WWE NXT 13/5/20 – Raport

 NXT Tag Team Championship Match

Timothy Thatcher i Matt Riddle vs. Imperium (Marcel Barthel i Fabian Aichner)

 

Thatcher rozpoczyna hammerlock’iem na Barthelu, Macel przechodzi w headscissors po czym zostaje skontrowany na bow & arrow, obaj wymieniają ciosy, po przejściu w dbl toe hold Timothy zapina cross armbreaker i Barthel dociera do lin.

Blind tag od Aichnera po którym wykonuje arm drag na arm bar, Thatcher podnosi pozycję lecz Barthel ściąga Riddle’a z brzegu ringu. Matt zatrzymuje Marcela serią forearm’ów przy barierkach, Timothy uwalnia się z dźwigni i odwraca w stronę Riddle’a po czym Aichner powala go waistlock takedown’em.

Thatcher przechodzi w armbar zmieniając się z Matt’em, Fabian zatrzymuje Riddle’a shoulder tacykle, Matt wykonuje leap frog na sleeper, Aichner zrzuca go arm drag’iem po czym trafia na gutwrench suplex,  Barthel zmienia się otrzymując exploder suplex na penalty kick od Riddle’a, Matt powala Aichnera z brzegu ringu po czym ląduje senton’em na kolanach Barthela. Aichner zmienia się wykonując tilt a whirl backbreaker.

Po przerwie Aichner i Barthel ustawiają Riddle’a w pozycji tree of woe wykonując stereo basement dropkicki, Fabian dusi Matta przy linach i zmienia się z Marcelem, Riddle trafia Aichnera bicycle knee, Barthel zatrzymuje go przed zmianą próbą sunset flipu, Riddle nie trafia penalty kick’iem po czym wychodzi z high kick’iem.

Następnie Matt wykonuje monkey flip na Barthelu który ląduje nogami w Thatchera. Timothy spogląda na Riddle’a i podirytowany odchodzi. Riddle unika European Bomb’u (Diving Uppercut/Powerbomb) kolanem na Aichnerze, wychodzi z final flash (ripcord bicycle knee) na Marcelu, Aichner unika powerbomba, blind tag z Barthel’em, Imperium wykonuje thrust spinebuster/penalty kick na  European Bomb, 1…2…i…3.

 

Zwycięzcy przez przypięcie i NOWI NXT Tag Team Championi – Imperium (Marcel Barthel i Fabian Aichner)

 

 

McKenzie Mitchell pyta Thatchera na zapleczu czemu opuścił Riddle’a, Timothy mówi że Matt miał znokautować rywali a on ich poddać, tylko tyle, zamiast tego robią jakiś teleturniej, rzuca klapkami to całe “bro” i reszta, chce być mistrzem drużynowym ale jeśli jego partnerem ma być taki przygłup to nie jest warte.

Riddle pyta o co chodziło ? Thatcher odchodzi, Matt łapie go za ramię, zaczynają się bić i sędziowie ich rozdzielają.

 

 

 

 

 

Tegan Nox va. Indi Hartwell

 

Hartwell blokuje wiązanie i ściąga Nox na matę, blokuje arm drag wykonując hair whip. Po serii stomp’ów i ciosów od Indi, Nox wychodzi z ciosem w korpus i thrust kick’iem lecz zostaje zatrzymana dbl axe handlew plecy i sidewalk slam’em.

Nox zaciąga linę Hartwell lądującej na brzegu ringu która trafia ją shoulder thrust’em, wykonuje springboard lecz Nox przechwytuje ją na chokeslam, uppercut i high kick oraz inverted cannonball w narożniku dorzucając cross body z narożnika i Shinest Wizzard kończąc walkę. 

 

Zwycięzca przez przypięcie – Tegan Nox

 

 

 

 

 

Przypomniano zeszłotygodniową walkę o NXT Women’s Champiopnship gdzie Charlotte zaatakowała Io Shirai kendo kończąc walkę dyskwalifikacją po czym zainterwenoiwała Rhea Ripley zatrzymując Flair przed próbą figure 4 leglock’u między słupkiem narożnika oraz późniejszą sprzeczkę Shirai z Ripley na zewnątrz budynku.

