WWE NXT 11/11/20 – Raport

Gale rozpoczyna nowy North American Champion Johnny Gargano prezentując koło fortuny pretendentów na którym znajdują się Thatcher, Strong, O’reilly, Escobar, Pete Dunne, Reed, Lumis, Ciampa, Dream, Kushida, Grimes, Priest oraz dopisany flamastrem Leon Ruff.

Johnny mówi o zostaniu pierwszym dwukrotnym North American Championem, wspomina utratę tytułu przy pierwszej obronie podobnie jak z mistrzostwem NXT uważając to za klątwę którą zamierza odkręcić kołem fortuny. Gargano kręci kołem ustawionym na wylosowanie Leona Ruffa.

 

North American Championship Match

Johnny Gargano (c) vs. Leon Ruff

 

Gargano mówi Ruff’owi żeby poprawił ochraniacz na kolano po czym zbiera na nim heat. Ruff po serii uników wychodzi z dropkick’iem i corner clothesline’em lecz Johnny przechwytuje go na brzegu ringu i posyła na schody. Gargano wystrasza się Priesta za barierką i Leon przypina go do dwóch po czym otrzymuje clothesline. Johnny po snake eyes w środkowy narożnik spogląda na Priesta i mówi publice by przestali z niego szydzić, nie trafia Leona superkick’iem po czym Ruff wykonuje crucifix bomb, 1…2…i…3.

 

Zwycięzca przez przypięcie i NOWY North American Champion – Leon Ruff.

 

Po walce rozbawiony Priest zakłada Leon’owi pas wokół talii i podnosi jego rękę w górze po czym zapięty pas spada z talii Ruffa na ziemię.

 

 

McKenzie Mitchell na zapleczu gratuluje Ruff’owi zwycięstwa, Priest gratuluje mu i ostrzega że Johnny będzie chciał skopać mu tyłek więc daje mu kluczyki do czarnego Doge’a Challengera a Ruff biegnie na parking.

Zdenerwowany Gargano podchodzi do śmiejącego się Priesta mówiąc że to jego wina, sędziowie odciągają Johnny’ego gdy Damian wytyka go palcem mówiąc że jego klątwa musi być prawdziwa skoro miał tak niewiarygodne panowanie. Johnny prosi Regala o cofnięcie decyzji mówiąc że walka nie była jego pomysłem i nie podpisał kontraktu.

 

 

Pokazano Jake’a Atlasa atakującego Joaquina Wilda metalową rurką, podchodzi do trzymającego się za żebra Mendozy i Escobara mówiąc że zajął się dwoma i został mu jeden zwracając siędo Escobara.

 

 

 

NXT Cruiserweight Championship Match

Santos Escobar (c) vs. Jake Atlas

 

Escobar przejmuje kontrolę na początku starcia, Atlas odpowiada serią ciosów i forearm’em, Mendoza z metalową rurką oraz Wilde pojawiają się próbując zaatakować Jake’a lecz on wytrąca rurkę Raul’owi atakując nią jego i Wilde’a. Atlas wykonuje gamengiri na springboard blockbuster Escobar’owi który opuszcza ring.

Po przerwie Wilde i Mendoza zostają wyrzuceni na zaplecze, pokazano powtórkę gdzie Mendoza podcina nogę Atlasa.

Na koniec walki Atlas wykonał rolling fireman’s carry na penalty kick i moonsalut gdy szykował się pod Cartwheel DDT, Santos przechwycił go na Butterfly Facebreaker broniąc tytuł.

 

Zwycięzca przez przypięcie i nadal NXT Cruiserweight Champion – Santos Escobar.

Po walce Joaquin Wilde i Raul Mendoza pojawili się na rampie celebrując z Escobarem wygraną.

 

 

 

Pokazano na zapleczu Dextera Lumisa rysującego karykaturę Camerona Grimesa uciekającego przed sędzią zombie.

 

 

 

 

 

Shotzi Blackheart mówi że Candice LeRae niszcząc jej czołg zniszczyła część jej. Ten czołg symbolizował każdą przeciwność którą pokonała, wolność i rodzinę którą miała w wojsku. Jeśli Candice myśli że są kwita to się myli. Shotzi mówi że zamierza się jej odpłacić czy szukać zemsty tylko skopać jej tyłek.

 

 

 

 

 

Raquel Gonzalez zmierza do ringu na planowaną walkę z Xią Li. Po chwili pojawia się Boa w garniturze przepraszając Raquel za to że walka się nie odbędzie. Gdy odchodził Gonzalez powala go big bootem, wbija w szybę przy barierkach, po serii stompów wrzuca go do ringu dorzucając big boot i Single Arm Powerbomb po czym mówi że Li prosiła o tą walkę i żeby uważała kiedy o niej mówi.

 

 

Po chwili gaśnie światło i pokazuje się grafika białego smoka przy ringu pojawia się starszy Azjata wręczający list Boa który przed nim klęka. Azjata rysuje mu znamię na dłoni i odchodzi.

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell rozmawia z Anthonym Greene pytając go o ostatni atak na Thatchera. Zanim zdążył odpowiedzieć Thatcher atakuje go z za pleców, Greene odpowiada ciosami lecz Thatcher zapina gilotynę po czym sędziowie odciągają go od Anthony’ego.

Timothy rzuca Greene’a na stojącą karykaturę Lumisa który pojawia się za plecami Thatchera. Timothy mówi że nic do niego nie ma i odchodzi.

 

 

 

 

 

Candice LeRae pokonała Toni Storm po tym jak popchnęła ją w narożnik i wykonała dirty pin.

