WWE NXT 2.0 02 sierpnia 2022: Raport

Czas na kolejny odcinek NXT 2.0. Przy stole komentatorskim klasycznie Vic Joseph i Wade Barrett.

MATCH #1
Kayden Carter & Katana Chance vs Yulisa Leon & Valentina Feroz vs Ivy Nile & Tatum Paxley vs Toxic Attraction (Gigi Dolin & Jacy Jayne) – Fatal 4 Way Elimination Match o NXT Women’s Tag Team Championship

Ivy Nile przypięła Feroz po uderzeniu w brzuch i wyeliminowała drużynę Leon & Feroz.

Toxic Attraction wyeliminowały drużynę Paxley i Nile po tym jak Jayne przypięła Paxley.

Zwycięzcy: Kayden Carter & Katana Chance (Neckbreaker + 450 Splash)

Po walce nowe mistrzynie celebrowały zwycięstwo na trybunach.

Josh Briggs i Brooks Jensen konfrontują się na backstage’u z The Schism. Joe Gacy mówi, że Brooks jest gwiazdą WWE drugiej generacji, czego nie można powiedzieć o Cameronie Grimesie, którego ojciec był podróżnikiem i nie odnióśł takiego sukcesu w wrestlingu. Rip Fowler mówi, że mogą oni pomóc Briggsowi, Jensenowi i Henley z odnalezieniem drogi. Brooks mówi, że może im pokazać drogę do jego pięści. Gacy mówi, że chętnie się z nim dzisiaj zmierzy.

Carmelo Hayes wchodzi do ringu. Carmelo dostaje chanty „Happy Birthday” z okazji jego urodzin. Melo ogłasza urodzinowy Open Challenge o pas NXT North American dla pierwszej osoby, która wejdzie do ringu. Rozbrzmiewa muzyka Giovanniego Vinci. Zanim Vinci zdążył wejść do ringu Nathan Frazer wybiegł zza jego pleców i wszedł do ringu jako pierwszy.

MATCH #2
Carmelo Hayes (c) w/Trick Williams vs Nathan Frazer – NXT North American Championship

Giovanni Vinci znajduje się przy stole komentatorskim. Pod koniec walki Vinci zepchnął Frazera z trzeciej liny.

Zwycięzca: Carmelo Hayes (Diving Leg Drop Bulldog)

Czas na podpisanie kontraktu pomiędzy JD McDonagh i Bronem Breakkerem. Wade Barrett jest hostem. Zawalczą oni za dwa tygodnie na NXT Heatwave. JD mówi, że nigdy nie był w ringu z kimś takim jak Bron, który jest nieustraszony. JD mówi, że zerwie każdy mięsień w ciele Brona i jedyny dźwięk, który będzie słodszy dla JD oprócz krzyków Brona z bólu, to dźwięk Alicii Taylor ogłaszającej McDonagh nowym mistrzem NXT. Bron mówi, że JD jest wyjątkowy, Bron analizował jego karierę w NXT UK. Bron mówi, że JD może być najmądrzejszą osobą, z którą przyjdzie Bronowi stanąć oko w oko. Bron mówi, że każdy ma plan, dopóki ten nie złamie ich w pół i to czeka JD. Bron mówi, że kiedy mistrzostwo NXT jest na szali, staje się on zwierzakiem. Bron mówi, że podoba mu się to, że JD lubi ból, bo własnie to go czeka na NXT Heatwave. JD mówi, że wszystko co Bron mówi stanie się prawdą i dodaje, że Bron lubi wyrządzać ból, a JD go przyjmuje z chęcią. Bron podpisuje kontrakt jako pierwszy za namową JD. JD przekłuł sobie rękę długopisem i podpisał kontrakt krwią.

Apollo Crews pojawia się w Diamond Mine Gym i daje poradę Creed Brothers, żeby mieli oczy szeroko otwarte. Damon Kemp później się pojawia i mówi braciom Creed, że Roderick Strong trochę się spóźni, ale pojawi się na ich walkę.

Gigi Dolin & Jacy Jayne są wściekłe na backstage’u po przegranej w openerze. Mandy Rose próbuje je uspokoić.

MATCH #3
Mandy Rose vs Sarray

Zwycięzca: Mandy Rose (Running Knee Strike)

Po walce Mandy wzięła krzesło i zaczęła atakować Sarray. Do ringu wbiegła Zoey Stark, która rzuciła się na mistrzynię. Mandy zdążyła ucieć przed Belly to Back GTS od Zoey.

