WWE NXT 30/9/20 – Raport

Shotzi Blackheart vs. Dakota Kai [ z Raquel Gonzalez]

 

Po serii uników i przypięć Blackheart wychodzi z split-legged leg drop’em, oraz serią arm drag’ów na dbl knee armbreaker i reverse matchbook pin. Shotzi zapina indian dethlock i wristlock na obie ręce. Kai odpowiada serią forearm’ów i duszeniem przy linach na snap suplex.

Gonzalez odwraca uwagę Shotzi po czym Dakota wychodzi z ura-nage backbreaker’em. Heat na Blackheart, Shotzi wychodzi z shotgun dropkick’iem w narożnik  na inverted sling blade, dorzuca knee lift, discus forearm i enzugiri na inverted cannonball przy linach oraz tiger suplex.

Kai zatrzymuje Shotzi leaping stompem z drugiej liny i wychodzi z sitout hip toss’em na matchbook pin. Obie wymieniają ciosy na brzegu ringu po czym Blackheart wychodzi z question mark kick’iem na slice bread #2. Raquel wykonuje leg seweep na Shotzi szykującej się pod dive z ringu. Rhea Ripley wybiega i wbija Gonzalez w schody. W tym czasie Dakota nie trafia kaio kick’u (big boot w narożniku) po czym Shotzi wygrywa school boy’em.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Shotzi Blackheart

 

 

 

 

Tom Phillips prowadzi wywiad z NXT Cruiserweight Championem Santosem Escobarem i Isaiah’em “Sverve’em” Scottem. Tom mówi że Scott’owi udało się przypiąć Escobara lecz mimo tego obronił tytuł przeciw niemu.

 

 

Isaiah mówi że dostawał już szanse wcześniej lecz nie były do końca sprawiedliwe i nadal sądzi że jest lepszym zawodnikiem od Escobara ponieważ jest jedynym zawodnikiem w NXT który go przypiął. Dodaje że na TakeOver pokona Escobara ponownie .

 

 

Escobar nazywa Scotta pasożytem którego nie może się pozbyć ponieważ niezależnie co ci zrobi będziesz narzekać czego Santos nie znosi. Zamiast być mężczyzną Scott woli mówić o tym co jest sprawiedliwe a co nie. Następnie obiecuje Sverve’owi uczciwą walkę.

 

 

Scott nie wierzy mu ponieważ w każdej walce z nim trafiał na krętactwa. Santos robi to bo wie że Isaiah jest lepszy od niego.

 

 

Escobar mówi że jedyne co słyszy to wymówki i pretensje. Faktem jest że gdy wygrana naprawdę się liczy Scott przegrywa.

 

 

Isaiah mówi że to co dla Santosa jest wymówką dla niego jest rzeczywistością. Zaadaptował się do wszystkiego w tym biznesie i na TakeOver będzie gotowy na wszystko co dla niego szykuje. Pokaże Santosowi do czego jest zdolny i udowodni że jego panowanie jest oszustwem. 

 

 

Escobar mówi że tym się różnią. Scott skupia się wyłącznie na sobie i dlatego przegra. Z kolei on uczynił całą dywizję na swój obraz i wdrożył w nią szacunek do kultury Lucha Libre od której cała dywizja pochodzi. Kultury do której Sverve nie ma szacunku. To co Scott nazywa krętactwem on nazywa stuleciem tradycji i zamierza pogrzebać z nią Scotta.

 

 

Sverve mówi że chce zobaczyć jak będzie próbował.

 

 

 

 

 

 

 

Pokazano promo wideo zwiastujące powrót zawodniczki na zbliżające się TakeOver.

 

 

 

Przedstawiono promo wideo Kyle’a O’Reilly’ego mówiącego że pierwsze kroki w wrestlingu stawiał w Kolumbii Brytyjskiej w małej sali kickbokserskiej. W ringu czuł się jak ryba w wodzie i poświęcił niemu całe życie. Nawet gdyby nie trafił do NXT i występował za 5$ wa weekend dale robiłby to ze wszystkim co ma i w co wierzy ponieważ to jego miłość i pasja.

Undisputed Era to najlepsze co mu się przytrafiło osobiście i zawodowo, to 3 osoby które są naprawdę jego przyjaciółmi i braćmi.

Adam Cole mówi że zna Kyle’a od 12 lat i wie od dawna że jest jednym z najlepszych zawodników z jakimi stanął w ringu.

Kyle mówi że Undisputed Erę czyni wyjątkową fakt że jest prawdziwa, toczyli razem wojny z krwią na ustach i uśmiechem na twarzy.

Adam mówi że nie ma dla Kyle’a w tej chwili nic bardziej istotnego niż zostanie NXT Championem.

