WWE NXT 29/4/20 – Raport

Walka Turniejowa o Tymczasowego NXT Cruiserweight Championa

Grupa B

 Isaiah “Swerve” Scott (Record 0-1) vs. El Hijo del Fantasma (Record 1-0) 

 

El Hijo rozpoczyna whellbarrow roll up’em i la magistral, po wymianie leg sweep’ów Isaiah wychodzi z headscissors takedown’em i serią ciosów na basement dropkick. Fantasma przechwytuje kopnięcie na enzugiri, Sverve przerzuca El Hijo na liny wykonując frankensteiner z drugiej liny. Scott szykuje się pod Half Nelson Wheelbarrow Driver, Fantasma unika go wykonując corner flip i ranę, Isaiah unika baseball slide’u wychodząc z big boot’em z brzegu ringu.

Po przerwie Sverve przechodzi do armbara, El Hijo kontruje sunset flip na basement dropkick dorzucając dbl knee smash w narożniku i frankensteiner oraz frog splash z narożnika. Po wymianie ciosów Scott wychodzi z deadlift german suplex’em. Fantasma unika moonsalut planchy wychodząc z arrow from the depths of hell (diving headbutt między linami), El Hijo unika Half Nelson Wheelbarrow Drivera, wristlock takedown’em po czym Sverve przypina go crucifix pin’em.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Isaiah “Swerve” Scott (Record 1-1)

 

Po walce Sverve powiedział że szanuje Fantasmę, znał go jeszcze przed NXT i jest godnym rywalem ale potrzebował tego zwycięstwa bardziej niż ktokolwiek inny, gdy dostanie ostatnią szansę by wygrać grę i podasz mu piłkę zrobi sowjem,jego rekord to (1-1) i potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa by NXT stało się domem Sverve’a.

 

 

 

 

 

 

Pokazano Dominicka Dijakovica który mówi że Gargano po prostu zgrywa ofiarę, nie wie dokładnie czego ale Johnny chce zburzyć NXT i zbudować na własny obraz co brzmi swoją drogą okropnie, chce zbuntować się ustaleniom co jest ironiczne bo te same ustalenia dały mu “45 tys. TakeOver pod rząd”.

Rodzina Dominica wpoiła mu by zawsze szanował ludzi którzy go stworzyli i którzy go definiują. Johnny i jego żona nie szanują nikogo chcą po prostu na wszystko narzekać, “Johnny Rambo” gadał bez przerwy ale nie powiedział czym poprze swoje słowa. Za tydzień okaże się czy poprze swoje słowa z kimś dosłownie dwukrotnym jego wzrostu czyli nim.

 

 

 

 

Po przerwie pokazano mężczyzn w maskach luchadorów którzy ponownie próbowali porwać Fantasmę.

 

 

 

 

 

 

Do ringu zmierza Candice LeRae w nowym wizerunku i zostaje zapowiedziana przez Johnny’ego Gargano

 

Candice LeRae vs. Kacey Catenzaro

 

Candice wbija Kacey w narożnik po wiązaniu i przechodzi w test of strenght, Catenzaro wychodzi z mankey flip’em i headscissors takedown, snapmare na neck snap od Candice. Leg Sweep na slingshot senton oraz drop toe hold od Kacey, która próbuje wykonać rolling splash lecz ląduje na kolanach LeRae.

Sidewalk slam na front chinlock od Candice, Catenzaro podnosi pozycję wychodząc z whellbarrow lecz Candice ściąga ją na matę. LeRae zapina GargaNo Escape lecz Kacey wychodzi z school girl, Candice zatrzymuje ją body block’iem, zasypuje Cateznzaro ciosami w narozniku po czym wykonuje Wicked Stepsister (Sufboard Curb Stomp), kończąc walkę

 

Zwycięzca przez przypięcie – Candice LeRae

 

Po walce Candice zapina GargaNo Escape na Kacey.

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawiono Damiana Priesta który mówi że już czas by nadszedł jego moment, wie że Lee jest ranny po tym co zrobił mu tydzień temu i ciężko będzie mu “wziąć głęboki oddech”. Bieg dobiega końca, nareszcie zamierza skończyć to co zaczął miesiące temu. Gdy wieczór się skończy Keith będzie musiał pławić się w chwale nowego North American Championa – Damiana Priesta.

 

 

 

 

 

 

 

Na rampę wychodzą Matt Riddle i Timothy Thatcher, Matt mówi że było dużo krytycyzmu wokół tag teamów z randomowych zestawień jednak on i Pete są prawdziwą drużyną, wygrali turniej Dusty’ego i NXT Tag Team Championship. On i Tchatcher też są prawdziwą drużyną, zna go ja tył swojej dłoni gdyby znał swoją dłoń przez 2 tyg.

Riddle mówi że zamierza udowodnić że są prawdziwą drużyną….w Newrley Bros Show. Przyprowadzono Byrona Saxtona jako prowadzącego który przedstawia Riddle’a i Tchatchera jako uczestników, mówi że Timothy jest specjalistą technicznym i pewnego dnia wyciągnął komuś oczy z oczodołu z kolei Matt uwielbia słuchać szumu oceanu w muszli oraz “Pina Coladę w deszczu”.

Zasady polegają na tym że jeden z nich pisze odpowiedź na pytanie a drugi odpowiada.

Pierwszym pytaniem dla Thatchera jest co Matt jadła na śniadanie.Timothy mówi że nie ma pojęcia co zgadza się z tym co Riddle napisał na kartce.