 

 

Przedstawiono Ripley mówiącą że walk na WM nie poszła po jej myśli i nie odpoczywała wiele od tego momentu ponieważ na myśl że Charlotte Flair chodzi po NXT z jej tytułem robi jej się niedobrze, Io dała dobrą walkę ale pod koniec dnia nie wykonała zadania. Osobą która sprowadzi ten tytuł z powrotem do NXT jest ona i jeśli musi wbić to do głowy Io Shirai to niech tak będzie. Nie skończyła jeszcze z Charlotte i jak to mawiał jej głupi stary ojciec “we’ve only just begun” ponieważ pas który posiada należy do niej.

 

 

 

 

 

Pokazano Matta Riddle’a rozmawiającego z Regalem przez tablet. McKenzie Mitchell pyta co miał do powiedzenia. Riddle mówi że dał mu czego chciał czyli walki z Thatcherem dziś i w przeciwieństwie do ogiera Pete’a Tchatcher jest po prostu….

Timothy Thatcher atakuje Riddle’a forearm’em w tył głowy po czym uderza go monitorem LCD.

 

 

 

 

 

Turniej o Tymczasonego NXT Cruiserweight Championa

Grupa A

Tony Neese (0-2) vs. Jake Atlas (1-1)

 

Przed walką Byron Saxton mówi że Jake musi wygrać by awansować w turnieju. Atlas mówi że to dla niego podbramkowa sytuacja, musi pokonać byłego mistrze by przejść dalej. Jako największy fan Drake’a Mavericka ma nadzieje że jakimś sposobem pokona Kushidę wymuszając remis.

 

Neese rozpoczyna single leg takedown’em, Atlas przechodzi z chinlocka w armbar, Tony posyła go na liny przechodząc w headlock. Jake uwalnia się wykonując backflip, Tony zatrzymuje go thrust kick’iem, knee lift’em i próbuje wykonać leg sweep, Atlas wychodzi z próbą penalty kick’u i unika leg sweep’u cartwheel’em.

Tony trafia Atlasa throat thrust’em i dorzuca hot shot  oraz vertical suplex po stompach w narożniku. Jake uwalnia się z waistlock’a łokciem, dodaje bicycle kick i german suplex oraz step up enzugiri. Neese próbuje  pumphandle michinoku driver’a, Atlas wyrywa się wychodząc z jumping neckbreaker’em.

Neese zatrzymuje Jake’a na narożniku serią chop’ów i kopnięć, Atlas ląduje na brzegu ringu i wykonuje leg sweep na Tonym stojącym na środkowym narożniku  po czym wychodziz  Rainwow DDT (Cartwheel DDT)  kończąc walkę.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Jake Atlas (2-1)

 

 

 

 

Pokazano Undipsuted Erę rozmawiającą przez internet, Adam Cole chwali się jak bardzo upokorzył Velveteen Dream’a po czym wszyscy zaczęli narzekać na Dextera Lumisa po czym jednogłośnie zaproponowali że Roderick Strong da mu nauczkę, po czym wrócą do dominacji NXT i to jest niekwestionowane.

 

 

 

 

 

Pokazano promo wideo Scarlett i Karriona Krossa. Karrion móiw że świat ciągle szuka pytań na odpowiedzi. Pytania, motywy, tłumaczenia, wobec wielkiej niepewności dlaczego źli ludzie robią takie okropne rzeczy. Nie są tu by szokować system ani ratować przed skorumpowanymi czarnymi sercami, są rozrywką dla widzów. Czas by się obudzić ze snu zanim zaśnie się na wieczność. Tomaso Ciampa był pierwszy ale nie ostatni. Upadnij i się módl. Tik tok.

 

 

 

 

 

Zaprezentowano promo wideo Dakoty Kai która mówi że nie może się zbytnio przejmować co fani i ludzie na zapleczu o niej myślą, mentalnie nie była dość twarda więc po kontuzji w grudniu 2018-go wiedziała że coś się musi zmienić. Musiała przerywać własną rehabilitację tylko po to żeby nagrywać Tegan która nigdy ją nie obchodziła.