O’Reilly mówi że to może brzmieć jak banał ale obserwował Balora od dłuższego czasu, gdy przyjęchał do Ameryki Finn był już w Japonii a gdy w końcu trafił do Japonii Balor pojawił się w NXT, gdy sam pojawił się w NXT Finn był na Raw. Fakt że ta walka się odbywa i jest main eventem TakeOver oznacza że do tego momentu dążył przez 15 lat.

Kyle mówi że jeśli wygra tytuł Undisputed Era będzue taka jak wtedy gdy posiadała go Cole, będą trzymać się razem. To tylko kolejna fala “złotego proroctwa” i to jest niekwestionowane.

 

 

 

 

Tom Phillips poinformował że Tegan Nox ma ponownie zerwany ACL po ataku Canidce LeRae.

 

 

Sarah Schreiber prowadzi wywiad z Canidce LeRae i Johnnym Gargano, informuje Candice o kontuzji Tegan po czym Gargano mówi że to musi być karma za zepsuty telewizor. Sarah pyta co zamierzają osiągnąć w walce z Priestem i Shirai. Gargano poprawia ją że zapomniała ich nazwać najbardziej wpływową parą w NXT po czym dodaje że ich przeznaczenie w byciu pierwszą parą w NXT posiadającą razem mistrzostwa wypełni się w niedziele. Candice mówi że dziś rozpoczną to co skończą na TakeOver. Johnny pochwalił Schreiber za dobry wywiad a gdy odeszła powiedział że jest jeszcze gorsza od McKenzie.

 

 

 

 

 

Cameron Grimes wychodzi do ringu mówiąc że jest w nie najlepszym nastroju, zaczyna krytykować stypulację przez którą stracił swoją wielką szansę na mistrzostwo. Zapowiedział otwarte wyzwanie a żeby było lepiej sam wybierze sobie przeciwników. Pierwszego zapowiedział jako “Joey Pistashio”

 

Cameron Grimes pokonał Ariela Domingueza przez przypięcie wykonując Cave-In równo z gongiem.

 

Grimes mówi że nie byłby sobą gdyby nie miał więcej rywali, kolejnego zapowiada jako “Joey Strong” lecz zawodnik zostaje zaatakowany na rampie przez Ridge’a Hollanda. Gdy Holland zmierza do ringu Cameron mówi że jest fanem jego pracy i nie muszą dziś walczyć, jeśli chce może uścisnąć mu dłoń ale nie jest częścią wyzwania.

 

Cameron Grimes vs. Ridge Holland

 

Holland uścisnął Grimes’owi dłoń po czym uderzył go headbuttem a sędzia rozpoczął walkę, Ridge dodał head & arm suplex, serię forearm club’ow na głowę i zasypuje Grimesa serią stomp’ów przy linach po czym sędzia przerwał starcie 

 

Zwycięzca przez DQ – Cameron Grimes.

 

 

 

 

Sarah Schreiber rozmawia z Austinem Theorym mówiąc że domagał się wywiadu po czym pyta czy ma to związek odnośnie borykania się  porażkami. Austin mówi że “borykanie się” i jego imię nie powinny znaleźć się w jednym zdaniu. Dodaje że jego walka z Priestem nie miała mieć miejsca, jednak miejsce powinien mieć jego udział w Gauntlet Eliminator Matchu który wygrał O’Reilly, jest poruszony historią którą pokazano wcześniej ale zajęło mu 15 lat by dostać walkę o mistrzostwo NXT a to więcej niż połowa jego życia. Był na WM mając 22 lata ale to Kyle’a nazywają przyszłością ? Austin uważa że Kyle powinien najpierw dotrzeć do jego poziomu.

 

 

 

 

 

Pokazano promo wideo Kushidy mówiącym że wyjazd do Ameryki był największym wydarzeniem w życiu jego rodziny. Borykał się zarówno w pracy jak i prywatnym życiu przez co ciężko było mu się skoncentrować. Udało mus się wszystko poustawiać i teraz jest w pełni skupiony więc nadeszła pora by pokazać prawdziwego siebie. Nie otrzymał walki o pas, kontuzja oznaczała postój co uczyniło go niecierpliwym. Pora stać się bardziej balistycznym i na TakeOver wszyscy zobaczą jak eksploduje. Velveteen Dream stanie się jego kamieniem milowym a sam pokaże że nowy Kushida jest bezwzględny.

 

 

 

Kushida pokonał Tony’ego Neese’a przez poddanie wykonując Hoverboard Lock.

 

 

Po walce światło staje się fioletowe a na ekranie pojawia się Velveteen Dream, który mówi że nie ważne co Kushida zamierza pokazać na TakeOver ponieważ światło będzie świecić za jasno by mógł to wytrzymać. Dream mówi że co do siebie zawsze daje najlepsze przedstawienie nad najjaśniejszym światłem więc do zobaczenia w niedziele.