 

Thatcher zostaje zapytani co ogląda w TV, odpowiada że nie ma telewizora. Saxton pyta czy rozważał kiedyś kupno. Timothy mówi że jeśli cena będzie dobra. Matt ma napisane “If The Price Is Right” (co jest również nazwą amerykańskiego teleturnieju).

Byron pyta czy skoro nie ma TV to czy nigdy nie odprężał się przy Netflixie ? Timothy mówi że nie potrzebuje Netflixa do odprężenia. Matt mówi że to się nazywa prawdziwy ogier, Byron może nie wie o co chodzi ale ludzie w domach pewnie tak.

Timothy zostaje zapytany o najbardziej szalone miejsce gdzie jako pro wrestler “to zrobił” ?

Odpowiada że ring jest oczywistym miejscem ale raz zaszalał i miał triple threat w pralni samoobsługowej. Riddle napisał ” 3 some in washer”. Byron podsumowuje że widzi duży potencjał w tej drużynie więc pora na szybką rundę.

Fabian Aichner i Marcel Barthel atakują Riddle’a i Thatchera. Wbijają Matta w barierki po czym Aichner wykonuje na nim back suplex na trybuny. Tchatcher atakuje Barthela i Fabiana uppercut’ami lecz zostaje zatrzymany vchop block’iem oraz European Bomb’em [Diving Uppercut z Narożnika (Marcel) / Release Powerbomb (Fabian)] po czym Aichner i Barthel wznoszą w górę pasy mistrzowskie NXT Tag Team.

 

 

 

 

 

 

 

Adam Cole mówi że przez decyzję  Regala on i Velveteen Dream zawalczą o NXT Championship za tydzień, mówi że on jest rzeczywistością gdy Dream jest doświadczeniem o które nikt nie prosił. Nadal uważa że Velveteen nie zasługuje na walkę z nim mimo tego pojawi się i odejdzie tak jak zawsze, jako najdłużej panujący NXT Champion w historii, Dream będzie skończony, nic nie jest z tym w stanie zrobić i to jest niekwestionowane.

 

 

 

 

 

 

Mia Yim vs. NXT Women’s Champion Charlotte Flair

 

Charlotte dominowała Yim w chain wrestlingu po czym atakowała Mię forearm’ami i chop’ami, Yim wyszła z serią kopnięć i tornado DDT, Charlotte przerwała ofensywę Mii zatrzymując suicide dive forearm’em.

Po przerwie Mia przerwała ofensywę Flair zapinając tarantula hold, Charlotte wróciła do kontroli ciągnąć Yim za włosy po czym otrzymała soul food, Flair wyszła z STO backbreaker’em na flatliner w narożnik, Yim zatrzymała ją przy narożniku wykonując code blue (sunset bomb), Charlotte skontrowała próbę Protect Ya Neck (Arm-Trap Facebreaker) na elevated boston crab.

Pod koniec Flair trafiła Mię big boot’em, Yim skontrowała próbę Figure 8 na small package, Charlotte skontrowała próbę Protect Ya Neck w Figure 8 wygrywając

 

Zwycięzca przez poddanie – NXT Women’s Champion Charlotte Flair

Po walce na rampę wyszła Io Shirai mówiąc Charlotte że w przyszłym tygodniu należy do niej.

 

 

 

 

 

Pokazano promo wideo  Karriona Krossa i Scarlett Bordeaux którzy pojawią się w NXT za tydzień

 

 

 

 

 

Pokazano ujęcie na zapleczu gdzie medyk sprawdza stan Catenzaro przy stojącej obok Kayden Carter. McKenzie Mitchell pyta o jej stan gdy przechodzą obok nich Gargano i LeRae. Candice mówi że to nowe NXT i żeby do tego przywykły.

 

 

 

 

Za tydzień do NXT wraca Finn Balor by skonfrontować się z osobą która zaatakowała go w szatni tydzień temu.

 

 

 

 

 

Dexter Lumis pokonał Shane’a Thorne’a wykonując sitout ura-nage na Kata-Gatame (Trójkąt Rękoma). 

 

 

 

Pokazano North American Championa Keitha Lee który nie może wyraźnie mówić po ataku Priesta, mówi że miał swój najlepszy strzał, okaleczył jego głos ale nie kompletnie. Priest mówi że chce żyć wiecznie i w niesławie, tak jak lanie które zamierza mu sprawić.

 

 

 

 

Walka Turniejowa o Tymczasowego NXT Cruiserweight Championa

Grupa A

 

Tony Neese (0-1) vs. Drake Maverick (0-1)

 

Drake Maverick (1-1) zwyciężył przez przypięcie wykonując whellbarrow bulldog z narożnika.

 

McKenzie Mitchell pyta Mavericka o wrażenia po zwycięstwie, Drake mówi że zrobił to jak obiecał, miał chwilę zwątpienia ale udało mu się, Kushida jest następny, nie odejdzie bo kocha to robić i żyje dla tego,nie odejdzie dopóki nie zostanie NXT Cruiserweight Championem.

 

 

 

 

Pokazano promo wideo do nadchodzącej walki Priesta z Lee

 

 

North American Championship Match

Damian Priest vs. Keith Lee (c)

 

Pod koniec starcia Priest wykonuje south of heven (sitout chokeslam) na Lee po czym wnosi do ringu pas mistrzowski chowając pałkę policyjną w drugiej dłoni, gdy sędzia odnosi pas, Priest próbuje ponownie uderzyć Keitha pałką w gardło lecz Lee zapiera się wyrywając pałkę Damianowi i dając ją sędziemu po czy wykonuje powerbomb na pin po czym wynosi Priesta na Spirit Bomb, 1…2…3

 

Zwycięzca przez przypięcie i ciągle North American Champion – Keith Lee