WWE Monday Night RAW 22 maja 2023: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE Monday Night RAW, który odbył się w Giant Center, Hershey.

W ringu obecny jest Paul Heyman, który na samym początku przedstawił samego siebie, a także nadmienił iż nie ma nic wspólnego z atakiem Brocka Lesnara na Cody’ego Rhodesa. Paul dodał, że to co ostatnio wydarzyło się będzie miało odzwierciedlenie na Night of Champions. Następnie zapowiedział Undisputed Tag Team Championship Match sugerując, że członkowie The Bloodline (Roman Reigns i Solo Sikoa) pokonają Samiego Zayna oraz Kevina Owensa na wydarzeniu, które odbędzie się 27 maja.

Do ringu przybyli Kevin Owens oraz SAMI Zayn, który naśmiewał się z Paula Heymana sugerując, że ten obawia się mistrzów. Następnie dodał, że czuje się bardzo dobrze, a Undisputed Tag Team Championship Match jest dla niego sprawą osobistą. Mistrz stwierdził również, że nie ma już nic do dodania, ponieważ na ostatnim SmackDown powiedział wszystko Romanowi Reignsowi.

Kevin stwierdził, że zamierza zrobić to samo co Roman Reigns, który Undisputed Tag Team Titles Match zadedykował The Wild Samoans. Dlatego zdecydował się na dedykację wspomnianego starcia The Usos, z którymi rywalizowali przez bardzo długi czas.

Sami nadmienił, że dzisiaj wieczorem czeka ich dokończenie pewnej sprawy z członkami The Imperium. Po tych słowach na arenie rozbrzmiał theme song Gunthera, Ludwiga Kaisera oraz Giovanniego Vinciego maszerujących do ringu. Wspomniana trójka otoczyła ring, ale na ratunek przybył Matt Riddle, który będzie tag team partnerem mistrzów w konfrontacji z IMPERIUM.

Po krótkiej przerwie widzimy Byrona Saxtona czekającego przed pokojem medycznym, gdyż chce przekazać aktualizację dotyczącą stanu zdrowia Cody’ego. Nagle pojawił się Adam Pearce, który nie odniósł się do kontuzji swojego podopiecznego.

mwMMA: Rekrutacja

Single Match
Bronson Reed vs Ricochet

Zwycięzca: Bronson Reed

Na zapleczu Cathy Kelley przeprowadziła wywiad z Apollo Crewsem, który wyraził swoje podekscytowanie obecnością na RAW. Niespodziewanie przy nich pojawili się Rhea Ripley i Dominik Mysterio, który stwierdził, że to powinien być czas poświęcony Ripley, więc stwierdził że wywiad Kelley z Crewsem dobiegł końca. Następnie Rhea chwyciła mikrofon i wyzwała Natalię do walki podczas Night of Champions, gdzie zostanie postawione kobiece mistrzostwo SmackDown. Apollo przerwał dalszą wypowiedź mistrzyni twierdząc, że czas antenowy nadal należy do niego, a jeżeli się coś nie podoba Dominikowi, to powinien temu zaradzić.

Po krótkiej przerwie Seth Rollins został poproszony o wypowiedź na temat Romana Reignsa jako Undisputed WWE Universal Championie. Rollins powiedział, że kocha Romana ale go nie lubi. Kocha go, ponieważ zawsze mógł liczyć na jego wsparcie, ale nie zamierza okazywać mu szacunku z powodu tego, jakim mistrzem się stał. Następnie dodał, że chce zostać world heavyweight championem, aby wszyscy zapomnieli o Reignsie, więc czeka go walka z AJ Stylesem, czyli jednym z najlepszych wykonawców.

Single Match
Zoey Stark vs Candice LeRae

Zwyciężczyni: Zoey Stark

Byron Saxton zapytał Mustafę Aliego na temat nadchodzącego IC Championship Matchu z Guntherem. Pretendent stwierdził, że od dziecka marzył, aby uprawiać wrestling, ale jego karieria nie potoczyła się w taki sposób, jak zakładał. Dalszą wypowiedź przerwał Brock Lesnar atakując Aliego.

Prime Time Wrestling Underground 15 – Diana Strong vs GWF Women’s Champion

Cody Rhodes vs Brock Lesnar FACE TO FACE.

Brock wyśmiewał Cody’ego, po czym stwierdził, że Rhodes nie pojawi się dzisiaj w ringu, ani na Night of Champions, więc zamierza rzucić open challenge, aby znaleźć przeciwnika, z którym zmierzy się 27 maja. W trakcie segmentu pojawił się Cody Rhodes podejmując rywalizację z Bestią, która zakończyła się Kimurą. Brock podniósł kowbojski kapelusz i udał się na zaplecze, podczas gdy Adam Pearce oraz urzędnicy WWE sprawdzali stan zdrowia Cody’ego.

Tag Team Match
Alpha Academy (w/Maxxine Dupri) vs The Viking Raiders (w/Valhalla)

Zwycięzcy: Alpha Academy

Na zapleczu widzimy Byrona Saxtona czekającego przed pokojem medycznym, w którym znajduje się Cody Rhodes. Do pokoju wszedł Adam Pearce, ale Cody skierował do niego kilka niemiłych słów.

Single Match
Finn Balor (w/Damian Priest) vs Shinsuke Nakamura

Zwycięzca: Finn Balor

Single Match
Raquel Rodriguez vs Sonya Deville (w/Chelsea Green)

Zwyciężczyni: Raquel Rodriguez

Po walce Raquel została zaatakowana przez zawodniczki, ale na ratunek przybyła jej Shotzi.

Becky Lynch vs Trish Stratus na Night of Champions.

Po segmencie otrzymaliśmy kolejne starcie.

Single Match
Dominik Mysterio (w/Rhea Ripley) vs Apollo Crews

Zwycięzca: Dominik Mysterio

Wspieraj MyWrestling

Po walce Corey Graves zapytał Setha Rollinsa o to, dlaczego zdobycie world heavyweight title znaczy tak wiele. Seth stwierdził, że nadszedł czas na zmiany, gdyż pracował bardzo ciężko, aby sprawić żeby wrestling stał się jego pierwszą miłością. Seth dodał, że przez całe życie wykraczał poza wszelakie granice, więc chce być najlepszym mistrzem, a world title jest doskonałym momentem, do zrobienia czegoś wyjątkowego.

Sami Zayn & Kevin Owens i Matt Riddle vs IMPERIUM

Zwycięzcy: Sami Zayn, Kevin Owens i Matt Riddle

Następnie widzimy Triple H rozmawiającego z Codym Rhodesem.

Hunter powiedział, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co czuje Cody, ale obecnie potrzebuje opieki medycznej. Rhodes odmówił pomocy jednocześnie zastanawiając się nad obawami Huntera. Triple H odpowiedział, że widział jak Cody rywalizuje z poważną kontuzją, ale złamana ręka jest zupełnie czymś innym. Rhodes zapytał Triple H o to, co by zrobił. Następnie odpowiedział, że pójdzie na Night of Champion, gdzie zmierzy się z Brockiem Lesnarem.

Tym akcentem zakończyliśmy RAW.