Gdy wróciła z kontuzji była w NXT tylko po to by byc w cieniu kogoś i w tym momencie wiedziała że nadeszła pora na zmianę. TakeOver:Portland było jej sceną i jej karierą wchodząc na nowy poziom wprowadzając Raquel do obrazka. Gonzalez jest nabardziej dominującą siłą w NXT i co ważniejsze jedyną osobą która ją wspiera i ją obchodzi.

Raquel mówi że wiele je łączy, obie wiedzą jak to być wyrzutkiem, inni mogą to uznać za biznes bólu bo będą go sprawiać wielu osobą.

 

 

 

 

McKenzie rozmawia z Isaiah’em “Sverve’em” Scottem mówiąc że jeśli przegra zostanie wyeliminowanym. Pyta czego mu potrzeba by przetrwać w turnieju. Sverve mówi że pewności siebie i rozmawia z kimś kto ma jej wiele, jego ruchy są tak płynne że w ringu czuje się nietykalny i Fantasma szybko się o tym przekona. Może myślał że pojawi się i pokona każdego uczestnika w turnieju ale on to szybko zatrzyma.

Następnie jego rywalem będzie Gallagher i wiadomo jak to się skończy – Sverve z zwycięstwem. Nie jest jednym z tych gości który pojawią się w turnieju i nie wygrają żadnej walki. Jeśli tak byłoby w jego przypadku to odszedłby z biznesu a teraz przeprasza ale “ma dom do obronienia”.

 

 

Pokazano D Generation X w pokoju produkcyjnym, Shawn Michaels ma na sobie chustkę i mówi że ma nadzieje że wypadną lepiej niż na rocznicy Tripe H’a na SD. Hunter powiedział że William Regal nie mógł się pojawić i nadchodzi 25-ta rocznica gali In Your House. Road Dogg wychyla się z za ekranu mówiąc że brał udział w pierwszym In Your House z Razor Ramon’em. Michaels mówi że też miał walkę na tej gali z Jeffem Jarrett’em. Pyta HHH’a czy też miał, Hunter zastanawia się chwilę po czym Road Dogg mówi że nie ważne, kojarzy że jakąś miał. Triple H mówi że to nie istotnie, skoro podczas tej rocznicy wieli ludzi spędza czas właśnie w domach.Marka która się sprawdzała sprawdzi się raz jeszcze w NXT 7-go czerwca odbędzie się NXT TakeOver:In Your House.

 

 

 

Finn Balor vs. Cameron Grimes

 

Pod koniec starcia Balor wykonał penalty kick z brzegu ringu, przy barierce pojawił się Damian Priest, gdy próbował wejść Balor trafił go forearm’em i powalił Camerona sling blade’em. Priest pod nieuwagę sędziego uderzył Finna pałką policyjną w nogę po czym Grimes pokonał go wykonując Cave-In (Leaping Dbl Foot Stomp).

 

Zwycięzca przez przypięcie – Cameron Grimes

 

Po walce Priest wsuwa do ringu krzesło obok Balora, gdy Finn próbuje je podnieść stawia na nim nogę i wykonuje na balorze The Reckoning (Rolling Cutter) na krześle. Damian rozkłada krzesło naszyji balora i siada na nim mówiąc że skoro jest na drodze by żyć wiecznie czemu nie przez znokautowanie Księcia, nie zdawał sobie sprawy że sprawi mu to taką frajdę tak jak 3 tyg. temu.

 

 

 

 

Turniej o Tymczasonego NXT Cruiserweight Championa

Grupa B

Isaiah “Sverve” Scott (1-1) vs. Jack Gallagher (0-2)

 

Przed walką Tony Neese wbij Scotta żebraki w schody.

 

Gallagher po gongu trafił running dropkick’iem w narożnik lecz Sverve położył nogę na linie przy przypięciu. Jack pracował nad korpusem, Isaiah uniknął kolejnego running dropkick’a w narożnik wykonując House Call (Jumping Thrust Kick W Skroń Rywala), 1…2…i…kick out.

