WWE Monday Night RAW 3 października 2022: Raport

Znajdujemy się w Sain Paul. Na program zapraszają nas Corey Graves, Byron Saxton oraz Jimmy Smith.

Na czerwonej tygodniówce RAW Women’s Champion Bianca Belair oraz Bayley podpiszą kontrakt na ladder match. Taki pojedynek odbędzie się na premium live evencie Extreme Rules. Bayley przypięła mistrzynię podczas sześcioosobowego tag team matchu, jaki miał miejsce na Clash at the Castle. Dzień później Belair była skłonna postawić dzierżone mistrzostwo kobiet, ale Bayley wybrała dzień oraz miejsce rywalizacji. Takowa będzie miała miejsce na Extreme Rules.

Kolejną ciekawostką z dywizji kobiet jest powrót Candice LeRae oraz jej rywalizacja z zawodniczką należącą do Damage CTRL, Dakotą Kai. LeRae zszokowała świat powracając w ubiegłym tygodniu jako tajemnicza rywalka Nikki A.S.H. Warto przypomnieć, że żona Gargano współpracę z WWE zakończyła w maju 2022 roku, ale po kilkumiesięcznej nieobecności powróciła do TV.

Alpha Academy mają wiele pracy, gdyż Chad Gable chce pokonać Brauna Strowmana. W ubiegłym tygodniu na SmackDown, Gable otrzymał telefon od Strowmana. The Monster Among Man wyzwał wspomnianego zawodnika, co zostało zaakceptowane. Warto zaznaczyć, że rywalem Otisa będzie Johnny Gargano.

Finn Balor i Damian Priest z Judgment Day zmierzą się z Reyem Mysterio oraz AJ Stylesem. Rey od dawna zaangażowany jest w konflikt z Judgment Day, gdyż jego syn przeszedł na ciemną stronę mocy atakując Edge’a na Clash at the Castle.

Seth Rollins oraz Matt Riddle skonfrontują się twarzą w twarz przed Fight Pit Matchem, w którym były mistrz UFC Daniel Cormier będzie sędzią specjalnym.

Tymczasem w ringu obecni są członkowie The Judgment Day. Finn Balor powiedział, że WWE Hall of Famer Edge 11 lat temu został zmuszony do przejścia na emeryture, ale walczył o powrót do ringu. Balor dodał, że tylko raz można uciec przed losem, więc Extreme Rules wcieli się w rolę okrutnego losu. Takim sposobem chce wyświadczyć przysługę Edge’owi, który zostanie okrutnie zbity i sam odejdzie na emeryturę. Priest dodał, że to powinno służyć jako oświadczenie dla każdego, kto chce rywalizować z The Judgment Day. Dominik stwierdził, że nie na widzi swojego ojca, gdyż ma nową rodzinę. Balor zakończył, że mógł zakończyć karierę AJ Stylesa już w ubiegłym tygodniu, ale nie zrobił tego ponieważ są przyjaciółmi.

 

Judgment Day (Finn Balor & Damian Priest) vs. Rey Mysterio & AJ Styles

Zwycięzcy: Judgment Day

Na zapleczu widzimy Kevina Patricka podchodzącego do Bobby’ego Lashleya. Mistrz stwierdził, że nie jest zadowolony z siebie, a jego mentalność nigdy się nie zmieni, bez względu na sytuację. Następnie dodał, że pokonał wszystko, co najlepsze ma do zaoferowania branża i chce kogoś, kto ma taką samą mentalność, jak on. Niespodziewanie pojawił się Mustafa Ali sugerując, że chce ustawić się na początku tej kolejki. Lashley chce upewnić się, że Ali otrzyma swoją szansę już dziś.

Po krótkiej przerwie widzimy Samiego Zayna, Jimmy’ego Uso i Solo Sikoę. Sami opowiedział Jimmy’emu zabawną historię, podczas gdy Sikoa próbował zachować pełną powagę. Następnie podszedł do nich Jey Uso, który twierdzi, że przyszli robić interesy, a nie zajmować się błahostkami. Po chwili The Bloodline trafili na Street Profits. Montez Ford nie szanuje Romana Reignsa.

Bobby Lashley (c) vs. Mustafa Ali o United States Championship

Zwycięzca: Bobby Lashley

Po walce zjawił się Seth Rollins wyprowadzając Curb Stomp na Bobby’m Lashley’u. To samo spotkało obolałego Mustafę Aliego.