Po walce Storm zaatakowała Candice, osobnik przebrany za Gohstface’a ratuje LeRae po czym Shotzi atakuje Candice a Gothstface wychodzi z big bootem dla Blackheart i pomaga Candice wykonać sufboard curb stomp. Gohstface ściąga maskę i okzuje się nim być Indi Hartwheel.

 

 

 

 

 

Breezango mówi że zajęło im 5 lat by zdobyć mistrzostwa drużynowe i zostały je im odebrane przez Pata McAfee który nie jest nawet wrestlerem i nie rozumie co robi. Mówią że wygrali tytuły i zrobią to ponownie stając dwukrotnymi mistrzami.

 

 

 

 

 

 

Timothy Thatcher pokonał Dextera Lumisa. Pod koniec starcia Cameron Grimes pojawił się na brzegu ringu, Lumis pchnął w niego Thatchera po  czym Timothy zapiął arm trap crossface na Dexterze przechodząc w crucifix pin i przypinając go.

 

Cameron Grimes atakuje Lumisa po walce, Dexter wstaje lecz Grimes zaciąga jego ramię o linę i zakłada Lumisowi worek na głowę bijąc go przy barierkach. Lumis wyciąga krzesło i zaczyna machać na oślep a Cameron powala go forearm’em w tył głowy, usadza Dextera na krześle wykonując Cave-In (Leaping Dbl Foot Stomp).

 

 

 

 

 

 

 

McKenzie Mitchell podchodzi do Gargano stojącego pod biurem Regala który próbuje na spokojnie wytłumaczyć mu że walka z Ruffem miała być żartem i powinna zostać cofnięta. Regal mówi że to był jego pomysł i nie ma podstaw cofać decyzji więc wygląda na to że jego klątwa będzie kontynuowana a Leon Ruff jest nadal North American Championem.

 

 

 

 

 

Tomaso Ciampa siedząc w ciemnym korytarzu mówi że przez 16 lat w tym środowisku spotkał wielu twardzieli, pamięta początki swojej kariery trenując z ludźmi jak kiler Kowalski czy Harley Race. Ludzie jak oni nigdy nie chwalili się jak twardzi byli ponieważ nie musieli, po prostu to wiedzieli. Jednak czasy się zmieniły.

Patrząc na szatnie NXT najwidoczniej wszyscy są twardzi i każdy jest gotowy to powiedzieć. Najwidoczniej w takich czasach żyjemy – narzekaj a zostaniesz nagrodzony, szczekaj dość długo i głośno żeby dostać swoją część. Podejmowanie akcji bez konsekwencji. Może jest zbyt staromodny ale nigdy nie myślał że będzie ostatnim z wymierającego gatunku. Ta kultura 2020-go ulegnie zmianie a tą zmianą jest Tomaso Ciampa.

 

 

 

 

Pokazano promo wideo Ripley i Shirai. Ripley wspomniała porażkę z Charlotte na WM. Io mówi o byciu zdyscyplinowaną mistrzynią nie oglądającą się wstecz i pokonującą najlepszych.Pokazano trenującą Ripley i trenerów mówiących że jest bardziej skupiona i zdeterminowana niż kiedykolwiek. Io mówi że Ripley po porażce z nią znowu będzie załamana a Rhea mówi że odbierze Shirai tytuł czy jej się to podoba czy nie.

 

 

 

 

 

Do ringu zmierza Pat McAfee z Pete’em Dunne’em oraz NXT TT Championami Burchem i Lorcanem. Pokazano zakrwawionego Killiana Daina na parkingu po tym jak próbował ich zaatakować. Pat mówi że to wspaniałe wspomnienie i nie ma wątpliwości że Pete Dunne sieje terror w tym brandzie. 2 tyg. temu krzesło na plecy O’Reilly’ego – martwy, tydzień temu frontowe drzwi i wielki włochaty irlandzki bękart – martwy. Gdy leciał prywatnym samolotem do tej dziury  dostawał tweety od Toma Brady’ego o tym jak dobrze prosperuje jego biznes. Dodaje że Lorcan i Burch zdominują Breezango tak jak on stół komentatorski i to największy wieczór w historii NXT.

 

 

Na zapleczu Cameron Grimes mówi że nie boi się duchów ghuli ani zombie, przyznaje że bał się Lumisa i jego zimnego spojrzenia ale je zakrył i wykonał na nim Cave-In a teraz jest miejsce w które musi się udać,….prosto na księżyc.

 

 

 

Za tydzień powraca NXT Champion Finn Balor.

 

 

 

 

 

NXT Tag Team Championship Match

Oney Lorcan i Danny Burch (c) vs. Breezango (Tyler Breeze i Fandango)

 

W trakcie walki McAfee próbował odwrócić uwagę sędziego gdy Drake Maverick pojawił się na rampie wykonując enzugiri na Lorcanie i somersalut senton na McAfee. Dunne powalił Drake’a forearm’em i wrzucił Pata do ringu po czym strącił Breeza z brzegu ringu. Burch trafił Fandango headbutt’em po czym wykonał z Oneyem Assisted DDT broniąc tytułu.

 

Zwycięzcy przez przypięcie i nadal NXT Tag Team Championi – Danny Burch i Oney Lorcan.

 

 

Gdy Pat z resztą grupy celebruje zwycięstwo Maverick wchodzi na narożnik wykonując crossbody na Burchu. Drake został zasypany ciosami po czym otrzymał x- plex od Dunne’a za ringiem. Breezango próbuje zainterweniować lecz zostaje zasypane ciosami. Dunne wyciąga Tylera z nad stołu komentatorskiego po czym Pat wykonuje na nim punt kick. McAfee chwyta za obiektyw kamery mówiąc że są najwspanialszą czteroosobową grupa w historii wrestlingu i będą to robić na okrągło jeśli zechcą, kończy mówiąc “jesteśmy najwspanialsi, wy ssiecie, cześć”.