą ale jeśli ktoś chce go poznać powinien zrobić to w ringu.

Balorowi przerywa pojawiający się Pete Dunne który mówi że obaj są ulepieni z tej samej gliny i pora by stanęli twarzą w twarz. Dobrze widzieć jego powrót ale nie powinien się do niego przyzwyczajać. Wysłanie go z powrotem na nosze i odebranie mu tytułu będzie dla niego tylko kwestią czasu.

Do ringu zmierza Kyle O’Reilly przypominając mu o zwycięstwie Undisputed Ery nad drużyną McAfee. Następnie mówi że Balor technicznie z nim wygrał i nadal jest mistrzem ale zmusił go przez ostatnie miesiące do jedzenia przez słomkę i nadal mają niezakończone interesy.

Następnie pojawia się Damian Priest mówiąc że czekał na spotkanie z Finnem od jakiegoś czasu i bez urazy dla Dunne’a i Kyle’a ale Damian Priest va. Finn Balor brzmi dla niego jak większe starcie którego obaj chcą. Pete podchodzi do Priesta mówiąc że nie potrafił nawet pokonać Leona Ruffa. Damian odpowiada pytaniem czy McAfee nie jest gościem który płaci mu za siedzenie cicho. Kyle pyta Damiana czy nie płacą mu za wygrywanie co nie zdarza mu się ostatnio a on odpowiada O’Reilly’emu że nie płacą mu na znikanie na 6 mies. w ciągu roku.

Balor opuszcza ring gdy pozostała trójka przekrzykuje się. Priest pyta gdzie się wybiera, Balor mówi że nikt nie nauczył ich manier ponieważ mu przerwano, na NXT New Yers Evil będzie bronił tytułu ale wybór pretendenta to zadanie Regala nie jego. Na rampie pojawia się dym a Balora okrąża  Scarlett, Finn mówi że zanim cokolwiek powie niech przekaże swojemu chłopcu że będzie gotowy wtedy kiedy on.

Priest pyta Scarlett czy zawsze każe czekać chłopakowi w samochodzie gdy załatwia jego interesy. Rzuca Krossowi wyzwanie po czym Scarlett uśmiecha się szyderczo i odchodzi.

 

 

 

Dunne zostaje zapytany na zapleczu o konfrontację z Balorem, odpowiada że nie wrócił do NXT żeby czekać aż ktoś da mu szansę po czym atakuje go Killian Dain. Grupa sędziów próbuje ich odseparować a Dain krzyczy że to jeszcze nie koniec.

 

 

 

 

Jake Atlas pokonuje Isaiaha „Sverve’a” Scotta kontrując la magistral pin i przypinając go. Po walce Atlas chce podać dłoń Sverve’owi lecz on nie robi tego i udaje się na zaplecze.

 

 

 

 

 

Tomaso Ciampa mówi że w niedziele nie spodziewał się łatwego zwycięstwa. Nic o co się walczy w życiu nie przychodzi łatwo. Chciał walki z Thatcherem ponieważ musiał go sprawdzić, teraz nikt nie jest bezpieczny. Czas zostawić przeszłość za sobą i ruszyć do przodu. Jasno oznaczył sobie taki kierunek ponieważ nie zna już żadnej innej drogi.

Cameron Grimes – na pewno jesteś „najbardziej skrzypiącym narzędziem w szopie” i pora to zmienić. Głośny, bezczelny, ignorancki, na pewno pewny siebie skoro jest taki głośny choć może wynika to właśnie z niepewności.

Zabawną rzeczą w niepewności jest to że czasem ukrywana jest za pewnością siebie. Dziś przekona się jak jest z Grimesem.

 

 

 

 

 

The Grizzled Young Veterans (Zack Gibson i James Drake) vs. Imperium (Marcel Barthel and Fabien Aichner) vs. Ever Rise (Chase Parker i Matt Martel).

Pod koniec starcia Aichner i Batrhel wykonali wheelbarrow facebuster/ diving DDT z drugiej liny, Parker próbował skraść pin Aichnerowi lecz przechwycił go Drake wykonując z Gibsonem Take It To Mayhem (Assisted Tombstone/Dbl Knee Facebreaker).

 

Pokazano promo wideo zawodników opowiadających o War Games Match’ach po ubiegłym TakeOver.

 

 

 

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell prowadzi wywiad z Toni Storm gratulując zwycięstwa jej drużyny na War Games po czym pyta czemu odwróciła się od Ember Moon. Toni mówi że Ember była w złym miejscu o złym czasie i wygląda na to że podjęła słuszną decyzję skoro jej drużyna wygrała na TakeOver.

Gdy powiedziała że skupia się na zdobyciu tytułu powracająca Ember Moon odebrała jej uwagę lecz mimo tego zostanie kolejną mistrzynią. Po chwili pojawia się Io Shirai mówiąc że jej jedynym problemem jest jej tytuł, nie ma go z Toni, dodaje że po prostu jej nie lubi i atakuje ją.

Bijąc się na zapleczu zmierzają na arenę, Storm wbija Io w siatkę przy barierce i wrzuca do ringu, Io wychodzi z palm strike’iem na dbl knee smash w narożniku, gdy szykuje się pod Moonsalut Z Narożnika, Storm ucieka, Ember Moon wbija Toni w schody i wrzuca z powrotem do ringu gdzie Shirai wykonuje Moonsalut.