Seth Freakin Rollins I Matt Riddle Face Off

Były członek The Shield powiedział, że po usunięciu Bobby’ego Trashley może zająć się uroczystością. Następnie powitał fanów zapraszając ich na Monday Night Rollins. Po chwili zwrócił się do Matta Riddle sugerując, że Fight Pit będzie synonimem jego imienia, po czym zaprezentował czym jest ta walka. Rollins dodał, że pokaże byłemu zawodnikowi UFC to, co spotkało Cody’ego Rhodesa oraz Bobby’ego Lashleya, gdyż jest najniebezpieczniejszym człowiekiem w branży.

Po chwili zjawił się Riddle, który nie martwi się o Fight Pit, gdyż będzie tam, aby dać mu lekcję. Riddle stwierdził, że Rollinsowi brzydko pachnie z buzi, po czym zapytał go, kiedy po raz ostatni posiadał tytuł mistrzowski oraz kiedy ostatnio był uczestnikiem main eventu na WrestleManii. Niespodziewanie na Titantronie pojawił się Daniel Cormier twierdząc, że wszyscy są zmęczeni ich zachowaniem. Następnie przedstawił się i powiedział, że Fight Pit wymaga trzeciego faceta, więc planuje położyć kres problemom.

Na zapleczu Candice LeRae wpadła na Biancę Belair, Alexę Bliss i Asuką. Wspomniane zawodniczki życzyły jej powodzenia w konfrontacji z Dakotą Kai.

Po krótkiej przerwie widzimy The Miza, który stwierdził, że jego problem z niskim życiem Dextera Lumisa zakończy się dziś wieczorem. Mike dodał, że nie wyjedzie, dopóki nie dowie się, że nic nie zrujnuje jego nadchodzących urodzin. Niespodziewanie w oddali zauważony został Lumis szpiegujący byłego mistrza WWE.

Candice LeRae vs. Dakota Kai

Zwyciężczyni: Dakota Kai

Następnie widzimy Johnny’ego Gargano kierującego się w stronę ringu. Tymczasem Dexter Lumis pojawił się na kilka sekund, a zbliżenie kamery skierowane było w stronę śpiącego The Miza. Kiedy były mistrz WWE budzi się, w ręku trzyma karykaturę samego siebie oraz Lumisa.

Johnny Gargano vs. Otis

Zwycięzca: Otis

Po walce trójka wrestlerów zaatakowała Gargano, ale na ratunek przybył mu Braun Strowman.

Braun Strowman vs. Chad Gable

Zwycięzca: Braun Strowman

Mistrz US Bobby Lashley opatrywany jest przez służby medyczne. Kevin Patrick poprosił go o komentarz na temat wyżej wspomnianego ataku. Bobby stwierdził, że w przyszłym tygodniu zmiażdzy Setha Rollinsa, a na szali postawi United States title.

Bianca Belair i Bayley podpisanie kontraktu

W ringu obecne są zawodniczki oraz Corey Graves. Bayley powiedziała, że pozostawiła swoje dziewczyna na zapleczu, gdyż chce złożyć podpis na kartce. Następnie dodała, że ego Belair wciągnęło ją w ten cały bałagan, a ladder match jest symbolem jej kariery w WWE. Pretendentka dodała, że w trakcie kariery musiała się stale wspinać i wspinać po drabinie, lecz fani przestali się o nią troszczyć, kiedy wspięła się na sam szczyt.
Bianca przerwała dalszą wypowiedź swojej rywalki podpisując kontrakt. Następnie stwierdziła, że Bayley tak jak zawsze, porusza tylko swoimi ustami, a chip na jej ramieniu nie ma z nią nic wspólnego. Mistrzyni dodała, że wszystko, co robiła, nie działało, ponieważ udawała kogoś innego, a po Extreme Rules powinna zadzwonić do swojej mistrzyni. Po chwili widzimy Iyo Sky & Dakotę Kai atakujące Alexę Bliss i Asukę. W tym momencie doszło do brawlu pomiędzy wszystkimi wrestlerkami.

Solo Sikoa vs. Angelo Dawkins

Zwycięzca: Solo Sikoa

Alexa Bliss vs. IYO SKY

Zwyciężczyni: Iyo Sky

Po walce Damage CTRL kontynuowało atak na Bliss, ale do brawlu włączyły się Bianca Belair i Asuka. Tym ackentem zakończyliśmy pokaz.

Czy podobała Wam się czerwona tygodniówka? Jeżeli tak, to który z momentów najbardziej zapadł Wam w pamięci?