Scott wyszedł z serią shoot kick’ów, Gallagher zapiął gilotynę, Sverve próbował wykonać vertical suplex lecz upuścił Jacka który wykonał Discus Forearm zapewniając sobie zwycięstwo.

 

Zwycięzca przez przypięcie – Jack Gallagher (1-2)

 

 

 

 

 

 Kayden Carter vs. Aliyah

 

Pod koniec starcia na arenie pojawił się Robert Stone gdy Aliah dusiła Carter przy linach dorzuciła calf kick, Aliah weszła na drugi narożnik, spojżała na Stone’a i weszła na górny po czym Kayden ściągnęła ją na matę wychodząc z wheelbarrow roll’em na superkick, po czym zapięła Inverted Indian Dethlock  wygrywając przez poddanie.

 

Zwycięzca przez poddanie – Kayden Carter

 

Po walce Aliah złapała dłoń Stone’a który zaczął odchodzić lecz on odsunął jej rękę i udał się na zaplecze.

 

 

 

Pokazano kolejną kolację przy świecach u Gargano. Johnny mówi że 3 tyg. temu postanowili sobie co mają zrobić i teraz wystarczy na nich spojrzeć, Canidce pokonała ninja a on 2 metrowego 125 kilowego Dominica “Dijagoofyca” jakby był nikim.

Gargano puszcza na notebooku swoją walkę z Dijakovicem przechwalając się. Mówi że skoro ten dureń pociągnął Keitha Lee do jego granic to udowadnia że Keith jest nikim, kolejnym ulubieńcem miesiąca. Dijakovic nauczył się ważnej lekcji, jeśli wypowie jego imię będzie to mieć konsekwencje, jeśli wejdzie im w drogę dowie się że jest tylko ich droga i nie ma innej.

Candice mówi że nie tylko on miał ostatnio walkę. Johnny mówi że miał najlepsze miejsce i dał jej 5 gwiazdek. LeRae mówi że niezasłużone osoby dalej są nagradzane mówiąc o Mii Yim. Dostała walkę z Charlotte Flair gdy ona tej samej nocy walczyła z Kacey Catenzaro, Johnny mówi że jest wojowniczką ninja, Candice zaprzecza, Gargano mówi że Amerykańską, LeRae się zgadza,móiw że jest też przykładem dla każdego niezasłużonego imbecyla w NXT.

Gargano drwi z Lee i jego potrzeby aprobaty publiczności po czym dodaje że chwała której szuka nie istnieje, to tylko slogan który przyciąga fanów na chwilę ale ona nie trwa, zostawi puste uczucie wie z własnego doświadczenia że ludzie go zostawią i znajdą kogoś innego. Lee może jest zastraszający fizycznie ale mentalnie i emocjonalnie nie jest w stanie stawić czoła rzeczywistości.

Gargano mówi że “ich droga” daje ludziom to na co zasługują, Canidce mówi ze to piękne a Johnny że tak jak ona.

Candice mówi że muszą pokazać reszcie jak wygląda prawdziwa chwała a Johnny dodaje że nie będą mieli innego wyjścia jak pławić się w niej po czym wznoszą toast.

 

 

 

 

Za tydzień w NXT kolejne walki turniejowe o tytuł NXT Cruiserweight, Kushida (2-0) zmierzy się z Drake’iem Maverick’iem (1-1) a El Hijo del Fantasma (1-1) z Akirą Tozawą (2-0).

Odbędzie się również walka Io Shirai z Rheą Ripley.

 

 

 

 

 

 

Timothy Thatcher vs. Matt Riddle

 

Pod koniec starcia Thatcher zapiął kneebar na Riddle’u który podniósł pozycję i obrócił go na reverse matchbook pin gdy Timothy utrzymywał dźwignie.

 

Zwyzięzca przez przypięcie – Matt Riddle

Po walce Thatcher zaatakował Matta po forearm’ie w plecy wbił Riddle’a ramieniem w słupek po czym wykonał single arm DDT przechodząc w Fujiwara Armbar, gdy sędzia go odciąga Thatcher zapina dźwignie ponownie kończąc galę.