 

 

 

 

 

Tomaso Ciampa pokonał Camerona Grimesa. Przez całe starcie Timothy Thatcher siedział przy ringu i obserwował walkę. Na zakończenie niezidentyfikowany zawodnik próbował interweniować wa walkę Ciampy otrzymując Willow’s Bell (Spike DDT między linami), Grimes trafił Tomaso high kick’iem próbując wykonać Cave-In po czym Ciampa opuścił ring i wracając wykonał Willow’s Bell na Cameronie.

 

Po walce Ciampa podszedł do siedzącego na krześle Thatchera mówiąc że jak będzie przychodził to czegoś go nauczy, tak jak chłopaka którego nasłał. Thatcher mówi że nie wie o czym mówi a Tomaso odchodzi. Grimes zaczyna krzyczeć do Thatchera żeby nie interweniował w jego walki, Timothy chwyta go za nogę, wykręca mu kostkę i odchodzi na zaplecze.

 

 

 

 

 

 

Raquel Gonzalez zostaje zapytana o walkę przeciw Ember Moon. Mówi że na War Games odniosła największą wygraną w karierze, jej drużyna wygrała po tym jak przypięła Mistrzynię Kobiet NXT. Ich zwycięstwo przyniosło straty. Dakota Kai jest kontuzjowana przez to co zrobiła Ember Moon. Dziś Moon pożałuje powrotu do NXT.

 

 

 

 

Pokazano zwijającą się z bólu Xię Li z zakrwawionymi kostkami po tym jak trenowała kung-fu na drewnianym manekinie. Na kolejnym ujęciu Boa trenował odporność na ból będąc bitym kendo po klatce i plecach. W kolejnej scenie Xia ostatkiem sił kontynuuje trening a Boa jest bity po twarzy.

 

 

 

 

 

Doi ringu zmierza Indi Hartwell, Austin Theory, Candice LeRae i nowy North American Champion Johnny Gargano. Johnny mówi że od miesięcy powtarzał że pokażą reszcie właściwą drogę i teraz ją widzą. Teraźniejszość i przyszłość NXT u boku Hartwell, Theory’ego i Candice którą nazywa genrerałem. Pora otworzyć oczy by wszyscy zobaczyli ich drogę, w niedzielę pokazali jak nią kroczyć Candice chełpiła się wygraną w War Gamers Matchu i zdobyciem pasa przez Johnny’ego.

Theory wspomniał o „drodze mlecznej” a Johnny mówi że chodziło im o co innego po czym wspomina o złamanej ręce Candice i mówi że jego walka na TakeOver była jak scena zbrodni i ma mnóstwo szwów na wardze. Gargano dodał o byciu trzykrotnym mistrzem North American a Candice 2 raz z rzędu poprowadziła zwycięską drużynę w War Games i skoro on nazywa się „Johnny TakeOver” Candice powinna być „Mrs. War Games”.

Johnny daje Candice trofeum z lalką z zielonymi włosami na szczycie. Wspomniał że za tydzień on i Austin zawalczą z Priest’em i Ruff’em i rezultat będzie dokładnie taki jak na War Games. Na koniec mówią że jeśli ktoś nie jest na ich drodze niech zejdzie im z drogi.

Po chwili pojawia się Damian Priest gratulując Gargano wygranej, pyta theory’ego czy ma ze sobą pałkę bo jeśli tak to wsadzi mu ją w tyłek. Na rampie atakuje go Karrion Kross, wbija go w barierki i ścianę lcd po czym wykonuje na nim powerbomb na podeście przy rampie. Następnie Kross opuszcza budynek i wsiada do czarnego Doge’a Challenger’a w którym siedzi Scarlett po czym odjeżdża.

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell podchodzi do Tylera Rusta, zawodnika który zaatakował Ciampę w walce z Grimesem, przerywa im Malcolm Bivens który chce z nim porozmawiać o interesach.

 

 

 

 

Pete Dunne pokonał Killiana Daina. Na koniec starcia Killian wykonał fireman’s carry slam i senton szykując się pod Vader Bomb gdy Oney Lorcan i Danny Burch pojawili się przy ringu, Drake Maverick zaatakował ich krzesłem po czym uciekli lecz gdy Drake odwrócił się w stronę Daina wrócili atakując Mavericka z zza pleców. Killian opuścił ring ratując Drake’a lecz gdy wrócił do niego otrzymał Bitter End od Pete’a.

 

 

 

 

McKenzie Mitchell pyta Leona Ruffa czy martwi się o stan Priesta przed walką drużynową za tydzień, Gargano i Thereory podchodzą do Leona śmiejąc się z Priesta, Johnny mówi że mały dzielny żołnierz jak Ruff może zmierzyć się z nimi 2 na 1. Gdy Austin i Johnny odchodzą Kushida proponuje bycie partnerem Ruffa w walce za tydzień.

 

 

 

 

 

Raquel Gonzalez pokonała Ember Moon wykonując Single Arm Powerbomb.

Po walce Toni Storm próbowała zaatakować Ember lecz pojawiła się Rhea Ripley Gonzalez wymieniła spojżenie z Ripley i udała się na zaplecze kończąc galę.