WWE NXT 14/10/20 – Raport

Do ringu zmierza Kyle O’Reilly, Roderick Strong i Bobby Fish. Kyle mówi że wielu spisuje Undisputed Erę na straty a Roderick zaczyna się śmiać. Kyle mówi że za tydzień wróci do zdrowia ale Cole nadal ma złamane żebra przez Ridge’a Hollanda. Nie zdołali odpłacić mu się za to ale gdyby mieli okazję wylądowałby w tym samym łóżku szpitalnym w którym się znajduje po czym dodaje że dowiedzą się kto zlecił atak Holland’owi.

Wznowienie “złotego proroctwa” zaczyna się dziś gdy Bobby i Roddy zostaną pretendentami do mistrzostw drużynowych NXT po czym zostaną nowymi mistrzami, rządzą tym biznesem dostatecznie długo i to jest niekwestionowane.

Do ringu wchodzą Danny Burch i Oney Lorcan. Oney mówi że słyszał o ich problemie z Hollandem, teraz zniknął i powinni martwić się o nich.

 

 

Walka o miano pretendenta do  NXT Tag Team Championship

Undisputed Era (Bobby Fish i Roderick Strong) vs. Oney Lorcan i Danny Burch

Po serii shoulder tackle od Stronga Lorcan przejmuje ofensywę po neckscissors. Oney zmienia się z Burchem a Roderick z Fishem. Danny po enzugiri i serii ciosów pracuje nad ręką Bobby’ego. Burch zmienia się z Lorcanem wykonując dbl russian leg sweep na Bobbym oraz dbl vertical suplex na Strongu w Fisha.

Oney przechodzi w top dbl wristlock. Strong wykonuje blind tag i razem z Bobbym wykonuje dbl back drop na Oney’u. Heat na Lorcanie, który wyrywa się z próby Strong Hold’u (Boston Crab) odpychając Rodericka w narożnik i unikając diving headbutt’a od Fisha po czym wykonuje hot tag na Dannym.

Burch po dbl missle dropkicku z drugiej liny zmienia się z Burchem wychodzącym z dbl blockbusterem na rywalach.Po zmianie z Burchem Fish przerywa próbę Assisted DDT po czym Burch zapina Arm Trap Crossface na Rodericku a Lorcan Half Boston Crab na Fishu. Bobby i Roderick wyrywają się z dźwigni. Oney powala Fisha za ring, Burch dokonuje zmiany po clothesline’ie i wykonują Assisted DDT na Strongu, 1…2…i… Fish ciągnie Lorcan za nogę przerywając pin. Bobby popchnął Lorcana na Burcha przy brzegu ringu a Roderick trafił Oneya wysokim kolanem przypinając go.

Zwycięzcy przez przypięcie i pretendenci do NXT Tag Team Championship – Undisputed Era (Bobby Fish i Roderick Strong).

Po walce Undisputed Era spogląda na Breezango które wiedziało na podium za trybunami obserwując całą walkę.

 

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell mówi że NXT Champion Finn Balor musiał przejść operację szczęki po tym jak została złamana w dwóch miejscach na ubiegłym TakeOver. Mitchell mówi że Regal da Balorowi parę tygodni po operacji zanim podejmie ostateczną decyzję odnośnie mistrzostwa.

 

 

 

 

Pokazano Ember Moon która mówi że to nie sekret że 2019-ty nie był jej rokiem po tym jak zerwała ścięgno Achillesa. Spędzając rok z dala od ringu zrozumiała że nie może pozwolić ludziom decydować kim ma być Ember Moon i zrozumiała kim być powinna. Gdy lekarz powiedział że jest w pełni zdrowa. Mogła być przedraftowana na Raw bądź SD ale wolała wrócić do domu bo tam czuje się żywa. Chce wrócić do najlepszej dywizji kobiet w wrestlingu. Gdy opuszczała NXT była na szczycie ale teraz nie dostajesz walk o pas w oparciu o przeszłe osiągnięcia, liczy się to co zrobisz w ostatnim czasie nie 2-3 lata temu. Ma do pokonania całą dywizję świetnych atletek zanim zawalczy o tytuł. Wszystkie drogi zaprowadziły ją do NXT ale “Prawo Ember” zaprowadzi ją do tytułu.

 

 

 

 

 

 

 

Jake Atlas pokonał Ashanti “The” Adonisa wykonując small package po tym jak Raul Mendoza i Joaquin Wilde pojawili się na rampie.

Wilde i Mendoza wyciągnęli Adonisa za ring, Atlas uratował go suicide dive’em. Na rampie do Wilde’a i Mendozy dołączył Santos Escobar, zaczęli iść w stronę ringu gdy pojawił się w nim Isaiah “Sverve” Scott z krzesłami dla Adonisa i Atlasa po czym Legado del Fantasma zaczęli się wycofywać.