Duke Hudson mówi, że Axiom nie pasuje do NXT. Axiom mówi, że się nie boi Duke’a. Duke nazywa Axioma nerdem i go policzkuje, po czym Axiom i Duke zaczynają się bić i akcja przechodzi do ringu. Duke wykonał Spinning Side Slam po czym wziął mikrofon i powiedział, że właśnie dlatego nie wierzy się w swoich bohaterów, bo zawsze zawodzą. Axiom mówi, że może udowodnić coś Duke’owi. Duke wraca do ringu i mamy walkę.

MATCH #4
Duke Hudson vs Axiom

Zwycięzca: Axiom (roll-up)

Wes Lee mówi, że nie podoba mu się to, że Trick się czuje jakby był kolejnym Muhammadem Alim. Wes mówi, że pokaże Trickowi jego wrestlingowe umiejętności, a Trick może mu pokazać te jego tak zwane umiejętności bokserskie. Wes wyzywa Tricka do walki na rundy tak jak robią to w NXT UK.

MATCH #5
Creed Brothers (c) w/Damon Kemp vs Tony D’Angelo & Stacks w/D’Angelo Family – NXT Tag Team Championship Match

Pod koniec walki Wilde i Cruz Del Toro odwracali uwagę sędziego, a Tony D’Angelo chciał użyć łomu na braciach Creed. Tony już szedł w stronę jednego z braci, jednak został zatrzymany przez powracającego Santosa Escobara, który zabrał mu łom i uderzył go kastetem.

Zwycięzcy: Creed Brothers (Basement Clothesline od Juliusa na Tony’m)

Po walce na rampie stało całe Legado Del Fantasma, a Tony D’Angelo i Stacks patrzyli się na nich wściekli.

Roxanne Perez wyzywa Corę Jade do walki na NXT Heatwave. Cora Jade mówi, że nie zawalczy z nią, bo Roxanne próbuje zrobić z Cory złą osobę i próbuje ona znowu wywindować się do góry na plecach Jade. Pojawia się Mandy Rose, która pyta się Cory czy chce ona pozbyć się Zoey Stark. Mandy mówi, że jak Cora to zrobi, to osobą, która wejdzie za Zoey będzie Cora i Cora nie będzie musiała się martwić Roxanne Perez.

MATCH #6
Brooks Jensen w/Josh Briggs, Fallon Henley vs Joe Gacy w/The Dyad

W trakcie walki pojawiło się Pretty Deadly, które zostało szybko spławione przez Jensena, jednak chwilę później Jensen nadział się na Handspring Clothesline od Gacy’ego.

Zwycięzca: Joe Gacy (Handspring Clothesline)

Po walce Gacy zaczął mówić do Grimesa. Gacy chce nadal mu pomóc. Grimes wszystko widział i słyszał w telewizorze i idzie to załatwić.

Tony D’Angelo rozmawia z kimś przez telefon i dziękuje mu za to, że go nie było. Tony zdenerwowany mówi, że gdyby nie Santos, byłby on mistrzem NXT North American i mistrzem NXT Tag Team. Santos dzwoni do Tony’ego. Escobar mówi, że po tym jak on i jego przydupas prawie skończyli jego karierę wysyłając go do szpitala, musiał się on odwdzięczyć. Tony mówi, że następnym razem jak go spotka, to jest po Santosie. Santos mówi, że i on i Tony wiedzą, że Santos nie może pracować dla Tony’ego, Tony dla Santosa i nie mogą oni współpracować. Tony mówi, że to musi się skończyć. D’Angelo mówi, że nie będzie Stacksa, Joaquina, Cruza i Elektry. Ostatnia rozmowa w cztery oczy.

MATCH #7
Alba Fyre vs Lash Legend

Zwycięzca: Alba Fyre (Swanton Bomb)

Trick mówi, że zgadza się na walkę z Wesem, 6 rund po 3 minuty, do 2 wygranych rund przez przypięcie, poddanie, wyliczenie.

Za tydzień Cora Jade zawalczy z Zoey Stark.

MAIN EVENT
Von Wagner w/Mr.Stone vs Solo Sikoa – Falls Count Anywhere Match

Zwycięzca: Solo Sikoa (Splash na stole komentatorskim)