 

 

 

Rozżalony Cameron Grimes przegania reportera mówiąc że będzie rozmawiać wyłącznie z Regalem. Na zapleczu po czym napotyka na Dextera Lumisa pytając czy widział Regala, Dexter stoi nieruchomo a Grimes nazywa go dziwakiem i odchodzi.

 

 

 

 

 

 

Do ringu wyszedł Adam Cole mówiąc o Undisputed Erze i jej osiągnięciach. Zaprzecza plotką że
Undisputed Era się zmieniła po utracie wszystkich mistrzostw twierdząc że nadal są grupą dominującą ten brand. Następnie woła Austina Theory’ego chcąc by powtórzył mu w twarz to co mówił o O’Reillym. Theory pojawia się na rampie i Cole daje mu dwie opcje, albo stanie z nim do ringu albo UE go zaatakuje.

 

Adam Cole pokonał Austina Theory’ego wykonując Last Shot.

 

 

 

 

Sarah Schreiber prowadzi wywiad z North American Championem Damianem Priest’em i NXT Women’s Championką Io Shirai. Sarah pyta o wrażenia przed walką z “najbardziej wpływową parą w NXT”. Priest mówi że mogą zatrzymać ten przydomek ponieważ oni zachowają tytuły. Dziś pokarzą przedsmak TakeOver i gwiazdy rocka NXT zajmą się interesami. Io pokazała że Candice nie jest na jej poziomie i zaczęła mówić po japońsku, pokazała rogatą dłoń razem z Priestem i oboje odeszli komplementując się nawzajem.

 

 

 

 

Kayden Carter pokonała Xię Li przez przypięcie kontrując sunset flip na własny

Po walce Kayden chce podać dłoń Li lecz ona odepchnęła ją i udała się na zaplecze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shawn Michaels zapowiedział Kyle’a O’Reilly’ego i Finna Balora na podpisanie kontraktu w ringu. 

 

 

Fin gratuluje Kyle’owi zwycięstwa w gauntlet matchu, szanuje go jako zawodnika i nie może się doczekać ich walki na TakeOver. 

 

 

Kyle odpowiedział że ma o nim podobnie zdanie.

 

 

Shawn chwali Balora za bycie w najlepszej formie i uważa że Kyle może okazać się “czarnym koniem” NXT.

 

 

Balor mówi że Kyle raczej nie jest żadnym sekretem, może poza skrajną grupą fanów. O’Reilly udowodnił w NXT swoją wartość jako zawodnik drużynowy jak i singlowy na całym świecie.

 

 

Kyle mówi że jest fanem Balora i uważa że jest dobry gdy łechta swoje ego będąc przekonany że go pokona.

 

 

Finn mówi że jedyne do czego nie jest przekonany jest fakt czy pokarze się sam jak mężczyzna czy z UE.

 

 

Kyle mówi że pojawi się jak mężczyzna i docenia pytanie. Mówi że Undisputed Era jest jak dwie ręce myjące się nawzajem i to było fundacją ich sukcesu. W tą niedzielę nie chodzi o UE lecz o niego i jego moment.

 

 

Shawn zapytał o potencjalny konflikt pomiędzy Kyle’em a Cole’em w sytuacji gdy zdobyłby mistrzostwo lecz O’Reilly obrócił pytanie w żart po czym mówi że nie chce by Balor szukał wymówek po porażce.

 

 

Finn mówi że na TakeOver nie będzie miejsca na wymówki, szczęście a napewno nie żarty. Udowadniał swoją wartość przez 20 lat.

 

 

Kyle wspomniał że jest 15 lat w biznesie i to nie tylko najważniejsza walka w jego karierze ale całym życiu.

 

 

Balor mówi że sztuką jest odróżnić main event który trwał jedną noc od takiego który zmienia życie nie tylko dla ciebie ale dla wszystkich którzy to widzą. 

 

 

Kyle mówi że rozumie że mało kto traci tytuł w pierwszej obronie ale fakt że jest uznawany  w tej walce za underdoga to gówno prawda. Balor nigdy nie stanął z nim w ringu ani nikim jak on. Wie że ma się za faworyta ale gdy “eksploduje komuś ochraniacz na kolano” może to zmienić czyjąś opinię i w niedzielę tzw. “specjalista tag team’owy” zrobi to ponownie.

 

 

Shawn mówi że Finn jako mistrz ma ostatnie słowo.

 

 

Finn mówi że Kyle ma charyzmę i ogromny potencjał by zostać NXT Championem i mógłby nim być gdyby ten tytuł trzymał ktoś inny niż on. 

 

 

 

 

 

 

 

Johnny Gargano i Canidce LeRae pokonali Damiana Priesta i Io ShiraI po tym jak Candice pod nieuwagę sędziego wykonała low blow a Johnny wykonał One Final Beat na Priest’cie.

 

Po walce Gargano wziął pasy mistrzowskie Shirai i Priesta i celebrował zwycięstwo razem z Candice.