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell prowadzi wywiad z Candice LeRae i Johnnym Gargano. McKenzie mówi że Candice zamierzy się z Shotzi Blackheart o miano pretendentki o NXT Women’s Championship. LeRae odpowiada że jest nieukoronowaną mistrzynią a Johnny mówi że Lumis nie zasłużył na walkę o tytuł North American z Damianem Priestem ponieważ jedyne co robi to rysowanie obrazków i gapienie się na ludzi. Poza tym Dexter porywał ludzi więc powinien siedzieć w więzieniu a nie być nagradzany. Dodaję że jeśli Regal chce stawiać im kłody pod nogi to w porządku ponieważ ich przeznaczeniem jest zostanie mistrzami jako para a przeznaczenie przezwycięża przeciwności.

Mitchell pyta Gargano czy lekceważy Austina Theory’ego jako dzisiejszego rywala. Johnny mówi że Theory jest młody i niedojrzały a przez za długi język dostanie w ringu życiową lekcję.

 

 

Johnny Gargano pokonał Austina Theory’ego wykonując snake eyes w środkowy narożnik, diving forearm w tył głowy i One Final Beat (Slingshot DDT).

 

 

 

 

 

Raquel Gonalez mówi że Ripley zachowuje się jakby rządziła w NXT ale to ona jest największa i najgorsza w tej branży, Hallowen Havoc jest za 2 tyg. może pokarze się i zobaczą czy Rhea jest na prawdę taka twarda. Na zapleczu pojawia się Ripley i obie ruszają w swoim kierunku lecz zostają rozdzielone przez agentów i ochronę.

 

 

 

 

 

Pokazano Tomaso Ciampę siedzącego w ciemnym pokoju z maską w ręku i oglądającego swoją ubiegłą walkę z Kushidą która zakończyła się dyskwalifikacją, zauważa jak Velveteen Dram przypadkowo uderza jego zamiast Kushidy, mówi że już jest martwy i odchodzi.

 

 

 

 

Candice LeRae pokonała Shotzi Blackheart po tym jak uderzyła Shotzi kasteterm który podała jej Indi Hartwhell przy barierkach stając się pretendentką do tytułu kobiet NXT o który zawalczy z Io Shirai na Halloween Havoc.

 

 

 

 

Pokazano Drake’a Mavericka pokazującego Killian’owi Dain’owi potencjalne wzory na koszulki, jeden pokazuje ich karykatury a na drugim pisze “The Furry & The Fury” (furia i futrzak). Drake mówi że ich drużyna powinna się tak nazywać a Dain spogląda na niego z zażenowaniem. Drake wspomina o dzisiejszej walce z Imperium, podirytowany Killian wstaje i mówi że lepiej dla niego żeby wygrali.

 

 

 

 

 

Po przerwie w ringu znajdują się Aliah i Robert Stone. Robert mówi że w NXT jest wiele topowych talentów lecz żaden nie zdołał współgrać z brandem Roberta Stone’a lecz ich strata będzie w przyszłości  korzyścią kogoś innego.

Toni Storm pokonała Aliah wykonując Storm Zero (Tiger Driver).

 

 

 

 

McKenzie Mitchell rozmawia z Williamem Regalem który mówi że nie jest zadowolony z zakończenia walki Canidce z Shotzi ale decyzja sędziego jest ostateczna więc Io zmierzy się z Canidce o tytuł. Mówi także że wygląda na to że Gonzalez i Ripley mają niewyrównane rachunki i nie ma nic przeciwko walce pomiędzy nimi. Xia Li i Boa podchodzą do Regala po czym Xia mówi że chce mieć walkę za tydzień i jest to dla niej bardzo istotne, Regal odpowiada że weźmie to pod uwagę.

 

 

 

 

Imperium (Marcel Barthel i Fabian Aichner) pokonali Drake’a Mavericka i Killiana Daina po tym jak Barthel zciągnął Daina z brzegu ringu i wepchnął na schody, następnie Aichner przechwycił Drake’a z narożnika na brainbuster, Barthel dokonał na nim zmiany wykonując z Fabianem European Bomb i przypinając Mavericka.

 

Po walce Ever-Rise atakuje Drake’a po czym Dain wstaje i powala ich dbl clothesline’em, podchodzi do Drake’a który się zasłania i mówi mu że nikt nie może go uderzać poza nim samym.

 

 

 

 

Damian Priest obronił tytuł North American przeciw Dexterowi Lumisowi po tym jak Grimes wykonał Cave-in na Lumisie w brzeg ringu a Priest south of heven (sitout chokeslam).

 

Po walce Grimes udał się do ringu i zmierzając w stronę Lumisa otrzymał The Reckoning (Rolling Cutter) od Damiana. Johnny Gargano zaatakował Priesta krzesłem przy rampie, po chwili podeszła do niego Candice. Pojawił się również Regal przedstawiający Shotzi Blackheart jako gospodarza Halloween Havoc. Shotzi poinformowała że stypulacje w walkach Candice i Johnny’ego zostaną wylosowane losowo przy kole fortuny.